Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 28. říj 2024 8:32:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 757 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 76  Další
 Restrepia 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Restrepia
Tak ta je také krásná,gratuluji,asi se ještě po nějaké podívám :D


pát 19. srp 2011 20:37:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Restrepia
Už měřím, už měřím. :idea: :idea: :idea:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 19. srp 2011 20:37:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Restrepia
Květ měří 4,5 cm. 8-) 8-)

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 19. srp 2011 21:08:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Restrepia
pavelheger píše:
Včerejší kvetení R. trichoglossa (tahle se mi obzvláště líbí) a R. brachypus (nahoře).
Hezký den
Pavel

Pavle, koukám, že jsi se ještě nezbavil toho kroucení listů. R. brachypus od tebe má listy zatím menší, než ty původní, ale po vyvázání kroucení zcela vymizelo. Najdi pořádně zamechovanej špalek. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 19. srp 2011 21:10:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Restrepia
olaw píše:
Květ měří 4,5 cm. 8-) 8-)

Tak to je pěkný kvítek :P

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 19. srp 2011 21:14:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3346
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Restrepia
JJ, už na to konečně taky začínám docházet. Co je v květináči se kroutí, co v něm není roste rovně. Brachypusku, kterou vyklopil a oddělil, když jsi u nás byl, jsem od té doby nechal jen tak povalovat a nové listy rostou rovně. Takže příčina je jasná ;)
Hezký den
Pavel


pát 19. srp 2011 21:29:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Restrepia
olaw píše:
pavelheger píše:
Včerejší kvetení R. trichoglossa (tahle se mi obzvláště líbí) a R. brachypus (nahoře).
Hezký den
Pavel

Pavle, koukám, že jsi se ještě nezbavil toho kroucení listů. R. brachypus od tebe má listy zatím menší, než ty původní, ale po vyvázání kroucení zcela vymizelo. Najdi pořádně zamechovanej špalek. :mrgreen: :mrgreen:

myslíš, že je to ten pravý důvod?
Restrepia elegans jsi měl vyvázanou, oddělek od tebe mám víc jak rok v květináči a roste rovně.
Restrepia trichoglossa od Romana byla vyvázaná, oddělek co mi poslal má ze 2/3 zvlněné listy, mám ji v květináči a roste rovně. Tak nevím :)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pát 19. srp 2011 22:52:01
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Restrepia
To je nevyrovnanou zálivkou. Teda alespoň podle mě. Ten mech přeci jenom udržuje stabilnější prostředí. Takže se člověk nemusí obávat, jak přemokření, tak vysušení. Samozřejmě to není na zalévání jednou týdně. Denně dvakrát rosím a když je vedro, tak i třikrát. Záleží na tom, jak moc je mech suchý. Když je venku deštivo a zima, tak třeba za celý den nezaleju.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 19. srp 2011 23:04:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Restrepia
olaw píše:
To je nevyrovnanou zálivkou. Teda alespoň podle mě. Ten mech přeci jenom udržuje stabilnější prostředí. Takže se člověk nemusí obávat, jak přemokření, tak vysušení. Samozřejmě to není na zalévání jednou týdně. Denně dvakrát rosím a když je vedro, tak i třikrát. Záleží na tom, jak moc je mech suchý. Když je venku deštivo a zima, tak třeba za celý den nezaleju.

no já mám tu od tebe v kůře, ale s příměsí rašeliníku (spíš je to rašeliník s příměsí kůry) a tu od Romana v čistém rašeliníku. Ob 2-3 dny je ponořím do dešťovky a ihned vytáhnu a přebytečnou vodu vykapu. Rostou dobře a kvetou ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pát 19. srp 2011 23:43:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Restrepia
olaw píše:
Tak ta je dost dobrá. Myslím, že tuhle trichoglossu také mám, ale ještě mi nekvetla. Nějaké mi právě kvetou, ale už bych to tady fotkama zasytil. :lol: :lol: :lol:
Věro, myslím, že v rašelině se pěstuje málokterá epyfitní orchidej. Restrepie musím mít jemnější kůru s větším přídavkem buď rašeliníku a nebo mechu, který později květináč na povrchu zaplní. Přidávám též polystyren a agroperlit. No, momentálně mám v květináči jen dva druhy. Lepší je, je mít navázané. Nedochází pak ke kroucení listů.

Jardo, to mi asi na 90% bylo jasné,ale odbočím, viděla jsem pěstované Dendrobium kingianum spolu dokromady s fialkou a dokonce i kvetlo, dnes už se nedivím ničemu....Věra


sob 20. srp 2011 13:37:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 757 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 76  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: