Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 18:23:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 laelia lundii - pěstování semenáče 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek laelia lundii - pěstování semenáče
koupil jsem od Luda tuto laelii ale bohužel po bližším prozkoumání jsem zjistil, že nemá skoro kořeny a je v jakémsi "hybernovaném" stavu. nevíte, co se s tím dá dělat? Jak často zalévat, jestli rosit??? Mám od něj ještě milleri v podobném stavu. Co je dát do čistého rašeliníku?


Přílohy:
laelia.jpg
laelia.jpg [ 125.6 KiB | Zobrazeno 5859 krát ]
pon 13. zář 2010 18:08:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: laelia lundii - pěstování semenáče
Ježiš marjá pryč z toho molitanu. Ludo v tom má všechny kytky a takhle to dopadne. Chce to na ní opatrně. Nejlépe hrubou kůru s polystyrenem jako drenáž a zasypat lávovým kamenem. Nebo jenom tu kůru s polystyrenem. Opatrně roste. Možná jí na povrch trochu toho rašeliníku přidejte, ale kdyby se jí to nelíbilo, tak taky ne. Koukám, že má nový výhon. To budou za chvíli i kořeny. Zachránit se to určitě dá.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 13. zář 2010 18:23:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: laelia lundii - pěstování semenáče
díky, no já mám z toho lávového kamene strach, že je dost velký a šlo by to špatně umístit... popř. jestli by mělo smysl ho drtit na tak malé kousíčky, aby takhle miniaturní rostlinka šla zasadit...
někde jsem četl, že ty malé rostliny se mají pěstovat jako třeba katleje (čili ve vlhkém substrátu) a až v květuschopné se dávají do kamene.
šlo mi o to, abych třeba každodenním rosením rostlinu nezahubil, když jsou tak tvrdé. Na druhou stranu zalévání jednou týdně - jako dospělé - se mi zdá málo...


pon 13. zář 2010 18:38:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: laelia lundii - pěstování semenáče
Jo ludo pěstuje šechno děsně mokře. Každá kytka kterou od něj mám, měla kořeny na pokraji odumření. Chápu že komerční pěstitel musí ty rostliny "hnát" ale tohle je moc. L. pumila, co jsem si od něj koupil měla jen jeden kořen, a ten doslova visel na vlásku(středové vlákno). Po přimontování na kmínek i tento hned odumřel. Trvalo to rok než rostlina obnovila kořeny a začala jakž takž normálně růst.


pon 13. zář 2010 19:02:49
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: laelia lundii - pěstování semenáče
Laelia lundii roste epifyticky. Máte-li podmínky, vyvažte ji na kůru.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 13. zář 2010 19:42:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: laelia lundii - pěstování semenáče
a mám ji denně rosit? a dát kolem ní rašeliník? nebo zahradní mech? nebo nic? je zatím ve skleníku, je tam asi 60-80% vlhka podle počasí...
díky.


pon 13. zář 2010 19:48:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: laelia lundii - pěstování semenáče
petr turecky píše:
a mám ji denně rosit? a dát kolem ní rašeliník? nebo zahradní mech? nebo nic? je zatím ve skleníku, je tam asi 60-80% vlhka podle počasí...
díky.

Pane Turecký, já bych zkusila výměnu, jak znám Luda určitě se tomu nebude bránit.
Věra


pon 13. zář 2010 20:11:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: laelia lundii - pěstování semenáče
Stránka s fotkami z přírody. Roste na zmechovatělých i holých větvích.
http://mvlocatelli.blogspot.com/2010_07_01_archive.html
Pro kultivaci prý temperované až teplé podmínky.
Podle Checklistu Kew garden se současně jmenuje Cattleya lundii.
Myslim že epifytická kultura bude výhodou, zdá se že dost odnožuje a rozrůstá se do trsu.


pon 13. zář 2010 20:24:19
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: laelia lundii - pěstování semenáče
petr turecky píše:
díky, no já mám z toho lávového kamene strach, že je dost velký a šlo by to špatně umístit... popř. jestli by mělo smysl ho drtit na tak malé kousíčky, aby takhle miniaturní rostlinka šla zasadit...
někde jsem četl, že ty malé rostliny se mají pěstovat jako třeba katleje (čili ve vlhkém substrátu) a až v květuschopné se dávají do kamene.
šlo mi o to, abych třeba každodenním rosením rostlinu nezahubil, když jsou tak tvrdé. Na druhou stranu zalévání jednou týdně - jako dospělé - se mi zdá málo...

Jinak ten lávový kámen je rúzných velikostí....


pon 13. zář 2010 20:35:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: laelia lundii - pěstování semenáče
díky,
s tou výměnou moc nevím, jednak by to asi bylo zdlouhavé, musel bych to posílat poštou, a jednak si říkám, že bych ji mohl ještě zachránit..takže to asi risknu... každopádně díky za info, třeba to využiji jindy..

ty stanoviště jsou zajímavé... vypadá to docela na vlhké podmínky. navíc spolu s těmi katlejemi...


pon 13. zář 2010 20:40:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: