Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 9:46:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Encyclia hamburyi 
Autor Zpráva

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Encyclia hamburyi
Dobrý deň,

mám túto encycliu, získal som j vyviazanú na kôre so silnými koreńmi,dlhodobo pestovanú ako epipfyt v skleníku.Máte niekto skúsenosti s terestriálnym pestovaním, eventuálne s konverziou rastlín z epifytov na terestriálne pestovanie? Aký substrát? Vďaka.


sob 24. črc 2010 7:38:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Encyclia hamburyi
Mám ji navázanou. Moc se mi nehodí. Běžně navázané rostliny topím v sudu. Tahle a řada jiných Encyclií to nesnáší. Musím speciálně jí namáčet jen podložku a kořeny, ne rostlinu. Naštěstí stačí tahle zálivka po delším čase. Encyclie se obvykle ůspěšně pěstují v květináči. Přeučit namontovanou hodně sušenou rostlinu na květináč nemusí být ale snadné.


sob 24. črc 2010 18:54:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Encyclia hamburyi
Ahoj, mám jí v průsvitném květináči jako všechny encyclie v korovém substrátu s malým přídavkem rašeliníku, perlitu a dřevěného uhlí (ale stačil by jí určitě jen korový substrát nebo cocochipsy - ale s nima nejsem moc kamarád). Při přendávání z podložky předem samozřejmě pořádně namočit a pokud jsou kořeny prorostlé podložkou dávám do květináče i s ní a zasypu kůrou. :)


úte 27. črc 2010 10:41:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: