Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 19:16:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
 Encyclia mariae 
Autor Zpráva

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Encyclia mariae
Tak toto som nemal vidieť ... :shock:
Nádherná !!
Gratulujem !


úte 15. kvě 2018 17:26:49
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Encyclia mariae
Já se picnu..nádherná je..
Čím je naplněn ten košík,prosím? Já ji mám vyvázanou jen s kouskem mechu na kůře..


úte 15. kvě 2018 18:41:30
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Encyclia mariae
Je skvostná


úte 15. kvě 2018 20:06:06
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Encyclia mariae
Děkuji.
Ani: košíček je naplněný tím mechem o kterém jsem psal. Kytku ale namáčím pouze občas když jsou pahlízy scvrklé. Pak se napijí a vytáhnou vodu z toho mechu a ten pak poměrně rychle vyschne a rostlina má kořeny v suchu. Takhle se jí to líbí :)

Kytku jsem zachránil od zániku :) . Rostla v přírodě na větvi nad silnicí a strom na kterém byla uschnul a byl již ztrouchnivělý. Spadla by i s větví na asfaltku. My jsme přes větev pomocí kamenu přehodili provaz a celý proces jsme urychlili. Při pádu větve měla štěstí že nepozorovaně spadla do batohu a nyní si žije v Evropě :lol: Vím, je to protizákonné, pokud ale někomu jde skutečně o rostlinu a nikoli jen o pokutu tak toto řešení "nemá chybu" :)


úte 15. kvě 2018 23:21:19
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Encyclia mariae
Zaruba: Neskutečná nádhera. Tahle kytka se mi moc líbí, ale nemám na ni podmínky. Byl jsem dva týdny mimo a Vy tu zase řádíte ;) .


sob 19. kvě 2018 8:08:17
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Encyclia mariae
vizir píše:
Zaruba: Neskutečná nádhera. Tahle kytka se mi moc líbí, ale nemám na ni podmínky. Byl jsem dva týdny mimo a Vy tu zase řádíte ;) .

Díky. Já ji pěstuji v ZZ kde je docela teplo a ani ji nepřenáším do kakt. skleníku. Když se na jaře trochu zasuší tak nasazuje bezproblémově. Suchý vzduch jí vůbec nevadí. Myslím že by stála za pokus i v bytových podmínkách :)
PS: To D. senile nasazuje 11 nových pahlíz a je napité k prasknutí. Já se z té kytky asi picnu :lol:


sob 19. kvě 2018 9:38:41
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Encyclia mariae
zaruba píše:
vizir píše:
Zaruba: Neskutečná nádhera. Tahle kytka se mi moc líbí, ale nemám na ni podmínky. Byl jsem dva týdny mimo a Vy tu zase řádíte ;) .

Díky. Já ji pěstuji v ZZ kde je docela teplo a ani ji nepřenáším do kakt. skleníku. Když se na jaře trochu zasuší tak nasazuje bezproblémově. Suchý vzduch jí vůbec nevadí. Myslím že by stála za pokus i v bytových podmínkách :)
PS: To D. senile nasazuje 11 nových pahlíz a je napité k prasknutí. Já se z té kytky asi picnu :lol:

Nasadil jste mi brouka do hlavy. A k tomu senile: moje má pouze dva růstové vrcholy, takže rostou bohužel pouze dvě nové pahlízy. Loňský rok to ale stihlo dvakrát, tak uvidím, jak letos.


sob 19. kvě 2018 10:28:14
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Encyclia mariae
Mám Euchile mariae na parapetu okna druhý rok. Loni nekvetla, letos má stvol a ukazuje zatím dvě poupata. Je v paneláku spokojená.


sob 19. kvě 2018 10:40:38
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Encyclia mariae
Zdenka píše:
Mám Euchile mariae na parapetu okna druhý rok. Loni nekvetla, letos má stvol a ukazuje zatím dvě poupata. Je v paneláku spokojená.

No výborně, velice děkuji, rozhodnuto.


sob 19. kvě 2018 12:45:08
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Encyclia mariae
vizir píše:
zaruba píše:
vizir píše:
Zaruba: Neskutečná nádhera. Tahle kytka se mi moc líbí, ale nemám na ni podmínky. Byl jsem dva týdny mimo a Vy tu zase řádíte ;) .

Díky. Já ji pěstuji v ZZ kde je docela teplo a ani ji nepřenáším do kakt. skleníku. Když se na jaře trochu zasuší tak nasazuje bezproblémově. Suchý vzduch jí vůbec nevadí. Myslím že by stála za pokus i v bytových podmínkách :)
PS: To D. senile nasazuje 11 nových pahlíz a je napité k prasknutí. Já se z té kytky asi picnu :lol:

Nasadil jste mi brouka do hlavy. A k tomu senile: moje má pouze dva růstové vrcholy, takže rostou bohužel pouze dvě nové pahlízy. Loňský rok to ale stihlo dvakrát, tak uvidím, jak letos.

Ta druhá rostlina co jsem koupil v Drážďanech nemá ani kořen a tlačí 4 nové výhonky, dva jsou ale takové z malých pahlíz. Připadá mi, že je trochu jiné vizuálně- takže asi jiný klon. Většinou vidím na Google že stonky mají asi 7 listů. Mě loni po 7 listech venku na zahradě také nasadilo opět nové výhony na podzim, které ale nedorostly a neopadaly. Občas ale vidím na Google i rostliny které mají i 10 listů na stonku. Říkám si tedy jestli když do něj člověk valí vodu při vlhkém vzduchu tak jestli stonek neroste déle a vícelistý. Pokud ale zacítí trochu sucha tak možná zastaví vývoj stonku a chystá se na další výhony. Na 11ti výhonech bych viděl tak 22květů :) . To je ale zatím pouze v kategorii nesplněných přání :)
Letos bude i přes léto v ZZ kde je vlhčí vzduch a vedro jako v Laosu. Tak jsem mimo jiné zvědavý jestli stonky skončí po 7 listech a nebo jestli porostou vícelisté až do konce září. Bohužel tady v Praze při letnění některé druhy na kůrách berou naše léto s vedry, suchým vzduchem a velmi dlouhým slunečním svitem spíše jako období stagnace i při každodenním kropení. Musel bych je sprchovat vícekrát za den.


sob 19. kvě 2018 13:35:29
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: