Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 24. čer 2024 14:52:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Catleyka- jak zakořenit? 
Autor Zpráva

Registrován: stř 02. pro 2009 12:42:56
Příspěvky: 4
Příspěvek Catleyka- jak zakořenit?
Zdravím všechny orchidejáře :) , jsem tady "nová" a jsem ráda ,že jsem toto forum objevila. Potřebovala bych poradit se zakořeněním jedné katky. Objednala jsem ji na podzim na Aukru, bohužel mi dorazila mi v bezútěšném stavu. Kořeny totálně zaschlé a nový výhonek, který měla začínal hnědnout. Namočila jsem ji na 24 hodin do vody, ale nepomohlo to. Kořeny se vůbec nenatáhly a zůstaly suché. Teď ji mám momentálně usazenou ve stále vlhké vrstvě mechu v igoš pytlíku. Pravidelně větrám a prohlížím. Je tam už přes měsíc a nic, je to mladá rostlinka listy asi 15 cm a kořen momentálně žádný. Je nějaký způsob jak to s ní jěště zkusit nebo je totálně v háji? Díky za radu


stř 02. pro 2009 12:59:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Catleyka- jak zakořenit?
Mě to u jednoho střevíce taky trvalo pěkně dlouho, musíš vydržet....


stř 02. pro 2009 13:54:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1559
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Catleyka- jak zakořenit?
Měl jsem jednu naprosto bez kořenů a usadil jsem ji na normální substrát z kůry a polystyrenu. Aby to drželo dal jsem k tomu klacík a přivázal ji ke kevětníku a pouze občas porosil...byla přímo na parapetu. Tak za měsíc vystřelily špičky nových kořenů. Katleje vydrží hodně, seschnou ale jedou dál.


stř 02. pro 2009 14:35:43
Profil ICQ

Registrován: stř 02. pro 2009 12:42:56
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Catleyka- jak zakořenit?
Díky za radu, tak já ji zkusím dát do substrátu..uvidíme a ještě jedna otázka postřikovat s hnojivem nebo bez?


stř 02. pro 2009 16:14:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Catleyka- jak zakořenit?
Mě se takhle hezky zakořenila na rašeliníku v sáčku - byl nahoře otevřený, protože rostlina má dlouhé pahlízy a listy a namočila jsem jí konce pahlíz, kde je rhizom do roztoku glukopuru, ale taky to trvalo dlouho, slc jsem zakořeňovala tak jak říká Karlos a taky to šlo dobře, jen jsem rosila substrát.
S tím přihnojením - logika mi říká, že když nemám kořeny, musí rostlina kořeny za výživou natáhnout, takže bych nehnojila.


stř 02. pro 2009 16:32:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 06. kvě 2009 20:43:03
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Catleyka- jak zakořenit?
Ahoj,
já pořád u svých malých Cat. čekám, jestli zakoření. Mám už je přes dva měsíce, možná tři a pořád nic. Zkoušela jsem všechno možné. Jedna mi už definitivně odešla, měla být květuschopná, ale uhnily všechny pahlízy. Nevím, jak je to možné, jestli někde dělám chybu, nebo jsem dostala totálně vyčerpané rostliny. Zkusím přidat i foto.


pát 25. pro 2009 12:13:14
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: