Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:34:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Další
 ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA. 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
zaruba píše:
Něco podobného jako žlutý sophronitis- také by to nebylo ono.


Aha …tak mě napadlo kdyby si někdo koupil žlutý sophronitis a opovrhoval s ním jako že to není ono tak já bych si ho vzala. :mrgreen:


stř 09. srp 2017 19:25:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
No kdyby byly ty žluté Sophronitisy dva tak já beru taky jeden :P a nebo vyměním za jednu Coel. cristátu :D


čtv 10. srp 2017 4:53:49
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Příloha:
WP_20170810_001.jpg
WP_20170810_001.jpg [ 115.94 KiB | Zobrazeno 3139 krát ]
HAKI píše:
zaruba píše:
Něco podobného jako žlutý sophronitis- také by to nebylo ono.


Aha …tak mě napadlo kdyby si někdo koupil žlutý sophronitis a opovrhoval s ním jako že to není ono tak já bych si ho vzala. :mrgreen:

Chyba lávky Hanko, takhle jak to vyznívá po tvé reakci jsem to rozhodně nemyslel :cry: Také jsem nikde nenapsal, že těmi rostlinami opovrhuji! Neopovrhuji rostlinami, protože ty nemohou za to, že je někdo přebarvil. Spíše opovrhuji lidmi, kteří si pletou rostliny s hračkami a barví je, posypávají je, kaktusům nasazují klobouky a dělají další stupidnosti, které někdy i rostlinu zahubí :) viz. obr.
V mém příspěvku jsem pouze chtěl sdělit, že červená citrina se mi líbí méně nežli ta žlutá- takže bych si ji ani nepořídil. Napsala to hezky p. Zdenka " že na citrině je nádherné to, že kvete žlutým květem a voní po citrónech". Já bych ještě doplnil, že se mi líbí kombinace modravých listů, žlutých květů a to, že většinou roste "vzhůru nohama". To z ní dělá luxusní kytku, kterou nemůže trumfnout červené dobarvení. Navíc aby byla spojena harmonie vůně a barvy tak by možná měla být ta červená stříknuta jahodovým parfémem? :lol: Myslím, že dost absurdní představa. Sophronitis se mi také líbí více právě s těmi cihlově červenými květy.
Napsala jsi to tak, že to vyznívá způsobem, že já něčím opovrhuji ale pro Tebe je to dobré. Nemyslím si ale, že sháníš barvené rostliny do své sbírky, jak inzeruješ :) .
Vlastně ta Tvá reakce je taková "divná", protože když někdo něčím opovrhuje tak si to asi nepořídí a tudíž Ti to nemůže ani nabídnout. Takže počet nabídek v tomto případě = 0 :lol: :lol: Myslím, že tento můj osobní názor nestál ani za citaci. Proč jsi ho takhle dezinterpretovala nevím, možná to objasníš.
Dál se v tom pitvat nebudu, ale musel jsem ozřejmit, jak to bylo z mé strany myšleno! Rozhodně si ale nehraji na něco víc než ostatní jen proto, že podobnou "tvořivost" neuznávám.
Např. Paphiova křížená citrina se mi ale líbí, i když křížence zrovna nemusím. Barvené rostliny určitě kupovat nebudu i kdyby byly božské!!!
Pro mě a za mně ať si někdo koupí třeba umělé orchideje, když se mu to líbí. Pak se s nimi může třeba celoročně chlubit že mu stále kvetou :lol: :lol: :lol: :lol:
Tady ještě inspirace pro lidové tvořivce. Dá se to koupit v Praze v OBI :lol: :lol: viz. obr.


čtv 10. srp 2017 5:33:31
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
No a mě se ty kloboučky zrovna líbí , manželce by určitě slušel pokud by byl větší. ;)


čtv 10. srp 2017 11:47:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Foto které přidal“ ESTRACA „ je obarvená kytka to je jasný. Nebo možná umělá netuším. Sophronitis žlutě kvetoucí ale barvený (možná spíš odbarvený koukám na to jako na vlasy) nebude. Kdyby byl cenově dostupný ,je můj. Svýho času to byla dost drahá kytka. Byl to takový žert z mé strany ,myslím že žlutě kvetoucí Sophronitis tu těžko někdo má.Mě se líbí. Jo ta fotka z OBI já myslím že je roztomilá . :mrgreen:


čtv 10. srp 2017 12:01:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
virens píše:
No a mě se ty kloboučky zrovna líbí , manželce by určitě slušel pokud by byl větší. ;)

žena a pes mají společné to, že vypadají blbě v klobouku.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 10. srp 2017 13:02:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Já uznávám, že kloboučky se mohou líbit- jak jste se shodli. Ale já za tím vidím tu zničenou rostlinu. Ve tmě pod kloboukem se kaktus vytáhne a chcípne. Ať takového Mexičánka udělají ze sádry. Ale ničit takhle živé rostliny?? :cry: Nepřejde tato neúcta k živému za chvíli také na zvířata? Mě by se líbil třeba fialový jezevčík se zeleným síťkováním a přilbou na hlavě :lol: :o :mrgreen: :) ?!.
I ten Sophronitis jsem myslel barvený- to z té odpovědi vyplynulo. Proti hybridům až tak vysazený nejsem :) . Třeba tu citrinu od Paphia bych i zařadil do sbírky. Mám také několik kříženců. Posedlý ale jimi rozhodně nejsem. Alespoň ne natolik, aby když se objeví jinak barevná křížená kytka tak jsem ji musel mít. Myslím ale že stejně většině lidí by se více líbila žlutá citrina a červený Sophronitis než ty přebarvené.
Nemyslím, že se Vám ty kloboučky zas tak líbí jak píšete a ihned by jste si je kupovali. Spíše to chápu jako nějakou provokaci, aby se něco zase semlelo. Teď jste ale nějak oslabení ve třech :) .
Jo mimochodem, nevíte někdo co je s Evou J? Úplně přestala psát, zrovna jako jakási Kyra a Petr 48. Chci se ale pouze zeptat- protože je asi znáte lépe nežli já.
Nakonec použiji slova Administrátora z minulé hádky: Nebylo by lepší bavit se konkrétně o rostlinách?


čtv 10. srp 2017 14:30:18
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Přestali psát protože se jim kloboučky líbí. :mrgreen: Já tedy původně myslel, že ty kaktusy jsou umělý. :lol:


čtv 10. srp 2017 15:06:51
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
virens píše:
Přestali psát protože se jim kloboučky líbí. :mrgreen: Já tedy původně myslel, že ty kaktusy jsou umělý. :lol:

Ty kaktusy jsou živé rostliny, kterým někdo uřízl špičku aby klobouk šel lépe přilepit a trny skrze něj nevyčnívaly. Tomu kdo to vymyslel bych uřízl hlavu aby mu zbytečně nepřekážela na těle když v ní nic nemá :lol:
Já už se lekl že se Vám to líbí a schvalujete to.
Teď ale vážně. Já jsem se fakt chtěl zeptat co se s těmi lidmi stalo, že odešli ? Nepíší několik měsíců takže v kloboucích to asi nebude :)


čtv 10. srp 2017 16:46:58
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Tak to nevím , mluvit za ně nemůžu. Asi mají lepší možnosti se vykecat. Ale Eva J. mě teď psala a shání nějakou zajímavou kytku. Já taky nemám času nazbyt neboť jsem v důchodu. Dostanu se na fórum jednou týdně a to nepřečtu ani desetinu. :)


čtv 10. srp 2017 17:13:27
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron