Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:40:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Další
 ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA. 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Díky. V zimě chce chladněji a na podzim mírně přisušit. Začátek klubání poupat je patrný už v lednu, takže se rozhoduje asi někdy v prosinci.
Zdenka: Hlavně že kvete, jestli v srpnu nebo květnu je jedno :)
Marta1: Ona roste zprvu docela pomalu. Postupem času se ale dělí a mohutní. Chci ji pěstovat stále dál a doufám, že příští rok se k těm 10ti květům propracuji. Letos ji také vyletním, jako většinu orchidejí. Myslím, že zejména těm suchomilnějším a problémovým druhům to dost pomahá.


čtv 04. kvě 2017 16:44:37
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Někdo tady na fóru sháněl E. citrina. Dnes jsem objevil, že je nyní v nabídce u Elsnerorchideen.de. Má je po 35 Eurech, kdyby měl někdo zájem. Má také Catasetum schmidtianum po 20 Eurech -to jsem si zase objednal já :) .


čtv 03. srp 2017 15:31:07
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Na msb mají mladé rostliny za 8 éček. Dotyčnému zájemci jsem to psala. http://msb-orchideen.de/epages/d5ebfe92 ... ucts/20513


čtv 03. srp 2017 17:26:46
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Zdenka píše:
Na msb mají mladé rostliny za 8 éček. Dotyčnému zájemci jsem to psala. http://msb-orchideen.de/epages/d5ebfe92 ... ucts/20513

Tak jsem nakonec objednal od Elsner jak citrinu tak catasetum schmidtianum. Když už to posílá tak ať je toho více :) Mám s ní dobrou zkušenost.
Na citrinu od msb jsem koukal. Je tak divně narostlá, že mi na tom korku nepřipadá ani jako citrina. Asi je nějak divně napěstovaná, nebo vylahvená, nebo tak něco. Listy má jako tráva :) Myslím, že bude docela dlouho trvat než se dostane do květuschopné velikosti. Chápu, že je rozdíl 8 nebo 35 euro, ale než pěstovat rostlinu několik roků s nejistým výsledkem tak si radši připlatím. Psychouši od Kacerovského mi pokvetou nejdříve za 4 roky, jestli je dopěstuji. Jeden loni chcípnul :cry: Elsner má na snímku krásné silné květuschopné rostliny. Je ale dobré, že jsou obě nabídky a každý ať si rozhodne podle svých možností čemu dá přednost. Mě zatím stačí několik "blech" Od Catasetum denticulatum :) .
Jo to druhé denticulatum od Elsner začalo něco tlačit. Tak jsem zvědavý, ale vypadá to, že by mohlo vykvést tak za dva měsíce.


pát 04. srp 2017 5:14:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
ESTRACA píše:
No keď sa poriadne pozriete, tak to je naozaj kapusta, trochu postrihaná a prifarbená. Veď v našich podmienkach sa taká rastlina vypestovať nedá... Mám niekde fotku zo zážitku v Mexiku, čo tiež dokážu indiáni, keď bude čas, zverejním.
Myslím, že úspešné pestovanie tejto E. citriny je náročnejšie ako Laelia speciosa. Obdivujem.
Miro.

Náročnost se pravděpodobně týká jen importů. Semenáč mi párkrát vykvetl i ve zcela nevhodných podmínkách v bytě, dokonce jsem s ní udělal hybrid s Rh. glauca(matka). Často ji opadavala poupata tak jsem se jí nakonec zbavil, známému který ji letní roste perfektně. Semenáče citriny možná nabídnu za rok.


Přílohy:
Ecitrinum.jpg
Ecitrinum.jpg [ 59.32 KiB | Zobrazeno 3057 krát ]
Rhynch. glauca x Prosthechea citrina.JPG
Rhynch. glauca x Prosthechea citrina.JPG [ 60.51 KiB | Zobrazeno 3057 krát ]

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/
pon 07. srp 2017 18:43:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Paphio píše:
ESTRACA píše:
No keď sa poriadne pozriete, tak to je naozaj kapusta, trochu postrihaná a prifarbená. Veď v našich podmienkach sa taká rastlina vypestovať nedá... Mám niekde fotku zo zážitku v Mexiku, čo tiež dokážu indiáni, keď bude čas, zverejním.
Myslím, že úspešné pestovanie tejto E. citriny je náročnejšie ako Laelia speciosa. Obdivujem.
Miro.

Náročnost se pravděpodobně týká jen importů. Semenáč mi párkrát vykvetl i ve zcela nevhodných podmínkách v bytě, dokonce jsem s ní udělal hybrid s Rh. glauca(matka). Často ji opadavala poupata tak jsem se jí nakonec zbavil, známému který ji letní roste perfektně. Semenáče citriny možná nabídnu za rok.

Ten červenožlutý květ je nádherný. Je to taková citrina s barevnou "třešničkou na dortu". Fakt se mi moc líbí!
Pěstování těchto druhů, které se označují za obtížné jde poměrně snadno. Za nejdůležitější považuji přilepení na kůru, nebo malá keramická mistička a hrubá piniovka. V plastovém květníku by mi určitě chcípla. Pak rosit nebo namáčet a mezi zálivkami nechat oschnout. Také trochu té cirkulace vzduchu je zapotřebí. Pak to roste jako každý jiný druh :) . Mám import a pěstuji ho od malička devátým rokem. Původně to byly tři pahlízky asi 1/2 cm v průměru-tedy semenáček. Celou tu dobu je ale na kůře a vzhůru nohama a vypadá to, že jí ani nevadí že pokračuje v Praze :) :)


úte 08. srp 2017 5:24:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Ja som s ňou problémy nemal. Rástla a kvitla pravidelne. Ale to bolo ešte v minulom tisícročí v Mexiku. Mnoho rastlín skončilo v nemenovanej BZ, kde boli aj označené do mojej budúcej zbierky. Bohužiaľ, všetko sa "stratilo". No a už som sa nedostal na lokalitu, aby som to napravil. Takže osobné skúsenosti v našich podmienkach nemám.
Ak by niekto mal pre mňa životaschopný kus, nejakú výmenu by sme vymysleli. Spomenul som si na sľúbenú historku, pohľadám fotku a napíšem.
Miro.


úte 08. srp 2017 9:18:57
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
ESTRACA píše:
Ja som s ňou problémy nemal. Rástla a kvitla pravidelne. Ale to bolo ešte v minulom tisícročí v Mexiku. Mnoho rastlín skončilo v nemenovanej BZ, kde boli aj označené do mojej budúcej zbierky. Bohužiaľ, všetko sa "stratilo". No a už som sa nedostal na lokalitu, aby som to napravil. Takže osobné skúsenosti v našich podmienkach nemám.
Ak by niekto mal pre mňa životaschopný kus, nejakú výmenu by sme vymysleli. Spomenul som si na sľúbenú historku, pohľadám fotku a napíšem.
Miro.

Chce to pravidelně sledovat přízpěvky na tomto fóru :) Nedavno jsem psal, že ji má v nabídce http://www.elsner-orchideen.de/shop/ za 35Euro. Jsou to krásné květuschopné rostliny- dovoz z Jižní Ameriky. Má je tam ještě stále.
Zítra mi od ní dorazí balík. objednal jsem E. citrinu a Catasetum schmidtianum. Pro citrinu už mám připravenou kůru, jen přilepit. Z toho velikého trsu nedokáži nic odlomit- utrhlo by mi to srdce :cry: Chci ho pěstovat stále do většího trsu.
Dodnes si vzpomínám jak v Oaxace ve městečku San Juan del Estado měli na náměstí takový řídký dub a v rozsoše větví jsem viděl asi 2 m nad zemí největší citrinu. Měla okolo 50ti cm v průměru. Celý trs živý nádherný s listy při okrajích- prostě něco neskutečného. Bylo tam ale několik domorodců a tak jsme před nimi nechtěli vzbuzovat pozornost že nás zajímají orchideje. Tak jsem si ji jen letmo prohlédl a ani ji nenafotil. Dodnes toho lituji, protože takovou kytku již asi neuvidím, jedině že bych se podíval na to místo znovu. Věřím tomu, že tam ještě je, protože byla snadno dosažitelná, ale spíše to vypadalo, že si ji tam domorodci pěstují jako nějakou svoji chloubu. Z náměstí ji také asi nikdo neukradne, když v horách jich byla spousta. Takže myslím má docela dobré vyhlídky :)


úte 08. srp 2017 13:44:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Sľúbená historka.
V Mexiku žijú krajania zo sev. Moravy. Ich syn, doktor sa začal zaujímať o orchidey a tak sme boli v častejšom kontakte. Raz mi pani zavolala, že jej syn doniesol krásnu červenú orchideu s veľkým kvetom. Vraj ju kúpil pred nemocnicou od indiána. To som musel vidieť a "záhadu" rozlúštiť. Už zdiaľky som ju spoznal - nezameniteľná rastlina, nezameniteľný kvet. Až na tú farbu... Uistil som ich, že ak bude na budúci rok kvitnúť, určite bude žltá. No a požičal som si ju domov na fotografiu, pretože mi práve kvitla prírodná, nefarbená.
Příloha:
encyclia 010_resize.jpg
encyclia 010_resize.jpg [ 111.87 KiB | Zobrazeno 3000 krát ]

Podobných podvodov som videl viac a nielen s orchideami.
Miro.


stř 09. srp 2017 15:43:29
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ENCYCLIA CITRINA-EUCHILE CITRINA.
Příloha:
P1250622.jpg
P1250622.jpg [ 103.94 KiB | Zobrazeno 2993 krát ]
Příloha:
P1250624.jpg
P1250624.jpg [ 83.7 KiB | Zobrazeno 2993 krát ]
Příloha:
P1250619.jpg
P1250619.jpg [ 95.41 KiB | Zobrazeno 2993 krát ]
Estraca: Po pravdě řečeno v té červené barvě se mi ani nelíbí :cry: Něco podobného jako žlutý sophronitis- také by to nebylo ono.
Dnes mi dorazila zásilka od Elsner. E. citrina sice přišla v horší kvalitě než jsem očekával, ale zase Catasetum schmidtianum super.
U citriny jsem musel odstranit dva listy, které se cestou odlomily těsně u pahlízy. Jinak ale rostlina má šest pahlíz, z toho poslední už kvetla. Kytka má zdravý narašený výhon a tlačí kořeny. 35euro sice není málo, ale tahle kytka asi bude stále žádaná a její cena nebude nikdy nízká.
Myslím, že Elsner je má pouze chvilku. Přišly jí z Brazílie a asi budu mít co dělat, abych rašící výhony do zimy dopěstoval a ještě utvořily pahlízy. Inu těch půl roku ztráty převozem z jižní polokoule na severní je někde znát. V ZZ mi ale roste vše rychleji než venku a pokud budu říjen přisvěcovat tak by to mohly rostliny stihnout a třeba i nasadit na jaře na květ :) .
E. citrina šla hned chemoprénem na kůru a Catasetum po odstranění rašeliníku do košíčku s mechem.


stř 09. srp 2017 17:45:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron