Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 16. čer 2024 1:48:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 Proc nekvetou nove vyhony u katleje? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
Ahoj vsichni,
ctu si na tomto foru jiz nekolik mesicu,nejradeji mam asi jako vetsina fotecky.Mam jeden dotaz-letnim venku ruzne druhy orchideji a vykvetou.Koupila jsem 2 odkvetle katlejky nezname barvy.U jedne vyrostly 2nove hlizky a obe najednou vykvetly- hezky ruzove ,vonne velke kvety 7,8,9 cm za 3 tydny.Ta druha ma 4 nove hlizky-ani jedna nevytvorila uvnitr kvety-nove vyhonky jsou pekne zelene,ale nic.Proc nektere vykvetou a jine ne? Jsou na SZ pod stromy.Mam tam i odkvetlou Vandicku od Lukscheitera z letoska a ma nasazeno na vyhon.Take katleja z letosni vystavy v Fata Morgane ma pekne nove pahlizky. Zaverem bych vsem doporucila letneni venku na stromech-ja mam orchideje na skrinich,protoze bnemame parapty-stary barak,spaleova okna na jih. Diky venceni my i lonsk Zygopetalum pokvete. Diky moc zaodpoved. DANA


úte 18. srp 2009 14:24:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
Kdyby byly kytky stroje, kvetly by každý rok. Ale nejsou, mají svoje vrtochy. Třeba ti vykvete příští rok.
Mně začaly brazilský laelie a sophronitisy kvést až po přeméstění na jiný místo. Což mi nevadilo, přotože byly maličký a potřebovaly nabrat hmotu.


stř 19. srp 2009 11:07:28
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
Možná se mýlím, ale mám pocit, že některé katleje kvetou až po vyzrání pahlízy, zatímco jiné hned po jejím vytvoření - Milane, je to tak?
T.


stř 19. srp 2009 22:48:57
Profil

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
Tommy: přiznám se, že nevím. Mám 60 sice laelií, ale katlej jenom jednu a to ještě maličkou.


čtv 20. srp 2009 9:39:59
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1559
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
No většina hybridních katlejí potřebuje krom listu vytvořit i pochvu, i když měl jsem kdysi hybrid který kvetl z ještě nevyvinutých pahlíz, a dokonce i bez pochvy. Jiné pahlízy naopak pochvu udělaly, a rovněž kvetly záhy po zformování listu. Jinej hybrid zas musel vytvořit pochvu, jinak to bylo bez šance na květ, a to si myslím platí u většiny hybridů. Pokud kytka není uplně v kondici, může vytvářet třeba dva roky pahlízy bez pochev a je to bez šance na poupata.....chce to optimální výživu. Otázkou je, nakolik pořísušek a snížení teplot ovlivní tvorbu pochvy v pupenu nové pahlízy....ony totiž pahlízy co narostly bez pochvy byly jinak stejně velké jako ty předchozí, nebo jen o málo menší. Nakonec ani pochva není zárukou květu, spíš podmínkou(někdy ani to ne).....několikrát mi uschla, a nic z toho nebylo.
(omlouvám se za četnost slova pochva)


čtv 20. srp 2009 10:24:40
Profil ICQ

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
Karlos: trocha erotiky nikdy neuškodí.


čtv 20. srp 2009 10:54:24
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
stručně řečeno Karlos má pravdu, všechny Cattleje rostou od jara do podzimu ale kvetou po celý rok. Je řada Cattlejí které špatně nakvétají.
Jsou to známé hybridy (stovky) Jiné kvetou pravidelně a lehce. Při koupi je třeba rostlinu prohlídnout . Pokud zjistíte, že z pěti dospělých pahlíz kvetla právě ta poslední, rád se jí každý zbaví. Jsou však vyjímky, třeba Blc. Eve
Marie Barnett"Magnificent Watermelon Gold" FCC/AOS i když kvete jednou za dva tři roky je to kousek který rozhodně chci mít. A zato Pot. Gordon Siu
"Red Radiance" AM/AOS báječný rodič do křížení mi kvetl za 35 let jen dvakrát. Mám ji z trucu. Když si prohlídnete co dala za špičkové potomstvo
je to překvapující. Asi se ji u mne nelíbí.


čtv 20. srp 2009 11:07:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
Jsou to zjevně velmi rozmarné rostliny, jsem zvědavá, jak se mi budou dařit, naštěstí ta červená slc, kterou jsem tady zmiňovala, že přišla o všechny kořeny usušením, se projevuje velmi vitálně a pouští nové kořínky i pahlízky ostošest, ta doufám že i její ochota ke kvetení bude podobná.
Virensi, pokud máš foto obou zmíněných katlejí, dodej prosím.


čtv 20. srp 2009 13:39:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
tommy píše:
Možná se mýlím, ale mám pocit, že některé katleje kvetou až po vyzrání pahlízy, zatímco jiné hned po jejím vytvoření - Milane, je to tak?
T.

Já to někde četl, ale nevím, jestli to byl nějaký obskurní překlad, nebo seriózní literatura. Zkusím se po tom mrknout.
T.


čtv 20. srp 2009 22:02:24
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Proc nekvetou nove vyhony u katleje?
Tak jsem se tady zasekla ;)

Ještě na Livingu pavlah(ráda si na ni vzpomenu) popisovala velice dobře a jednoduše (pro nás v té době naprostý jak to říci -trdla ne blbce :lol: ) ona říkala že dává laické vysvětlení jak to je u hybridů. Mě to tenkrát hodně dalo, protože jsem to vůbec nechápala.
Tak tedy zjednodušeně pavlah -
Cattleje by se daly rozdělit -na chladnomilnější to jsou fialové, růžové a bílé a o něco teplomilnější žluté, oranžové a červené, ale pořád jsou to temperované podmínky! V bytě bylo její doporučení zvolit raději ty teplomilnější.Ale pozor vše lépe nakvétá když jsou rostliny přes zimu v chladnějším místě.Moje zkušenost - cattleye jsem měla na jižním okně,tedy dost světla a při tak 14-15°C noční teploty.Oproti dnu byl teplotní rozdíl,který je dobrý.

Dál -Některé cattleje rostou na dorůstající pahlíze(snad většinou žluté hybridy?) ty kvetou víceméně samy od sebe .Zároveň roste pahlíza i květ-ale je dobré stejně držet ty zimní temperované podmínky. Jiné cattleje nakvétají na vyzrálé pahlíze(to je zcela otevřený list) a chcou přes zimu chladno a minimum zálivky. Obvykle je to listopad až unor .S prodlužujícími se dny(unor březen záleží na počasí) a silnějším slunečním svitem se začíná zalévat častěji.Jestli kvetou také záleží dost na kondicí rostliny. Protože čím je cattleja větší a vitálnější, tím míň se to stává.Ještě dodám-něco pěstitelů ani cattleje nedoporučuje letnit.
Ještě jeden článek který mě zaujmul a je to vše ;) http://haki.hu.cz/local/preview/pages/nakvetani.html


pát 08. dub 2011 11:47:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: