Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:24:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Cattleya lawrenceana 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
:mrgreen: No škoda celá kytka by vypadala hezčeji.


sob 22. čer 2019 10:31:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
Určitě ne. Je to dávný import a kytku žere nějaká houba, starší listy mají černé sqrnky. Fungicid to sice brzdí, ale musel bych ji stříkat každý měsíc. Ale zřejmě ji to v bohatém kvetení nevadí. Kdo by měl zájem na podzim o semenáčky ze selfu, které rostou zdravěji, a nebo o křížení se Schomburgkia superbiens (Lc. Rigida) , ať napíše SZ.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 22. čer 2019 12:54:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
Paphio píše:
Určitě ne. Je to dávný import a kytku žere nějaká houba, starší listy mají černé sqrnky. Fungicid to sice brzdí, ale musel bych ji stříkat každý měsíc. Ale zřejmě ji to v bohatém kvetení nevadí. Kdo by měl zájem na podzim o semenáčky ze selfu, které rostou zdravěji, a nebo o křížení se Schomburgkia superbiens (Lc. Rigida) , ať napíše SZ.

Já myslím, že jde dosti často o choroby z nevhodných podmínek které se dají odstranit změnou kultury. Např. silnějším sušením v určitou dobu, intenzivnější ventilací nebo tak něco. Pokud má rostlina nevhodné podmínky tak to právě chemie neodstraní ale pouze brzdí.
Mě takhle několik roků flekatěly listy u Laelie anceps a to vždy na podzim. Bylo mi divné proč. Rostlinu jsem rosil, čemuž jsem nemohl zabránit, protože když rosím celou ZZ tak se voda dostane i na ni. Rostla a kvetla ale normálně, takže pouze estetika utrpěla. Loni jsem rostlinu nechal na sucho se silně scvrklými pahlízami již na podzim i přesto že v Mexiku v tuto dobu prší. Přesto že rosená byla úplně stejně na listech se neudělal jediný flek a kvetla nádherně. Za nějaké pokusy s tím importem by to stálo :roll:


ned 23. čer 2019 10:53:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
Rostlina byla sqrnitá už jako import před 20 lety. Podobně i import C. intermedia v. coerulea od zemřelého D. Veškeré pokusy i několikanásobné změny podmínek na tom u obou nic neměnily. Rostliny normálně kvetly a když jsem tu intermediu dal známému do skleníku, tak tam zdechla. Importy nemám rád, nehledě na to že to je nyní vlastně zakázané. Pokud se potíže projeví až v kultuře, je jistě možné problém vychytat.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 23. čer 2019 11:31:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
Bohužel nevidím jak jsou listy skvrnité a jestli je to jenom na starších listech nebo i na těch nově narostlých ap. Tím samozřejmě nechci říci že bych nějak poznal čím to je. To že byly listy skvrnité již na importu mě nijak nepřekvapuje. V přírodě jsou listy i květy daleko poškozenější než v kultuře protože v přírodě si kytka stanoviště nevybere ale je k němu odsouzená-jak jste nedávno u L. speciosa napsal-a je to pravda!
Spíše je mi divné jak určitá houba přestojí několikery podmínky a chemii a stále škodí stejným způsobem 20 roků. U mne houby rostlinu buď postupně zahubí nebo je nějak zlikviduji a změnou podmínek pak se třeba již neobjeví. Že je to houba by napovídalo i to, že ve skleníku kde měl Váš kamarád vlhčeji tak rostlina podlehla. U Vás to mají houby v bytě asi těžší.

Importy mám rád a od té doby co se nesmí nic sbírat a vozit tak je mám ještě radši :D . Asi nějaké adrenalínové geny po předcích či co :lol: :lol:


ned 23. čer 2019 12:56:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
Ty nově narostlé jsou zdravé a když se pravidelně stříkají, tak zůstanou. To ale nic nenaznačuje. Nemocné virózní Phalaenopsis mají také zdravé mladé listy. Tady by ovšem postřik ani dočasně neúčinkoval.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 23. čer 2019 14:12:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
Paphio píše:
Ty nově narostlé jsou zdravé a když se pravidelně stříkají, tak zůstanou. To ale nic nenaznačuje. Nemocné virózní Phalaenopsis mají také zdravé mladé listy. Tady by ovšem postřik ani dočasně neúčinkoval.

Pak tedy stačí tři roky stříkat a starší listí ostříhat. Asi to ale takhle nejde, to by bylo moc jednoduché.


ned 23. čer 2019 18:37:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
Ostříháním starých listů kytku oslabím a míň pokvete. Je otázka, jestli postřik každý měsíc by ji nějak nepoškodí. Je sqrnitá, ale spokojená. Jinak by tolik nekvetla i když má každoročně semeník.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 24. čer 2019 13:40:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
Takhle to vypadá jako když je to nějaká symbiotická houba a nikoli houba co škodí :D . Je myslím docela výjimečné že spolu žije dlouhodobě rostlina i houba v jakési harmonii.


pon 24. čer 2019 14:16:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Cattleya lawrenceana
Přes opakovaná těhotenství vždy bohatě kvete.


Přílohy:
DSC05398ps.jpg
DSC05398ps.jpg [ 193.39 KiB | Zobrazeno 3606 krát ]

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/
úte 14. dub 2020 15:07:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: