Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 27. zář 2024 11:22:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
 Cattleya 
Autor Zpráva

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Cattleya
Dnes jsem si v supermarketu koupila svou první katku. Hrozně ráda bych věděla její jméno, ale jak už to u těchto řetězců bývá, musela jsem se spokojit se štítkem Cattleya. Vím, že to u těchto komerčních hybridů není jednoduché, ale dokážete mi ji někdo pojmenovat? Nejvíc mi připomíná Blc.King of Thaiwan, ale nejsem si jistá...


Přílohy:
DSCN4091.JPG
DSCN4091.JPG [ 154.75 KiB | Zobrazeno 9144 krát ]
DSCN4103.JPG
DSCN4103.JPG [ 176.79 KiB | Zobrazeno 9073 krát ]

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz
stř 15. črc 2009 20:11:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Cattleya
wiolan: přeju Vám aby to někdo určil,ale je pravda, že u těchto hypermarketových hybridů je to s určením jména dost problematické. Ta katka je překrásná, a vypadá zdravě, užívejte si jejího květenství a pokud toho "voříška" nikdo neurčí, tak neželte. Bývají vitálnější a pojmenovat si ho můžete jak chcete. . . . :) Jak říká klasik: " Co je po jméně, růže zvána jinak, vonět bude stejně !"


čtv 16. črc 2009 1:25:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Cattleya
teda ta je krasna.. a reknete mi v kterem supermarketu je prodavaji? ja jine druhy nez phaly jeste v supermarketech nevidel. :-) no jo .. ono to lidi prestane bavit...

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


čtv 16. črc 2009 1:50:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Cattleya
Souhlasím s Im26,catleje ze supermarketů jsou vitálnější,mě vykvétají 2x do roka a nejsou tek citlivé k našim přehmatům.Jméno není důležité,hlavně,když nám dělají radost-a o tom to je!!
Miro,já na catleje narážím poměrně často,mívají je v květinkách,zkuste se u vás domluvit s prodavačkou,at vám ji objedná :P


čtv 16. črc 2009 6:49:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Cattleya
Nádherná,gratuluju! :P


čtv 16. črc 2009 8:47:12
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Cattleya
Děkuju všem :D
Im26: určitě se nic nestane, když nebudu vědět jméno,u spousty faleňáků to mám podobně, jen mě napadlo,jestli to někdo neví ;)
Miro: snad se to sem může napsat. Tahle katka je z Baumaxu v Liberci. Mívají je často, ale takhle krásnou jsem ještě neviděla. Otázkou je, zda Vás neodradí cena. Přiznám se, že kdybych neměla narozeniny, asi bych si ji nekoupila. Stála 699 Kč.

Jak jsem psala, je to moje první cattleya. Proto bych Vás, zkušené, ráda poprosila o rady jak na ni. Načteno mám hodně světla a rozptýleného sluníčka, teploty cca okolo 25°C s nočním poklesem, zálivka dešťovkou tak, aby vyschl substrát, doporučeno mi bylo rosení, hnojení 1x za 14 dnů. Trochu se bojím zimy, kdy katka potřebuje trošičku nižší teplotu. Máme jižně orientovaný panelákový byt, moc chladno tam není. No, přestěhuju ji do ložnice, tam se netopí.

Mimo ní mám ve sbírce převážně faleňáky, nějaké cambrie, dendrobia a oncidka, a po jednom vandu mimi palmer, cymbidium, zygopetalum a pleionku. Jsem klasický začínající pěstitel, nákupy provádím především v supermarketech, až v květnu jsem byla nakoupit u pana Lukscheitera na výstavě. Orchidkám se zatím daří, je burragearu mi před pár dny napadly mšice, ale nebezpečí už je zažehnáno. :D

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


čtv 16. črc 2009 9:38:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Cattleya
Opravdu pěkná, zrovna včera jsem u nás v Baumaxu na ně koukala, ale těch 700 mi přijde nemravné, když hybridy stejného typu vozí třeba Terra koruna či Lukscheiter ale i jiní na výstavy za 250-450 podle typu a velikosti a třeba v květinářství v Hypernově je u nás mívají za stejnou cenu. V Budějkách na jaře stály taky tak.
To Miro: Známá mi koukala do květinářstí v Liberci, kde sháníš Biplantol a tvrdila, že má paní luxusní rostliny, domluv se tam.


čtv 16. črc 2009 10:18:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Cattleya
Katka: U paní Kolouškové v květinářství jsem byla pro Biplantol včera, jsem totiž z Liberce. Bohužel neměli a slečna ani nebyla schopná mi říct, kdy bude. Paní Koloušková je v Holandsku.
Co se týká orchidejí, měli faleňáky, jiné orchideje jsem tam neviděla. Ani faleňáky mě nijak neohromily, většinou už všechny mám. ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


čtv 16. črc 2009 10:43:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Cattleya
Tak třeba už měla probráno :? a třeba něco doveze. Ať ti ta catleyka dělá radost, to se stejně nedá přepočítávat ;) Dotaz na Biplantol hodím do příslušného tématu.


čtv 16. črc 2009 10:57:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 24. úno 2009 18:25:35
Příspěvky: 214
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: Cattleya
wiolan catlejka je móóóc krásná,stála sice hříšný peníz, já žádnou tak drahou nemám.Tak ať roste, držím palečky,Obrázek


čtv 16. črc 2009 15:43:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: