Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 2:07:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Cattleya leopoldii 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Cattleya leopoldii
Prosím o radu.Zjistila jsem, že tento exemplář má uschlé a vlastně žádné kořeny. Pahlízy jsou také zcvrklejší než u ostatních katek, co mám. Dá se s tím ještě něco dělat ?
Díky Vlaďka
Příloha:
DSC04671.JPG
DSC04671.JPG [ 64.93 KiB | Zobrazeno 10362 krát ]


čtv 17. bře 2011 12:45:21
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Cattleya leopoldii
Já bych ji zasadil (neutopit) do nového hodně hrubého substrátu z kůry a polystyrenu a denně rosil. Ve svislé poloze ji udrží nějaký klacík. Ona zas tak suše a zuboženě nevypadá. Cattleye vydrží hodně a dokážou udělat nové kořeny docela brzo. Důležité je, aby ty nové kořeny rostly ve vzdušném a snadno vysychajícím substrátu.
Podle mě je to lepší než záchranná kůra v podobě kytky na rašeliníku v sáčku.


čtv 17. bře 2011 14:17:24
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Cattleya leopoldii
Karlos - děkuji. To jsem potřebovala slyšet, že není zralá na popelnici. Ono je to na fotce asi špatně vidět, ale kořeny jsou vyschlé jako papír. To jsem tak nějak instinktivně udělala dala na substrát a rosím. Nechtěla jsem dělat pokusy s hoblinama a cukrem-roztokem (co jsem tu vyčetla) , když to možná nebude třeba. Akorát se musím obrnět trpělivostí. Bude to asi chvíli trvat, než se zmátoří. :roll:


čtv 17. bře 2011 15:34:31
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Cattleya leopoldii
V takovémhle stavu chodí kytky běžně. Měla by se za pár týdnů vzpamatovat.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 17. bře 2011 15:38:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Cattleya leopoldii
radzak píše:
V takovémhle stavu chodí kytky běžně. Měla by se za pár týdnů vzpamatovat.

Tak to jste mě taky trochu povzbudil.Jenže já je brala osobně a trošku jsem si nadávala, že jsem při tom množství a nadšení z nových přírůstků pořádně neprohlídla zrovna tuhle. Otázka je, jestli bych něco poznala a hlavně jestli bych si jí i přesto náhodou nevzala,protože jsem jí mooooc chtěla. Katky jsem si pořizovala nově. Ale doma to člověk porovnává , denně na to čučí a zdála se mi tahle taková chudinkovatá (to brzo, mám postřeh.) Každopádně děkuji, budu mít obrovskou radost když se vzpamatuje.


čtv 17. bře 2011 16:03:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Cattleya leopoldii
Jéé, takovejch já si koupila :? . V kůře to jde dobře, některý dávám do lávy. s rašeliníkem u katek mám špatný zkušenosti, hodně chytaly houbu. hlavně moc nepřelévat, ona si poradí, neboj ;)


čtv 17. bře 2011 16:12:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Cattleya leopoldii
kajmii píše:
Jéé, takovejch já si koupila :? . V kůře to jde dobře, některý dávám do lávy. s rašeliníkem u katek mám špatný zkušenosti, hodně chytaly houbu. hlavně moc nepřelévat, ona si poradí, neboj ;)


No tak to jsem ráda, že to není úplně ztracený. Ale ještě jsem toho moc nezachránila tak uvidíme. :? díky


čtv 17. bře 2011 16:24:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Cattleya leopoldii
Ztracený to asi není. Asi by ale bylo, kdyby jste hned hodně zalévala. Nejlépe hodně zalévat až rostlina začne pouštět z nového výhonu kořeny. Zatím jí nadbytek vody jen ublíží.


čtv 17. bře 2011 18:47:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Cattleya leopoldii
Mila.J píše:
Ztracený to asi není. Asi by ale bylo, kdyby jste hned hodně zalévala. Nejlépe hodně zalévat až rostlina začne pouštět z nového výhonu kořeny. Zatím jí nadbytek vody jen ublíží.


Nezalévám vůbec , ale mám jí položenou na substrátu a denně rosím na povrchu substrátu. Mám jí na jižním okně. Dokonce už ani nejsem schopná posoudit, jestli po týdnu této péče nevypadá nakonec ještě hůř (když tak koukám na to foto) Tak nemám udělat nějaký kompromis s tím rosením ? Třeba ob den ? I když dělat po týdnu nějaký závěry je asi blbost. Já ještě nic nezachránila.Tak jsem zmatená a moc to růžově nevidím. :?


čtv 17. bře 2011 19:51:50
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Cattleya leopoldii
Udělal bych, co radí Karlos. Bez substrátu se v bytě nepřiměřeně vysuší. Zatím raději polostín, než přímé slunko.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 17. bře 2011 21:50:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron