Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:30:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
 Laelia speciosa 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
To ano. Současně s novým výhonem vyrůstá i květ. Nebo také nevyrůstá :P . Mě ještě nikdy nevyrůstal. Loni když mi vyrůstaly nové výhony (bez květu) tak mi připadaly ty pupeny takové placatější. Letos jsou skoro kulaté. Zda se ale podle toho dá poznat jestli ve výhonu bude později květ nebo nebude to je právě to co nevím. Pokud ji někdo pěstuje a kvetla mu, tak by to mohl mít odpozorované- pokud se to vůbec podle toho dá poznat. Je to asi s tou speciosou jako s perlorodkou. Buď tam při otevření je perla nebo nic :P


úte 24. led 2017 17:51:15
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Tak to nepomůžu. Je to nádherná kytka, takže bych vám to přála, ale to se teprv dozvíme.


úte 24. led 2017 18:11:30
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Děkuji za Váš zájem. Kytka určitě sílu na uživení květu má. Jde spíše o tu nějakou fintu jak na ní. Od poloviny října do teď nedostala ani kapku vody ani rosení, přesto seschla celkem málo a do současnosti shodila pouze jeden starý list. Až se mi kvetení jednou podaří tak už budu vědět jak na ní :P


stř 25. led 2017 8:03:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: Laelia speciosa
V tomto štádiu sa to určite nedá povedať. Až keď sa začne rozbaľovať list a bude pokračovať rast kvetného výhonu - dostatočne hrubý, bude to dobré znamenie. Prvý pokus ale býva neúspešný. Ale ako som videl na vlaňajších fotkách, prvý pokus už majú za sebou, rastliny vyzerajú výborne... takže šampus už môžete kúpiť, ale otvárať ešte nie...
Miro.


pát 27. led 2017 10:15:14
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Se šampusem určitě počkám. Zatím si namlouvám že tam květy nebudou, aby zklamání nebylo tak veliké :lol: Na druhou stranu ale už nemám více možností jak přiblížit své podmínky tomu co má na lokalitách v Mexiku. Měl jsem ji letos od jara venku až do podzimu. Pak šla do kaktusového skleníku a od půli října je zcela na sucho. Teď už mi jde do skleníku z části slunce a tak tam má i solidní střídání teploty. Přes den i přes 20°C a nad ránem 5°C. To je podobné jako v Mex. Kondici má dobrou, pahlízy scvrklé tak už čekám jen na odměnu za to snažení :lol: :lol:


pát 27. led 2017 11:29:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Tu je botanický nákres z knihy "Laelias de México":
Příloha:
2017-01-28 18-47-53.JPG.jpg
2017-01-28 18-47-53.JPG.jpg [ 92.9 KiB | Zobrazeno 4058 krát ]

Miro.


sob 28. led 2017 18:06:36
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Já jsem na Google viděl různě kvetoucí rostliny. Některé mají celý pysk skoro bílý s přerušovanou fialovou žilnatinou a opměrně úzké korunní plátky. Jiné formy mají pysk fialový pouze s bílým jícnem a v něm fialovou žilnatinou a plátky mají širší. I v přírodě jsem pozoroval podobnou variabilitu. Rostliny s nejbělejším pyskem jsme viděli ve státě Aguascalientes na lokalitě Mammillaria bombycina. Také jsou docela rozdíly v klubání poupat. Někdy nejprve z nového výhonu vyrůstá poupě a až za ním se klube list. Jindy se až mezi vyrůstajícími listy začíná klubat poupě. Čím jsou tyto rozdíly dány nevím. Také některé rostliny dělají na výhonu dva květy a jiné pouze jeden. Totéž platí i o listech.


sob 28. led 2017 19:34:10
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Laelia speciosa
zaruba:
ak Vám stále nechce kvitnúť, napadlo ma jedno "riešenie". Niekde tu na fóre som kedysi dávnejšie čítal o potrebe dostatočnej tmy počas noci, inak vraj niektoré orch. nekvitnú ... No nech hľadám, ako hľadám, nemôžem to vlákno nájsť.
Neviem, aký dosah má pouličné osvetlenie na Váš sklenník, príp. osvetlenie z domu. Každopádne by stálo za vyskúšanie Laliu na noc nejak zvlášť zatieniť, aby bola v "absolútnej" tme. Snáď by to mohlo pomôcť. Inú radu už poskytnúť neviem ...


ned 05. úno 2017 12:48:27
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
cheron: Díky, ale nemyslím, že tohle by pomohlo, navíc světlo mi tam v noci skoro žádné nejde. Naopak jsem si všiml toho, že když svítí měsíc a je v úplňku tak kytky vypadají lépe. Přikládám to tomu nočnímu světlu. Uvidím jak to dopadne letos, zatím jsem zkoušel pouze jednu sezonu. Spíše ta absence zimního slunce bude problém takže bych spíše experimentoval s přisvětlováním a složením světla. Zatím mi ale stále nejvíce problematické připadá nedostatečné sušení v období klidu. Na jaře se uvidí.
Jeden nápad jak to s tímhle druhem řešit mě také napadl. Vyhodit ji na kompost :lol: :lol: :lol:
Jak píše Míra- pozorovat a zkoušet. Dříve jsem si myslel, že na kvetení u mnoha druhů orchidejí má vliv velikost a síla loňské pahlízy, ale už jsem se několikráte přesvědčil že to není pravda.


ned 05. úno 2017 13:19:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Laelia speciosa
cheron píše:
zaruba:
ak Vám stále nechce kvitnúť, napadlo ma jedno "riešenie". Niekde tu na fóre som kedysi dávnejšie čítal o potrebe dostatočnej tmy počas noci, inak vraj niektoré orch. nekvitnú ... No nech hľadám, ako hľadám, nemôžem to vlákno nájsť.
Neviem, aký dosah má pouličné osvetlenie na Váš sklenník, príp. osvetlenie z domu. Každopádne by stálo za vyskúšanie Laliu na noc nejak zvlášť zatieniť, aby bola v "absolútnej" tme. Snáď by to mohlo pomôcť. Inú radu už poskytnúť neviem ...

Tomuhle moc nevěřím...Přinejmenším je to otázka víry, jako u více věcí u orchidejí, například mykorrhiza u dospělých rostlin...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 06. úno 2017 10:23:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: