Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:22:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Další
 Laelia speciosa 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Ta na větvi tlačila čtyři výhony. Dva pouze listové. jeden s jedním poupětem a druhý se dvěma. Všechna poupata postupně zežloutla a uvnitř měla hnědý střed. Pak mám ještě ty tři mladší vzorky. Jeden raší bez květů a zbylé dva zatím spí. Jelikož jsou ale o dost menší než rostlina na větvi tak nepředpokládám, že by kvetly. Stále si myslím, že za to může ta dovolená a 10dní ZZ nevětraná i když se silnou vnitřní ventilací. Vlhkost vzduchu vysoká a rozdíly teploty mezi dnem a nocí minimální. Pak asi týden trvalo než poupata zežloutla. Popsal jsem to ve vláknu pěstování orchidejí.


stř 22. bře 2017 19:43:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: Laelia speciosa
No je to škoda!
Ale zdá sa mi, že ten vývoj bol príliš rýchly. L. speciosa sa nazýva aj Flor de mayo, čo zodpovedá kvitnutiu v máji. Možno vlhkosť, teplota, asi tam môže byť problém. Moje sa ešte nezobudili, ale zato sú už pripálené slnkom....
Miro.


čtv 23. bře 2017 13:02:40
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Myslíte skutečně připálené, nebo jim pouze zfialověly listy? Asi máte pravdu, ale myslel jsem si, že když se na rostlinu nedostane voda, je seschlá a bez rosení tak z hlediska hniloby bude vše Ok. Navíc ventilátory mi běží dost často. Dvě rostliny se mi vzbudily koncem ledna a dvě spí do teď. Přitom pěstované vedle sebe stejným způsobem. Navíc letos mi odešla i půlka poupat na citrině, což se nikdy nestalo. Stejně myslím se na tom ta dovolená dost podepsala :P


pát 24. bře 2017 6:35:24
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Příloha:
P1220330.JPG
P1220330.JPG [ 44.94 KiB | Zobrazeno 3854 krát ]
Příloha:
P1220332.JPG
P1220332.JPG [ 45.56 KiB | Zobrazeno 3854 krát ]
Je na ni trochu smutnější pohled než kdyby kvetla :P


čtv 30. bře 2017 11:10:33
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Příloha:
P1230086b.jpg
P1230086b.jpg [ 125.22 KiB | Zobrazeno 3776 krát ]
Tak nevím, jestli se na mne usměje štěstí, nebo se mne Laelia speciosa bojí :) . Když mne vypekly s kvetením tak jsem se naštval a vzorky z Mex. jsem přilepil na kůry. Dva vzorky a kulturní rostlina už rostou a ta rostlina co se na jaře probudila jako první už dělá pahlízu, takže do zimy stihne možná ještě jednu :) . Poslední vzorek se ale začal budit až nyní a vypadá to, že by tam mohlo být poupě. Nějak jsem odpozoroval, že když je čudlík zcela kulatý tak v něm je poupě. Pořád si tím ale nejsem jistý a potřebuji si toto poznávání ověřit na více případech. Tak se budu modlit aby tam byl a také aby se mi podařilo dopěstovat ho do květu. Byl by to můj první květ :)


pon 15. kvě 2017 9:39:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Tak ja sa tento rok kvitnutím nechválim, ale dnes som bol pozrieť kamaráta, ktorému sa s touto laeliou darí lepšie:
Příloha:
2017-06-01 09-48-26.JPG
2017-06-01 09-48-26.JPG [ 162.66 KiB | Zobrazeno 3715 krát ]

Příloha:
L.sp..jpg
L.sp..jpg [ 160.98 KiB | Zobrazeno 3715 krát ]

Miro.


čtv 01. čer 2017 9:57:02
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Nádhera


čtv 01. čer 2017 10:50:51
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Příloha:
20.jpg
20.jpg [ 117.4 KiB | Zobrazeno 3704 krát ]
Příloha:
P1230388.JPG
P1230388.JPG [ 98.17 KiB | Zobrazeno 3705 krát ]
ESTRACA píše:
Tak ja sa tento rok kvitnutím nechválim, ale dnes som bol pozrieť kamaráta, ktorému sa s touto laeliou darí lepšie:
Příloha:
Příloha 20.jpg je dlouhodobě nedostupná.

Příloha:
Příloha 20.jpg je dlouhodobě nedostupná.

Miro.

Není ten Váš kamarád náhodou kaktusář? Řekl bych, že velmi podobnou formu mám ze státu Aguascalientes z lokality kam se jezdí koukat na Mammillaria bombycina. Snímek z lokality přikládám. Ta jediná mi ještě dává naději, že uvidím u sebe letos květ. Probudila se před nedávnem, takže je to jakési ospalé "flor de Mayo" :lol: Jestli je pravda, že poznám na malém rašení jestli tam bude květ či nikoli tak by mohla vykvést opožděně někdy koncem června. Výhon mi připadá takový buclatý, ale zároveň je rostlina napitá a rostou jí kořeny, což mne trochu zviklává od myšlenky že pokvete. Stejně bych jí dal nyní alespoň 60% ve prospěch kvetení. No tak se uvidí.
Ta rostlina kvete kamarádovi krásně, takže mu patří můj obdiv!


čtv 01. čer 2017 15:14:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: Laelia speciosa
Kaktusár nie je, v Mexiku nebol, rastliny má odo mňa. Ale asi lepšie dodržiaval moje pokyny na pestovanie, ako ja. Stále nemôžem dosiahnuť jeho úspešnosť v kvitnutí. Rastlina môže byť aj z Aguascalientes, ale rovnako aj z inej lokality, to sa už nezistí.
Kým z pahľuzy nevyrastá list, asi sa nedá určiť, či bude mať aj kvet. Možno, ak by sa pozdĺžne prerezala... No ešte ma napadlo, či ju neoslovujete nesprávnym názvom, Laelia speciosa, alebo Flor de mayo, to sa jej možno ani nepáči. Čo tak skúsiť pôvodný, zaujímavý a ľahko zapamätateľný indiánsky názov "chichiltictepetzacuxóchitl"?
Miro.
http://www.asimina.sk/SK/orchidey.html


čtv 01. čer 2017 18:38:24
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Laelia speciosa
ESTRACA píše:
Kaktusár nie je, v Mexiku nebol, rastliny má odo mňa. Ale asi lepšie dodržiaval moje pokyny na pestovanie, ako ja. Stále nemôžem dosiahnuť jeho úspešnosť v kvitnutí. Rastlina môže byť aj z Aguascalientes, ale rovnako aj z inej lokality, to sa už nezistí.
Kým z pahľuzy nevyrastá list, asi sa nedá určiť, či bude mať aj kvet. Možno, ak by sa pozdĺžne prerezala... No ešte ma napadlo, či ju neoslovujete nesprávnym názvom, Laelia speciosa, alebo Flor de mayo, to sa jej možno ani nepáči. Čo tak skúsiť pôvodný, zaujímavý a ľahko zapamätateľný indiánsky názov "chichiltictepetzacuxóchitl"?
Miro.

Ten název ani nedokáži vyslovit, ale jsem toho názoru, že když se o kytku starám tak bude poslouchat :lol: Je to podobné jako ve vztahu rodiče a děti. Napřed si ji ale musím vychovat, což nějakou dobu trvá.
Odkud je, je vlastně jedno, jen mne to napadlo, když jsem si vzpomněl jak jsme navštívili lokalitu M. bombycina a přivítal nás fialový strom. Ty květy jsou ale docela podobné :)
Co se týče toho poznání jestli tam květ je nebo ne, tak mi dovolte trochu oponovat. Má slova ale berte se značnou rezervou, protože výhony s poupaty jsem měl možnost detailně pozorovat teprve od jara. Ano, vizuálně je poupě vidět až když se klube list a nebo ještě později. Na jarním rašení s poupaty jsem si ale všiml, že když je čudlík dlouhý asi 5mm tak u výhonu kde bude poupě je téměř kulatý v průřezu, čili při pohledu v podélné ose. Pak se z něj postupně stává elipsa ale stále taková buclatá. Když mi ale vyrůstal čudlík kde byl pouze list tak se daleko rychleji výrazně splacatěl. U těch několika výhonů se to dalo rozeznat. Uvedlo mě to na myšlenku, že když je v čudlíku uprostřed základ poupěte, které je jako embrio v průřezu kulaté tak se to dá poznat i pohledem na tvaru čudlíku a není potřeba ho prořezávat. Až čas ale ukáže jestli na tom je něco pravdy a nebo to byla nějaká náhoda nebo moje bláznivá teorie :lol: Také je možné, že jsem si tuhle teorii utvořil proto, abych mohl doufat, že ten poslední výhon co se mi klube a je kulatý bude s poupětem :lol: :lol:
Podobným způsobem se dají ale rozeznat u Stanhopea tigrina, jestli čudlíky asi 1cm dlouhé budou květní nebo listové a to i v případě že se nedá použít pravidlo jestli rostou nahoru nebo dolů. Nyní mi roste několik čudlíků rovně nebo nahoru a všechny budou květní :) .


čtv 01. čer 2017 19:25:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: