Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 23:41:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Epidendrum radicans 
Autor Zpráva

Registrován: úte 26. úno 2013 16:14:26
Příspěvky: 3
Příspěvek Epidendrum radicans
Dobrý den,
už mám nějaké ty zkušenosti s normálními orchidejemi a nedávno jsem se rozhodl začít s botanickými druhy. Vybral jsem si druh Epidendrum Radicans. Chtěl bych se vás zeptat na jakékoliv rady o tomto druhu, nejlépe bych chtěl vědět vše, co se dá. Nechci si pořídit takovou pěknou orchidej, aby mi hned odešla jen kvůli mým malým informacím. Chtěl bych se tedy zeptat úplně na vše - na vhodné místo, vlhkost, zálivku atd. Prostě aby to bylo perfektní.
Předem díky moc za cenné rady.

_________________
Určitě si přečtěte a prohlédněte blog této paní http://www.orchideje.freepage.cz/ moc jí to jde a v hodně věcech mi poradila a pomohla ;-)


úte 26. úno 2013 16:22:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Epidendrum Radicans
Jsou to celkem snadné kytky. Kultivací se blíží Katlejím.
Slyšel jsem sice, že někomu v bytě odešly, ale to jen vyjímečně. Raději víc světla, ne ůpal. Zalévat po proschnutí substrátu. V příliš suchém vzduchu dost sesychají. Jsou ale celkem tolerantnější k rosení. To samozřejmě nepřehánět. Musí dostatečně rychle uschnout. Čistý radicans nakvétá trochu hůž, než běžně prodávané hybridy.


úte 26. úno 2013 19:47:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Epidendrum radicans
Úplně snadná kytka to není. Přiznám se že jsem o ni ve svých začátcích přišel. Vím že ve sklenících roste perfektně, jako blázen, ale za oknem už to tak být nemusí. Není vyloženě teplomilná, spíše temperovaná a roste v trávě na zemi v lehčím přístinu, nebo na slunci, prý často při okrajích cest. Radicans znamená kořenující, což je trefné, protože z dlouhých četných poléhavých stonků roste mnoho vzdušných kořenů. Můj názor je, že ač se jedná o milou kytku se svítivě oranžovými květy, vykvétajících dlouho, postupně na dlouhém drátovitém květenství, jedná se o hodně robustní a neskladný druh. Stačí se podívat do chladného posledního skleníku v Troji, kde ta kytka roste vpravo na skále a uvědomíte si, že tohle je docela rozměrná mrška. Je ale fakt, že na parapetech mají ty kytky trochu jiné vlastnosti než ve skleníku.


úte 26. úno 2013 20:11:47
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Epidendrum radicans
Co se rozměrů týká, jistě. Jsou to větší rostliny. Ve skleníku , v optimálních podmínkách mohou být obři. V bytě ale tolik nenarůstají. Řekl bych, že většinou na polovinu skleníkových rozměrů. Ale ani tak to není žádná miniatura. S tím ale musí každý počítat.


stř 27. úno 2013 18:56:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: