Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 12:32:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Cattleya maxima 
Autor Zpráva

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Karlos mě ta Cattleya připadá jako ze skleníku.Proč má květy otočené od okna?Co ty kořeny
které jsou nádherné,ale tak divně rozcuchané.Ta kytka nerostla na okením parapetu.
Zdravím Václav


ned 16. říj 2016 18:47:20
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Karlos: Čudl byl jakýsi náznak ale nekvetla, ani poupě v zárodku to nebylo. Možná jsem nebyl daleko :P Jinak ty všechny veliké pahlízy narostly u mne, venku pěstované. Jak je ale vidět, ani to nestačí. V tropech jsem byl, ale pouze v Mexiku v té aridní části a pak několik výletů za Stanhopejemi do o fous vlhčí oblasti Sierra Madre Oriental. Tedy poloopadavý horský les, nikoli tropický deštný prales. Tam jsme sice byli asi dva dny také, ale jen tak pro zajímavost, vidět stromové kapradiny ap. V Mexiku je to všechno docela blízko sebe. Stačí přejet horský hřbet a na druhé straně je úplně jiná vegetace.
Na lokalitách L. speciosa jsem byl vícekrát v různých ročních obdobích. V zimě nad ránem přicházejí i mírné noční mrazíky a v létě odpoledne se teplota ve stínu vyšplhá i přes 40°C. Pražské horké léto jí venku díky této velké toleranci k rozsahu teplot vůbec nevadí a pěstování venku od jara do podzimu je pro ni super.
Co se týče tohoto druhu, tak by mne také zajímalo co je tím nejdůležitějším spouštěcím faktorem.
Momentálně si myslím, že to je kombinace dlouhého sucha a chladného zimování- podobně jako u Cyrtopodií. Hlavně je důležité asi sušit už od počátku října, aby rostlina seschla během podzimu a postupně se začala zbavovat starých listů. Loni mi rašila už v lednu a poupata nikde, ale to jsem ji párkrát zalil- to je určitě špatně. Nyní už nedostane ani kapku vody pokud neshází staré listy. Na jaře pak stále sucho a nechám ji v kaktusovém skleníku kde je veliké střídání teplot a sucho. Pokud bych viděl, že je suchem zcela zdecimovaná tak ji pouze lehce porosím, aby nechcípla. Zároveň s novým výhonem chci vidět poupě :P
Intenzitu slunce jako v Mexiku určitě dosáhnout nemohu, ale ani to nepovažuji za nutné. Jak jsem již napsal: Kaktusy které rostou z hlediska osvitu na daleko exponovanějších stanovištích kvetou ve sbírkách dokonce i při přezimování ve tmě, takže faktor světla nepovažuji při dormanci za tak důležitý. Střídání teplot mi připadá pouze jako doplněk sušení a nízké teploty, který může ovlivnit pouze bohatost kvetení. Kaktusy i zimované ve sklepě při téměř konstantní teplotě kvetou také uspokojivě.
Tohle jsou mé představy, ale skutečnost je zatím ve hvězdách :P
To Dendrobium senile už začíná shazovat listy na loňských výhonech, takže pevně věřím, že alespoň částečný úspěch se dostaví :P


Naposledy upravil zaruba dne pon 17. říj 2016 6:29:16, celkově upraveno 3



ned 16. říj 2016 19:21:07
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Václav: Nijak se mne to netýká, ale nemohla být rostlina jenom přemístěná a přetočená pouze za účelem focení? On se ale Karlos vyjádří sám.


ned 16. říj 2016 19:43:56
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Taky si myslím,že je natočená ,kvůli fotce..
ps.pane Záruba,máte SZ.. :oops:


pon 17. říj 2016 9:57:41
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Vaclav: Všechny co vykvetou rozvěším na různá místa, aby to bylo vidět. Většinou se to zavěsí na lustr a tam to je třeba 14 dní i déle. Pro tuhle zvolila máti tento stojan, protože už je na lustr moc těžká. Na okně by si květů jednak nikdo nevšiml, druhak už se tak blbě tlačí na sklo, že by ani normálně nevykvetly:-)
O víkendu dostává vodu denně, rozprašovačem, přes týden v úterý a ve čtvrtek, bo nejsem doma.


pon 17. říj 2016 18:17:10
Profil ICQ

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Karlos klobouk dolů,s takovou kytkou by se mohla chlubit i botanická zahrada.Neumím si představit jak visí v obýváku na okně.
Václav


pon 17. říj 2016 18:29:40
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Václav: lépe si to nepředstavovat. Většina lidí by to doma nesnesla:-)


pon 17. říj 2016 20:27:36
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Karlos píše:
Václav: lépe si to nepředstavovat. Většina lidí by to doma nesnesla:-)

Většina lidí není normální, podle těch se nelze řídit! :lol: :lol: :lol:


úte 18. říj 2016 8:16:23
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Cattleya maxima
zaruba píše:
Karlos píše:
Václav: lépe si to nepředstavovat. Většina lidí by to doma nesnesla:-)

Většina lidí není normální, podle těch se nelze řídit! :lol: :lol: :lol:

přesně tak..moje řeč


stř 19. říj 2016 3:48:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: