Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 2:21:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další
 Cattleya hybridní 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
Betina2 píše:
Obe rastliny vykvitli :):):)
Škoda, že nevíme jak :-) . Ale i tak gratulka


stř 22. čer 2016 12:48:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
virens píše:
Já bych to jen upřesnil. Rozdělit podle stavu rostliny. Když má méně kořenů tak po třech pahlízách vždy. Jen když je ve vynikajícím stavu a má hodně kořenů a navíc je to vitální rostlina tak po 2 pahlízách.
Dělíme nejlépe tak, že je na začátku růstu (v bytě leden -únor) rozřízneme na části ještě v květináči a s rostlinou nehýbeme a ještě rok pěstujeme. Až další rok rostlinu vyndáme z květináče a přesadíme jednotlivě. Docílíme toho, že rostlina solidně obrazí ze spících oček a ještě naroste slušný nový výhon. Když rostlinu vytáhneme z květináče a nadělíme ztratí většinu kořenů a udělá slaboučký výhon .

No, pokud chceme získat výstavní bohatě kvetoucí rostliny tak jsou většinou 3 pahlízy málo. Zvláště u choulostivějších potvor, jako dowiana, aclandiae, i warscewiczii. Je to náš zlozvyk příliš kytky čochnit, vyplývá to z nedostatku místa a neprodejnosti větších trsů. Jsme národ akcí, slev a výprodejů...Ale v Drážďanech se nebojíme pustit chlup??

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 22. čer 2016 22:22:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
Paphio píše:
virens píše:
Já bych to jen upřesnil. Rozdělit podle stavu rostliny. Když má méně kořenů tak po třech pahlízách vždy. Jen když je ve vynikajícím stavu a má hodně kořenů a navíc je to vitální rostlina tak po 2 pahlízách.
Dělíme nejlépe tak, že je na začátku růstu (v bytě leden -únor) rozřízneme na části ještě v květináči a s rostlinou nehýbeme a ještě rok pěstujeme. Až další rok rostlinu vyndáme z květináče a přesadíme jednotlivě. Docílíme toho, že rostlina solidně obrazí ze spících oček a ještě naroste slušný nový výhon. Když rostlinu vytáhneme z květináče a nadělíme ztratí většinu kořenů a udělá slaboučký výhon .

No, pokud chceme získat výstavní bohatě kvetoucí rostliny tak jsou většinou 3 pahlízy málo. Zvláště u choulostivějších potvor, jako dowiana, aclandiae, i warscewiczii. Je to náš zlozvyk příliš kytky čochnit, vyplývá to z nedostatku místa a neprodejnosti větších trsů. Jsme národ akcí, slev a výprodejů...Ale v Drážďanech se nebojíme pustit chlup??

Já jsem jsem Catleyu již tak koupila oodělenou měla 5 pahlíz a 2 z nich byly jaksi odlomené,tak jsem je dala zvlášť. Tak uvidím, není to z toho,že bych je chtěla dělit, mám rada sama pěkné rostliny. Do Drážďan již nejezdím, za hybridní Odontoglossum tam prodávali za 20Eur a u nás ho Ludo nabízel za 300Kč, stejně velkou rostlinu, tak co je lepší? Věra


čtv 23. čer 2016 5:57:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
Ještě mám Cattleya andreana, ale nikde jsem nic o ní nenašla......tak až vykvete uvidím....Věra


čtv 23. čer 2016 7:26:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
Věra píše:
.... Do Drážďan již nejezdím, za hybridní Odontoglossum tam prodávali za 20Eur a u nás ho Ludo nabízel za 300Kč, stejně velkou rostlinu, tak co je lepší? Věra

No, ono se tam jezdí spíš za botanikou


čtv 23. čer 2016 9:32:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
Zdenka píše:
Věra píše:
.... Do Drážďan již nejezdím, za hybridní Odontoglossum tam prodávali za 20Eur a u nás ho Ludo nabízel za 300Kč, stejně velkou rostlinu, tak co je lepší? Věra

No, ono se tam jezdí spíš za botanikou

Zdeno to já vím,ale překvapilo mě že za ty hybridní chtějí tolik peněz, tady se to lidem nelíbí když za to mají dát 350Kč za pěknou velkou rostlinu a koupí to skoro za dvojnásobek....já jsem se dívala na Dendrobium Dance a za to chtěli 27Euro....to je skoro dost....


čtv 23. čer 2016 9:35:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
To dendro bylo velké a vzrostlé, ale máš pravdu. Ale nějak se jim musí ta cesta a pronájem výstavních ploch zaplatit. Když poletíš z Jižní Ameriky a povezeš kytky a budeš platit všechny ty poplatky, někde se to přece projevit musí, ne? To je tedy můj názor


čtv 23. čer 2016 14:55:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
Přeji hezký den.
Já jsem ke Cattleya andreana vygooglil toto:
http://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/205234323
Ale jestli to pomůže, nevím. Je to krapet nesrozumitelné :)
Lukáš Křesina


čtv 23. čer 2016 15:37:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
Tak moc děkuji pane Kresino. Měla jsem na lístku Cattleya a je to Laeliocatleya, tak uvidim až vykvete,diky


čtv 23. čer 2016 16:07:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: Cattleya hybridní
Přeji hezký den
Ono je to ještě trochu složitější. Včera jsem jen tak v rychlosti zagooglil a ten asijský odkaz byl tak kouzelný, že jsem neodolal.
A teď už podrobněji.
Především je třeba si uvědomit, že dnes probíhají velké změny v názvosloví orchidejí. Mimo jiné snad všechny brazilské Laelie (a tuším, že i celý rod Sophronitis) jsou přeřazeny do rodu Cattleya, takže mnoho hybridů typu Laeliocattleya, Sophrocattleya či Sophrolaeliocattleya má dnes platné označení pouze Cattleya.
The International Orchid Register uvádí pod názvem Cattleya Andreana tři různé hybridy.
1. Cattleya Andreana = C. dowiana x C. Mrs. Pitt, kde C. Mrs. Pitt je C. dowiana x C. loddigesii. U tohoto hybridu není známo, kdo a kdy ho pod tímto názven zaregistroval. Název je veden jako synonymum, platný název je Cattleya Drapsiana (reg. Lambeau 1913). A je to Cattleya i podle tradičního názvosloví.
2. Cattleya Andreana (1895) = C. Elegans (1879) x C. bicolor, kde ta C. Elegans = C. tigrina (syn. C. leopoldii) x C. purpurata (tj. Laelia purpurata). I v tomto případě jde o synonymum, platný název je Cattleya Gazelle (reg. Ingram 1896). Podle tradičního názvosloví je to Laeliocattleya.
3. Cattleya Andreana sensu Rolfe & Hurst = C. bicolor x C. Schilleriana grex (1898), kde C. Schilleriana grex (1898) je C. intermedia x C. purpurata (tj. Laelia purpurata). Toto je platný název pro tento hybrid, reg. Maron 1895. A podle tradičního názvosloví je to opět Laeliocattleya.
Takže co přesně máte, se asi opravdu dozvíte, teprve až ta rostlina vykvete. Zda se dá podle vzhledu nekvetoucí rostliny poznat, zda je základem hybridu C. dowiana nebo C. bicolor, si netroufám říct. Zkušení pěstitelé by to možná poznali, já ne.
S pozdravem
Lukáš Křesina


pát 24. čer 2016 10:18:05
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron