Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 26. říj 2024 1:41:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 60  Další
 Mexické laelie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Mexické laelie
zaruba píše:
Příloha:
Bez názvu 8 kopie.jpg
Je nádherná. Mě pokvete Laelia anceps tak za 14dní. Tři květní stvoly po třech květech- už se těším. Je zajímavé, že květní stvoly se mě začaly klubat už na počátku září. Příprava na květ tedy trvá celých půl roku.
Trochu jsem z ní stáhnul tu fialovou-myslím že si to zaslouží. To osvětlení u Paphia ty barvy neskutečně rozhodí. Je mě to ale divné, protože digitální fotoaparáty přece mají automatické vyvážení bílé a tak by to měly z 80% odstranit i ty levnější. Možná se ale musí ta funkce aktivovat v nějakém nastavení.

Máte ji moc pěknou, já mám jen sincoranu.....Vera


sob 27. úno 2016 17:37:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: Mexické laelie
Laelia anceps Paulino.
Příloha:
L.a.Paulino.jpg
L.a.Paulino.jpg [ 131.29 KiB | Zobrazeno 5167 krát ]

Opelil som ju peľom L. anceps dawsonii z Jalisca. Tá sa odlišuje od klonov z Oaxaca tým, že nemá škvrnu na labelu. Výsledný hybrid je značne variabilný.
L. anceps kvitne v Mexiku hlavne v novembri, to je ešte na konci obdobia dažďov. Kvetenstvo vytvára lepkavú šťavu oveľa viac ako iné druhy. U nás sa kvitnutie nedostatkom svetla a tepla posúva až na december - február. Zasychajúca šťava robí problémy pri rozvoji pukov a hlavne v suchšom prostredí ju treba občas umyť.
http://www.asimina.sk/SK/orchidey.html
Zdraví Miro.


pon 29. úno 2016 9:19:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: Mexické laelie
Dostal som s. správu s otázkou ako pestujem laelie. Odpoveď bude možno zaujímať aj iných:

Rastliny mám v skleníku s dvojitým sklom a napojeným na kúrenie (zasklený a vysunutý balkón). Cez leto sú na terase. Všetko naviazané na kôre, kvetináče sa neosvedčili.
L. autumnalis, rovnako aj ďalšie z výšok cca 2000 m mi neprosperovali, živorili a skoro som o ne prišiel. Dôvod - relatívne teplé prezimovanie. Ubral som kúrenie, im to nestačilo a zasa sa trápili a dokonca som prišiel o niektoré tropické cattlee. Tie laelie sa spamätali a začali dokonca už kvitnúť až po zimnom nasťahovaní do citrusového skleníka, kde teplota klesá k nule.
Zdraví Straka.


sob 05. bře 2016 8:12:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. úno 2016 9:30:28
Příspěvky: 214
Příspěvek Re: Mexické laelie
Míra!
Na strane 10 som našiel Laelia autumnalis atrorubens. Zaujíma ma jej pôvod, pretože to určite nie je L.aut. atrorubens a skoro určite ani Laelia autumnalis. Má charakteristické rysy prírodného hybridu L. superbiens a L. anceps, ktorá sa nachádza v jednom údolí štátu Oaxaca. To píše aj Federico Halbinger vo svojej knihe Laelie Mexika. Ale horlivci z AMO (Asociación Mexicana de Orquideologia, ktorej som bol členom) ju popísali ako nový druh Laelia halbingeriana. Ja som spravil tiež tento hybrid a v rámci variability, výsledok je podobný.Je tam nezameniteľná kresba na lebelu z L. superbiens.
V BZ Nitre ju majú tiež aj z dávnejších zberov, ale majú ju pod menom L. superbiens. Skutočné L. superbiens z môjho zberu odtiaľ pravdepodobne zmizli (nevidel som ich kvitnúť).
Zdraví Miro.
http://www.asimina.sk/SK/orchidey.html


úte 08. bře 2016 9:05:33
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Mexické laelie
Chystá se mi premiérové kvetení na Laelia gouldiana. Jen se chci ujistit, pane Kláte - zatím ještě stále zalévat? Až do odkvětu? Pak začít suché zimování? Díky moc, nechci nic pokazit


ned 23. říj 2016 8:37:58
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Mexické laelie
Příloha:
Poznámka: Rostlina přede dvěma roky
SAM_1208.jpg
SAM_1208.jpg [ 88.36 KiB | Zobrazeno 4607 krát ]
Příloha:
Poznámka: Rostlina dnes.
P1190951.JPG
P1190951.JPG [ 140.73 KiB | Zobrazeno 4607 krát ]
Vlastním rostlinu Laelia autumnalis- před lety sbírána ve státě Michoacan, Mexiko. Za několik roků krásně narostla a i vykvetla, to ale není předmětem tohoto příspěvku.
Pak jsem ji špatnou zálivkou zcela připravil o kořeny. Rostlina postupně začala shazovat listy až neměla ani jediný. Přesadil jsem ji a doufal, že ji zachráním. Po celou jednu vegetační sezonu nevytlačila ani výhon, ani žádné kořeny. Občas jsem ji zalil a pahlízy se trošku napily i bez kořenů a pak zase po čase zcvrkly. Divil jsem se, že v takovémto stavu rostlina vydrží celý rok a nic nedělá. Jakýsi stav, do chcípnutí daleko a do růstu také. Letos v létě začala však po této dlouhé pauze tlačit nové výhonky a s nimi i kořeny. Teď to dokonce vypadá, že ze dvou nových výhonů pokvete.
Píši to proto, abych ukázal, jak tyto Mexické Laelie jsou tvrdé kytky, které vydrží na sucho velmi dlouho a v kultuře spíše přicházejí o kořeny nadměrnou zálivkou nežli suchem. Navíc v krajním případě dokáží shodit i listy a vzdorovat v přírodě nepřízni osudu i více jak rok!


pát 28. říj 2016 18:34:50
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Mexické laelie
To kvetení bylo úžasné.. :shock:


sob 29. říj 2016 4:45:04
Profil

Registrován: pon 08. úno 2016 22:10:29
Příspěvky: 131
Bydliště: od Prahy na ssv
Příspěvek Re: Mexické laelie
Fakt krásné kvetení, tak snad i letos se zadaří a pochlubíte se


sob 29. říj 2016 13:04:07
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Mexické laelie
Jeden nebo dva kvítky by vytlačit mohla i při tom zotavování.


sob 29. říj 2016 16:20:15
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Mexické laelie
vypadá to,že pokvete,gratuluji


ned 30. říj 2016 15:44:40
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 60  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron