Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 04. čer 2024 16:31:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Encyclia alata 
Autor Zpráva

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Encyclia alata
No ten boj mě na tom právě baví, kdybych to šoupla na parapet a ono by to rostlo a kvetlo bez problémů tak by mě to asi tolik nebavilo, mám radost , když vychytám co ta kytka chce, teď jsem bojovala i s Cleistostoma, nechtěly jí dorůstat nebo vůbec růst kořeny a už jsem na to kápla jak s ní , další boj mě čeká u Dendr.. secundum , kde jsem po ulomení pahlízy ji rozkrájela dala na mech a ona začínajá obrůstat atd.., protože na pěstování mám jen byt tak to vychytávání je složitější, ale mě to baví. Jsem ráda , že jsi mě potvrdil , že na to asi nejdu špatně, tak hodně zdarů v pěstení a kvetení :)


stř 20. led 2010 13:30:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Encyclia alata
Děkuji, Tobě také ať se daří. Je mi líto, že ten můj souhlas nemá větší váhu, neboť tyto rostliny příliš neovládám a nepatří k mím nejdůležitějším.
Omlouvám se ale trošku, ta Tvá venezuliana se bude asi částečně podmínkami lišit od alaty.


stř 20. led 2010 20:25:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Encyclia alata
No taky si myslím , že se bude lišit asi, protože syn. té mé Encyclie je Anacheilium venezuelanum , no ,ale stejně se člověk nemůže přesně řídit radami druhých nebo knihami, protože má každý jiné podmínky takže to stejně musí vychytat, ale třeba to v něčem alespoň přibližně pomůže.


čtv 21. led 2010 11:29:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Encyclia alata
Také si myslím ohledně možností podmínek. Venezuelanu jsem neznal, až teď jsem se podíval. Tato vyčleněná skupina Anacheilium se od klasických Encyclijí liší dost. Encyclie jako alata jsou dost opalované, vysušované slunkem. Proto mi přišlo divné uvedený jen měsíc klidu.
Anacheilia jsou z mokřejších oblastí. Já mám klasické cochleatum (asi hybrid) a garciánu. Viděl jsem několik jiných habituelně mezi cochleatem a garcianou, květem také. Typičtější pěstování je pro ně květináč, na rozdíl od klasických Encyclijí- navazování. Garciána někomu také odchází, častěji na přesušení. Nevysušuje se natvrdo. Už ji mám pár let bez problémů. Také jsem musel hledat, jak na ni.


čtv 21. led 2010 18:26:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: