Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 21. čer 2024 22:26:06



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
 Iwanagara Apple Blossom 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
Pavli,ani náznak květu??Chce dost světla,mám ji zavěšenou na jižním okně,až odkvete,poputuje ven


čtv 09. čer 2011 7:31:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
Hmm, když to tak pozoruju, tak ta domnělá epicattleya, kupovaná na blind, bude možná taky Iwanagara - habitu pahlízy a listů má stejný, tvar květu je taky stejný a jestli jsou možné různé barevné varianty - já jsem si myslela, že Iwanagara je jen v té narůžovělé variantě.
Evo, co myslíš: Obrázek Obrázek
taky voní, i když jemně a na JV okně mi poněkud vyšisovala alehce zčervenaly listy, ale nijak extra jí to nevadí.


ned 19. čer 2011 17:22:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
Katka píše:
Hmm, když to tak pozoruju, tak ta domnělá epicattleya, kupovaná na blind, bude možná taky Iwanagara - habitu pahlízy a listů má stejný, tvar květu je taky stejný a jestli jsou možné různé barevné varianty - já jsem si myslela, že Iwanagara je jen v té narůžovělé variantě.
Evo, co myslíš: Obrázek Obrázek
taky voní, i když jemně a na JV okně mi poněkud vyšisovala alehce zčervenaly listy, ale nijak extra jí to nevadí.

Katko, já myslím, že to je ona. Takže vítej mezi majitele této pěkné orchidky :P


ned 19. čer 2011 18:38:51
Profil ICQ

Registrován: úte 11. srp 2009 19:54:50
Příspěvky: 156
Bydliště: Prievidza-Slovensko
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
Je taká jemnučká , milá :)


ned 19. čer 2011 19:04:08
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
Květu jsem se opravdu nedočkala... Teď přemýšlím, kam s ní na léto. Možností je dost, jen si vybrat :D Všude nacházím nějaké zádrhele..


pon 20. čer 2011 18:26:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
Hm, ja som ju mala celé leto vonku, aj krásne podrástla aj na 3 hluzách kvetné púzdra nasadila začiatkom jesene, aj to vyzeralo veľmi slubne, dokonca aj na omak to v dvoch bolo docela cítiť, v jednej len tak trošičku, ale poslený týždeň začali všetky 3 púzdra hnednúť a asi zoschnú....mám ešte šancu, že z nich budú kvety? Je v obývaku, na parapete na JV okne, rastlina je krásna, len sa bojím, či jej tam nie je príliž teplo, napriek tomu, že vzdušná vlhkosť je vyššia, pravidelne dolievam do velkých podmisiek vodu na odparovanie a keramický okrasný kvetináč stojí priamo vo vode (korene sú ale izolované), sem tam porosím ale len substrát, na listy sa teraz bojím kvôli hnilobe a tak...je to iné ako v lete na vzduchu :( Čítala som, že je to bežný jav, len som aj tak zneistená...takú dobu sa na ne teším a teraz toto :( ;) :roll:


ned 05. úno 2012 22:19:32
Profil

Registrován: pát 03. čer 2011 13:56:15
Příspěvky: 196
Bydliště: Nitra - Šurianky
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
U mna presne to iste. Cele leto vonku, 3 nove pahluzy, iba jedno kvetne puzdro. Tesila som sa a uz je hnede. Ked som ju pred dvoma tyzdnami polievala, zatiekla mi tam voda. Snazila som sa to vysusit ako sa dalo, ale zjave nestacilo. :?


pon 06. úno 2012 9:37:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
Mne sa tam ani voda nedostala, nemala ako, ozaj len ponáram, alebo opatrne pošpricujem povrch substrátu, ale tie púzdra sú dosť vysoko nad tým....neviem, možno vysoká teplota, niekde som čítala, že ked je teplota nad 21 st, tak to Katky robia :( neviem, ale dnes som opatrne odstrihla špičky tých zhnednutých púzdier, tak možno sa to ešte vykluje, no aj tak si myslím, že jedno púzdro z tých troch je aj tak prázdne, od začiatku sa javilo ako menšie a aj ten tvar mi prišil taký nedokonalý. Už som ju presunula na vedlajšie okno, kde často zavieram radiátor. No aj nad otvoreným radiátorom máme kameninový parapet, taký hrubý a nebýva velmi teplý, pri meraní tam bolo cca 21,5-22 st. lebood okna trochu chladu preniká, ale rastliny sa okenných tabulí nedotýkajú. V podstate ani nemala chladné zimovanie, lebo ked už boli tie púzdra tak 3-4 cm dlhé, tak som im nechcela spomaliť rast....možno to bola chyba. Ak tento rok nebudú kvety, tak po letnení ich na jeseň a zimu dám na chladné schodisko, k nobilkám....
Butka ja Ty ju máš klasickú Apple Blossom, lebo ak máš inej farby, tak ak by si delila, rada sa prihlásim o oddelok. Moja je bledá, taká svetlo smotanková tuším s náznakom ružovej a vonia.

http://www.porada.sk/attachment.php?att ... 1305218731


Naposledy upravil Betina2 dne pon 06. úno 2012 11:21:28, celkově upraveno 2



pon 06. úno 2012 11:06:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
Ivanagara toto dělá s oblibou, mě pochvičky pravidelně zasychají, ovšem když přijde vhodná doba, květy vyrostou, jen je dobré až budou pochvičky úplně suché je trochu natrhnout, aby stvolu nepřekáželi. Nic není ztraceno, nemějte strach ;)
Obrázek

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pon 06. úno 2012 11:18:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Iwanagara Apple Blossom
No ja som ich už teraz opatrne nastrihla, dúfam, že som sa neunáhlila. :(


pon 06. úno 2012 11:22:59
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: