Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 17:06:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Encyclia alata 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Encyclia alata
Psal jsem hned na začátku, že mi z těchto popsaných důvodů a ještě některé příbuzné chcípla. Obávám se, že Ti orchidspecies nepomůže. Informace jsou tam příliš zevrubné, Ty musíš být přesnější. Tyto Enciclie nejsou ů plně nejchoulostivější a jistě ne nepěstovatelné. Já bych jim musel dost změnit podmínky, což nechci. Pokud máš takovéto podmínky standartně tak není nic jednoduššího. Někteří lidé je mají rádi, nemusí se o ně delší dobu starat. Pokud jsi schopen jí zajistit individuální péči tak nemusíš mít problém. Je dost sukulentnější než Cattleye, blíží se podmínkami k některým Laelijím. Pokud zvládáš mexické Laelie, tak nemusíš mít problémy. Je ale ještě o něco víc sukulentnější než mexické Laelie např. aceps a pod.


sob 16. led 2010 21:05:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Encyclia alata
aha promin, ja ten radek preskocil. a jeste posledni otazka a uz ti dam pokoj :-) jake presne podminky myslis? tim ze jestli ji dokazu tyhle podminky splnit standartne.jinak individualni peci jsem schopny ji zajistit takze tam by nebyl problem.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


sob 16. led 2010 21:49:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Encyclia alata
No přesně to nevím. Pro navázanou rostlinu v období klidu patrně větší vzdušná vlhkost a vůbec nezalévat. Pokud není vzdušná vlhkost tak snad postřikovat. V květináči patrně hrubý substrát a občas trochu zalít. V aktivním růstu samozřejmě více.
Já takovouto péči moc nevedu, pokud jsem nedělal nic tak přesychali, častější zálivka( s ostatními) v období klidu znamenala zahnití. Pro mne je tedy snadnější ten květináč. Běžně nic nerosím, tím spíše pokud bych měl každou rostlinu rosit jak by ráda, tak mne z toho klepne.
Ber radějí více vážně co udělat nesmíš. Jak to dělat přesně, nejlépe,to se budeš muset strefit sám.


ned 17. led 2010 0:07:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Encyclia alata
supr.. moc ti dekuju!!!!!

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


ned 17. led 2010 0:53:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2877
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Encyclia alata
miro píše:
mluvite prosim nekdo nemecky? potreboval bych prelozit tuto vetu :
Nach der Blüte, bis der Neutrieb erscheint.
dekuju

Po odkvětu, až se objeví nový výhon.
Pozdravuje
http://www.orchidey.estranky.cz/

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 17. led 2010 13:10:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Encyclia alata
Miro není zač, přeji Ti ať Ti pěkně roste.
Ahoj Mila.


ned 17. led 2010 14:13:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Encyclia alata
dekuji moc, doufam ze se sni poperu,je naprosto uzasna.
paphio,taky moc dekuji.ted vim kdy presne potrebuje obdobi klidu.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


ned 17. led 2010 15:34:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Encyclia alata
Nemám přímo Encyclia alata , ale třeba Ti to pomůže. Mám od podzimu Encyclia venezuelana, navázanou na špalíku se Spaghnem a mechem,začínají růst nové výhony, koupená s jedním starým a dvěma malými uzavřenými,nechávám vždy vyschnout a potom teprve namočím a hned vytáhnu , aby se bal nerozmáčel,kořeny mám tak , aby byly co nejvíce na vzduchu. Jeden výhon z těch mladých se otevírá a druhý se dole trhá s jakousi bouličkou tak čekám co z toho budea dva nové pidi midi se klubou. Vypozorovala jsem , že chce hodně světla i slunce , alespoň to zimní ji dopřávám co nejvíc to jde a v růstu stála zhruba listopad, prosinec ,ale mohlo to být šokem z přepravy,jednou týdně ji po vyschnutí místo namočení jen porosím bal, rostlinu jako takovou vůbec nenamáčím. Teplota 19°-22°C a vlhkost v rozmezí 46-52%.


pon 18. led 2010 10:33:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Encyclia alata
paflo dekuji moc za rady,urcite to taky pomuze!!!

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pon 18. led 2010 23:52:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Encyclia alata
Také podobným způsobem bojuji nějakou dobu s jednou Encyclijí. Zatím ůspěšně, ale uvidíme časem. To postřikování je běžně užíváno u jiných , u tohoto rodu ůspěšnějších pěstitelů.
pafka píše:
Nemám přímo Encyclia alata , ale třeba Ti to pomůže. Mám od podzimu Encyclia venezuelana, navázanou na špalíku se Spaghnem a mechem,začínají růst nové výhony, koupená s jedním starým a dvěma malými uzavřenými,nechávám vždy vyschnout a potom teprve namočím a hned vytáhnu , aby se bal nerozmáčel,kořeny mám tak , aby byly co nejvíce na vzduchu. Jeden výhon z těch mladých se otevírá a druhý se dole trhá s jakousi bouličkou tak čekám co z toho budea dva nové pidi midi se klubou. Vypozorovala jsem , že chce hodně světla i slunce , alespoň to zimní ji dopřávám co nejvíc to jde a v růstu stála zhruba listopad, prosinec ,ale mohlo to být šokem z přepravy,jednou týdně ji po vyschnutí místo namočení jen porosím bal, rostlinu jako takovou vůbec nenamáčím. Teplota 19°-22°C a vlhkost v rozmezí 46-52%.


úte 19. led 2010 20:12:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: