Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:11:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Další
 Phragmipedium 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Phragmipedium
Máte někdo zkušenosti s Phragmipediem? Říká se, že je těžké na pěstování ohledně Paphiopedilum, co vy na to jako odborníci?


pon 01. pro 2008 8:20:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: phragmipedium
Věro,
říká se, že Phragmipedia potřebují vydatnější zálivku a možná i více výživnější substrát. Nyní mám tři, z toho 2 více než rok a zatím rostou na výbornou. Rychleji než Paphiopedila. Ještě mi sice žádné nevykvetlo, ale snad i to se do budoucna změní.
Myslím, že pro začátek by se hodil nějaký primární hybrid např. Phragm. Sedenii (longifolium x schlimii). Pěstuji je v průhledných květináčích, abych viděl, jak se mají kořeny. Do klasického substrátu přidávám kusky zetlelého dřeva pařeného po 10 minut v mikrovlnce.
Myslím, že nemá smysl se jich bát ;)
Hezký den
Pavel


stř 10. pro 2008 22:51:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: phragmipedium
Pavle,
děkuji moc za odpověď, já ještě oslovím Virense ohledně střevíčníků.Ráda bych nějaké hezké do sbírky.Jinak mám mám malý problém byl u mě Ludo a mám doma vylahvované Phalaneopsisy a mám je dát do průhledných květináčků,ale tak malé jsem neviděla,nevím co sehnat a přesadit.Jinak radíš střevíce přesadit taky do průhledných,ale snad až na jaře.
Jsem ráda,že se forum zase rozjelo, moc díky


čtv 11. pro 2008 7:45:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: phragmipedium
Věro,
průhledné květináče nejsou samozřejmě nutností, ale já je považuji za mimořádnou výhodu při kontrole růstu kořenů. Malé květináčky se sice sehnat dají, ale nejšpíš pouze mimo ČR , takže se na to musí jinak:
1. Do většího květináče zasadíš více rostlin,
2. zkusíš najít nějakou náhradu, např. plastové kelímky na limonádu (koupíš v papírnictví)
3. nebo to zkusíš v neprůhledných.

Já mám v průhledných i střevíce.
Hezký den
Pavel


čtv 11. pro 2008 9:07:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: phragmipedium
Věrko, taky se mi osvědčily malé plastové lahve od coly apod., ustřihnu podle potřeby výšku a proděruji nejen na dně, ale i po stranách a v lahůkách kupuji cca za 2 Kč malé mističky na saláty :lol:


pát 12. pro 2008 20:24:31
Profil ICQ
Příspěvek Re: phragmipedium
Jsem nováček, orchideje pěstuji teprve rok.Když jsem potřebovala malé průhledné kvetináčky na miniphal.,tak jsem si zamlsala něco na způsob jogurtových mlsků, bohužel nevím, jak se jmenovaly.Na plotně,mám sklokeramockou desku, jsem nahřála velký šroubovák a krásně do dna nadělala díry, kolik kdo potřebuje.Protože kelímky jsou dost vysoké, tak jsem spodní část vyplnila najemno nalámaným polystyrenem a funguje to dobře. Otylka


sob 13. pro 2008 22:57:53

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: phragmipedium
pavelheger píše:
Věro,
říká se, že Phragmipedia potřebují vydatnější zálivku a možná i více výživnější substrát. Nyní mám tři, z toho 2 více než rok a zatím rostou na výbornou. Rychleji než Paphiopedila. Ještě mi sice žádné nevykvetlo, ale snad i to se do budoucna změní.
Myslím, že pro začátek by se hodil nějaký primární hybrid např. Phragm. Sedenii (longifolium x schlimii). Pěstuji je v průhledných květináčích, abych viděl, jak se mají kořeny. Do klasického substrátu přidávám kusky zetlelého dřeva pařeného po 10 minut v mikrovlnce.
Myslím, že nemá smysl se jich bát ;)
Hezký den
Pavel

Pane Heger,můžu se prosím zeptat o jaké zetlelé dřevo se jedná,přidáváte i mletý vápenec,nebo postačí rozemleté skořápky z vajíček?Děkuju za informaci. :P


stř 29. dub 2009 8:46:32
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: phragmipedium
Fakt ani nikdo nevíte,jaké zetlelé dřevo tam přijde,jestli ze smrku,buku,já to opravdu nevím a ani jsem o tom neslyšela.Ještě jednou díky za případné odpovědi. :P


čtv 30. dub 2009 8:28:43
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: phragmipedium
Hanko,
myslím, že jsem doposud používal smrkové. Druhem jsem se nezaobíral, prostě jsem chodil po lese a hledal kousky, které by byly hezké na pohled. Světlé zetlelé dřevo, při promnutí v rukách se rozpadající.
Vápenec rostlinám rodu phragmipedium nepřidávám. Když se ale podíváte na http://www.slipperorchids.info/ ke konkrétnímu druhu, zjistíte jestli rostou na vápenci nebo na vulkanických horninách a podle toho se můžete zařídit.
Hezký den
Pavel


čtv 30. dub 2009 8:46:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: phragmipedium
Juchúúú,děkuju moc aj za tip na stránky. :lol:


čtv 30. dub 2009 9:03:05
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron