Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:29:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
 střevíčníky 
Autor Zpráva

Registrován: pon 09. lis 2009 18:19:53
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 4-Chodov
Příspěvek Re: střevíčníky
Já bych potřebovala od Vás poradit. Mám vícekvětý hybrid střevíčníku, jaký, to bohužel nevím. Měl postupně asi tři květy, které odkvetly a poslední malé poupátko zaschlo. Zároveň ale na vedlejší růžici začal vylézat další květní stvol a ten starý se mi zdá, že zasychá. Mám ho odstřihnout pryč? Vykvétají vécekvěté z jedné růžice i opakovaně, nebo je to konečná a teď pokvete jen vedlejší růžice? Děkuji za každou radu.


čtv 29. dub 2010 12:29:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: střevíčníky
Vícekvěté ze sekce cochlopetalum remortují- nestříhají se. Ze sekce mastigopetalum neremortují- mohou se ihned po odkvětu stříhat. Vzájemné hybridy, což je velká čast komerčních hybridů, spíš neremortují. Vyloučit se to nedá.


čtv 29. dub 2010 21:18:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 03. lis 2015 8:19:31
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: střevíčníky
Dobrý den,moc se mi líbí střevíčníky,hlavně ze sekce Parvisepalum a Brachypetalum,mám v hledáčku Paph.emersonii,do které sekce patří, popřípadě, můžete mi sdělit, jaké podmínky se mu líbí? A přídavek vápníku do substrátu ano či ne?Děkuji za odpověď.


ned 11. lis 2018 15:15:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: střevíčníky
To jsou ty nejhorší. A emersoni a hangianum zvlášť. Když máte vodovodní vodu tak Vám zdechnou. Stejně tak rády hnijí v kůrových substrátech. Někde tady byl o nich odkaz na článek od p. Zákosteleckého. Potřebují v substrátu pemzu a vápenec, lépe dolomit. (Ne jemně mletý vápenec!!)

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 11. lis 2018 17:13:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 03. lis 2015 8:19:31
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: střevíčníky
Děkuji za odpověď, zalévám prozatím destilkou, od příštího roku bude i dešťovka,neboť jsem si pořídila zahrádku,orchideje přihnojuji občas Vitality komplex od 30 - do 75uS,uvažuji o prostřídání s Wuxalem.
Orchidejím,co mají rády vápenec přidávám do substrátu " mramorovou" drť, tu hrubší.
Když říkáte, že Paph.emersonii a hangianum jsou potvory,tak co třeba malipoense,to je ukázněnější?


ned 11. lis 2018 17:29:13
Profil

Registrován: úte 03. lis 2015 8:19:31
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: střevíčníky
Ten článek od p.Zákosteleckého mám uložený, právě tam píše, že Brachypetaly mají rády vápenec, a můžou se pěstovat i v čisté vápencové drti.
Tak třeba na jaře se odvážím nějaké z této sekce pořídit,
prozatím mám jen primární hybrid Paph.conco- bellatulum od Lukscheitera, v květináči jsou 2 dospělé kytky,zatím nekvetly,možná ale ještě tento rok překvapí, je sice v kůrovém substrátu s přídavkem hrubé mramorové drti,no, na jaře ho chci přesadit právě do té čisté drti a nižší misky.
Děkuji za odpověď.


ned 11. lis 2018 17:48:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: