Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:08:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
 Paphiopedilum armeniacum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
zaruba píše:
Ty Pafíčka jsou skutečně hajzlíci.




Určitě chladnější paph. v obyčejných keramických květináčích by šlo pěstovat. Problém bych viděla v přesazování. Asi by se květináče musely rozbít. Kořeny paph. se připlácnou ke květináči a to pevně. Květináč nejde pomačkat aby se kořeny uvolnily. Dá se květináč rozbít -pravda. Nebo kořeny opatrně odškrábnout ze stěn květináče -mohou se ale porušit. Třeba je na to nějaká finta .Viděla jsem v Dráždanech kvetoucí Paph.tigrinum v malé keramické mističce pro oko pěkné.
Jo myslím trocha rašeliníku by nebylo marný do piniovky.
Taky nerosím substrát .Prolévám - je fakt některý paph. jsou na vodu okolo růžice extra citlivý. Paph.armeniacum k nim určitě taky patří. Někdy se to prostě stane voda se dostane kam nemá a člověk to přehlédne.


ned 08. led 2017 17:29:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Tak díky za rady. Ono i to prolévání mi moc nejde. Všude překáží listy a aby se to namočilo všude tak by to chtělo vzít alespoň ze tří stran. Možná se přeci jenom dokopu k tomu namáčení což by bylo optimální. Nebo trocha rašeliníku do té kůry který to postupně natáhne do květníku i z podmisky.


ned 08. led 2017 19:28:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
HAKI píše:
EvaJ píše:
mám armeniacum asi čtyři roky, ale moc moudrá z něj nejsem.

Máš ho tedy delší dobu než já .Můžeš dát foto a jak ti roste rychle?Dík.

Hanko, vyfotím, ale až o víkendu, přes týden se vracím domů za tmy.


pon 09. led 2017 7:31:04
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
dávám slíbenou fotku. Letošní růžice se tak nějak utopila u kraje misky, musím opatrně zalévat. Začala růst dost pozdě, takže ještě není dorostlá. No jak říkám, nic moc, moc jí nerozumím ... ale uvidíme.


Přílohy:
DSC_1141.JPG
DSC_1141.JPG [ 119.9 KiB | Zobrazeno 4616 krát ]
sob 14. led 2017 14:24:20
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Vypadá dobře měla jsi větší odvahu dát pafíčko do větší zřejmě keramické misky.


sob 14. led 2017 16:00:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
HAKI píše:
Vypadá dobře měla jsi větší odvahu dát pafíčko do větší zřejmě keramické misky.

Hanko, miska je mělká a zrovna tohle pafíčko se tak rozlézá... kdysi mi někdo radil spíš misku a hlavně ne průhledný květináč. V tom má tendenci pouštět nové výhony i dovnitř květináče (leze za světlem) a pak zajde...


sob 14. led 2017 21:07:29
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Mám všeobecnou zkušenost, že když se kytka zasadí do velikého květináče tak roste špatně. Naopak, když je v tak malém květináči, že by jí každý chtěl přesadit tak je v nejlepší kondici. Už ve staré literatuře se psalo že květináč musí být pouze tak veliký aby ho rostlina prokořenila. Je to vidět i na rostlině pavlahegera ve vlákně Paphiopedilum gratrixianum- perfektní rostlina v malém květináči. Škoda, že některé druhy orchidejí to nechápou :lol:


ned 15. led 2017 9:23:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
zaruba píše:
Mám všeobecnou zkušenost, že když se kytka zasadí do velikého květináče tak roste špatně. Naopak, když je v tak malém květináči, že by jí každý chtěl přesadit tak je v nejlepší kondici. Už ve staré literatuře se psalo že květináč musí být pouze tak veliký aby ho rostlina prokořenila. Je to vidět i na rostlině pavlahegera ve vlákně Paphiopedilum gratrixianum- perfektní rostlina v malém květináči. Škoda, že některé druhy orchidejí to nechápou :lol:


u "normálních" pafíků samozřejmě mám malé květináče, ale armeniacum dělá mezi růžicemi rhizom cca 5 a více cm. Takže v malém květináči pouští novou růžici klidně mimo květináč, pak není vůbec v substrátu a často zajde. Proto řeším nízkou miskou, v které mi kvetlo.


ned 15. led 2017 9:44:20
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
EvaJ píše:

u "normálních" pafíků samozřejmě mám malé květináče, ale armeniacum dělá mezi růžicemi rhizom cca 5 a více cm. Takže v malém květináči pouští novou růžici klidně mimo květináč, pak není vůbec v substrátu a často zajde. Proto řeším nízkou miskou, v které mi kvetlo.


To je standardní postup pro tyhle rostliny.


ned 15. led 2017 22:08:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Příloha:
P1200672.JPG
P1200672.JPG [ 110.76 KiB | Zobrazeno 4541 krát ]
EvaJ píše:
zaruba píše:
Mám všeobecnou zkušenost, že když se kytka zasadí do velikého květináče tak roste špatně. Naopak, když je v tak malém květináči, že by jí každý chtěl přesadit tak je v nejlepší kondici. Už ve staré literatuře se psalo že květináč musí být pouze tak veliký aby ho rostlina prokořenila. Je to vidět i na rostlině pavlahegera ve vlákně Paphiopedilum gratrixianum- perfektní rostlina v malém květináči. Škoda, že některé druhy orchidejí to nechápou :lol:


u "normálních" pafíků samozřejmě mám malé květináče, ale armeniacum dělá mezi růžicemi rhizom cca 5 a více cm. Takže v malém květináči pouští novou růžici klidně mimo květináč, pak není vůbec v substrátu a často zajde. Proto řeším nízkou miskou, v které mi kvetlo.

Já to chápu. Vždyť jsem napsal, "že je škoda, že některé druhy orchidejí malé květináče nechápou :lol: " a není tak zbytí řešit to jinak. Keramická miska s tím také souhlas -rychleji vysychá. S keramikou mám velmi dobré zkušenosti, jak jsem již vícekrát psal. Já mám P. armeniacum v plastovém květináči průměru 10cm a chová se zatím ukázněně. Bude to ale jak psala Haki - mám hodné armeniacum :P . Myslím, že i u jednoho druhu je ve všem určitá variabilita a tak i v délce rhizomů, které rostlina vytváří. Mě připadá, že moje rostlina nevytváří rhizomy delší než 3cm. Možná je délka rhizomů ovlivněna i tím, jak je růžice osvětlena, nebo dokonce tím, jestli rostlina v zimě roste nebo spíše stagnuje.


pon 16. led 2017 7:20:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron