Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 16:50:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Paphiopedilum charlesworthii 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum charlesworthii
To radzak-Jen se zeptám v říjnu2011 ukazuješ bedničku z rostlinami. Píšeš že tam je Paph. charlesworthii a venustum album.
Dál píšeš toto(listopad2012)-
radzak píše:
Také jsme v očekávání ;) . Líbí se mi ta neobvyklá fialovo-hnědá barevná kombinace a uprostřed bílá tečka staminodia. Zvláštní i krásné zároveň.

Chápu to jako poznámku o začínajícím květenství ale fotečku jsem nenašla.Jestli pafíčko kvetlo můžeš mě prosím říci jestli to skutečně bylo charlesworthii.Protože moje pafíčko má uplně jiný listy než tvoje rostlina v bedničce.


ned 22. zář 2013 14:19:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum charlesworthii
HAKI píše:
To radzak-Jen se zeptám v říjnu2011 ukazuješ bedničku z rostlinami. Píšeš že tam je Paph. charlesworthii a venustum album.
Dál píšeš toto(listopad2012)-
radzak píše:
Také jsme v očekávání ;) . Líbí se mi ta neobvyklá fialovo-hnědá barevná kombinace a uprostřed bílá tečka staminodia. Zvláštní i krásné zároveň.

Chápu to jako poznámku o začínajícím květenství ale fotečku jsem nenašla.Jestli pafíčko kvetlo můžeš mě prosím říci jestli to skutečně bylo charlesworthii.Protože moje pafíčko má uplně jiný listy než tvoje rostlina v bedničce.

Nevím jestli je tady, ale mám ho na webovkách.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 22. zář 2013 14:27:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum charlesworthii
JO už ho vidím .
Můžu poprosit v jakých teplotách pěstuješ hlavně indukce na květ by mne zajímala.A ten list já mám šíři 1.5 cm podle fotky se mě zdá tvůj list širší.Teda jesli mám zase jiný pafíčko :?
Hm to jsem teda pěkný ťululum Paphiopedilum charlesworthii má fialový znaky u báze a list šíře 2.5-3cm asi tak nějak.Ty znaky mám ale ten list je jiný asi...


ned 22. zář 2013 14:37:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum charlesworthii
HAKI píše:
JO už ho vidím .
Můžu poprosit v jakých teplotách pěstuješ hlavně indukce na květ by mne zajímala.A ten list já mám šíři 1.5 cm podle fotky se mě zdá tvůj list širší.Teda jesli mám zase jiný pafíčko :?
Hm to jsem teda pěkný ťululum Paphiopedilum charlesworthii má fialový znaky u báze a list šíře 2.5-3cm asi tak nějak.Ty znaky mám ale ten list je jiný asi...

Minimální noční teploty v zimě asi 12, denní kolem 15-18. List je široký 2cm, rozpětí listů 20cm.
Změna pěstování je v tom, že už není v bedničce ve skleníku, ale na hajzlíku na okně.


Přílohy:
Paph. charlesworthii-rostlina.jpg
Paph. charlesworthii-rostlina.jpg [ 70.65 KiB | Zobrazeno 3469 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
ned 22. zář 2013 17:02:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum charlesworthii
radzak píše:
Změna pěstování je v tom, že už není v bedničce ve skleníku, ale na hajzlíku na okně.

Aha ...tak to je zase jiná - to klima mu bude dělat dobře :) Jinak pěkný pafíčko-děkuju za fotku.


ned 22. zář 2013 17:42:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum charlesworthii
HAKI píše:
radzak píše:
Změna pěstování je v tom, že už není v bedničce ve skleníku, ale na hajzlíku na okně.

Aha ...tak to je zase jiná - to klima mu bude dělat dobře :) Jinak pěkný pafíčko-děkuju za fotku.

Myslíš prostředí nebo podmínky :lol: ? Ty jsou tam podobné jenom víc stínu.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 22. zář 2013 21:33:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum charlesworthii
EvaJ píše:
tak poslední dvě fotky a už s ním nebudu otravovat. Alespoň letos .. ;)


Zrovna dneska jsem přesazovala i Paph. charlesworthii byl zasazen do kelímku ani už nevím po čem. Kořeny se točí rostou dokola ,kelímek byl strašlivě tvrdej .Chvilku mě trvalo než jsem ho odstranila z kořenů. Strašlivý to bylo. Uprostřed jsem měla větší kousek polystyrenu. Kořeny se plazily, rostly dolů po tom polystyrenu.Uprostřed jsem o pár kořenů přišla (uhnily)vlastně i o růžice.To mě pafíčko už hlásilo předem že se něco děje. Pafíčko mám od r.2011 nepodařilo se mě ho přimět ke květu takže žádná paráda.Posílám foto jak vypadá dnes.
Evo prosím tě jak se daří tvému paph. můžeš poslat foto u mě tedy nic moc.Díky.


Přílohy:
Paph.ch.jpg
Paph.ch.jpg [ 192.55 KiB | Zobrazeno 2973 krát ]
Paph.ch-.jpg
Paph.ch-.jpg [ 187.48 KiB | Zobrazeno 2973 krát ]
ned 08. led 2017 17:52:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum charlesworthii
To je krásná rostlina a kořenů má spoustu. To že nekvete bude asi v nějaké fintě. U Radzaka to vypadá, že ten květ je docela veliký.


ned 08. led 2017 19:30:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: