Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:14:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další
 Paphiopedilum spicerianum 
Autor Zpráva

Registrován: pon 02. črc 2012 12:51:33
Příspěvky: 248
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
je krásné!
mám taky prcka, ale daleko menšího
takže hlavní snaha je, aby přežil a rostl...


sob 02. pro 2017 21:25:50
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
Tak konečně ;) .


Přílohy:
100_0332.JPG
100_0332.JPG [ 186.41 KiB | Zobrazeno 2855 krát ]
100_0334.JPG
100_0334.JPG [ 174.79 KiB | Zobrazeno 2855 krát ]
pon 12. lis 2018 13:29:38
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
Kvete krásně a u těch Pafíček je super že květy vydrží dlouho.


pon 12. lis 2018 17:20:46
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
Škoda, že ho neumím lépe vyfotit. Na zeleném pozadí zelený květ moc nevynikne. Zkoušel jsem to všelijak, ale nejde mi to :twisted: :twisted: :twisted: .


pon 12. lis 2018 17:45:21
Profil

Registrován: sob 25. lis 2017 6:36:13
Příspěvky: 376
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
Pěkné květy a zajímavý obličej uvnitř


pon 12. lis 2018 17:50:28
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
vizir: Fotil bych to s bleskem. Pozadí je tmavší a květ více vynikne. Navíc je možno fotit i večer kdy je světla málo.


pon 12. lis 2018 18:42:39
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
zaruba píše:
vizir: Fotil bych to s bleskem. Pozadí je tmavší a květ více vynikne. Navíc je možno fotit i večer kdy je světla málo.

Tak tohle všechno jsem vyzkoušel a pořád se mi to nelíbí. Po focení s bleskem mi květ přijde, co se týká barev, úplně někde jinde, je to celé moc světlé. Navíc ať dělám, co dělám, tak po blýsknutí (snažím se fotit v prostoru při úplné tmě) je vždy na pozadí vidět nějaké vybavení bytu. Asi by to chtělo fotokomoru nebo něco podobného. Anebo raději počkám na tu ZZ, tam to snad půjde lépe ;) .


pon 12. lis 2018 19:01:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
zaruba píše:
Kvete krásně a u těch Pafíček je super že květy vydrží dlouho.

Pokud má rostlina jen jednu menší růžici, je lépe květ po vyzrání odstranit, jinak to trvá někdy léta, než pořádně naroste. Silnější rostliny mají větší květy a dlouhá trvanlivost květu je tolik neoslabí.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 13. lis 2018 9:36:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
Asi dostaneme vynadáno, že z tohoto tématu děláme foto-workshop :-), ale budiž.
U každé fotky záleží na tom, co má vyjadřovat. To je základ, od něhož je odvíjí vše ostatní. V tomto případě jde o to, zda chci vytvořit esteticky působivou fotku krásného květu, anebo zdokumentovat, v jakém prostředí a za jakých podmínek rostlinu pěstuji. To jsou totiž dvě různé fotky a každá vyžaduje jiný postup.
Pokud chci esteticky působivou fotku a netrvám za zachycení prostředí, pak je nejjednodušší řešení postavit květináč na stůl a pozadí si vytvořit dle vlastního záměru. Blízkost okna není důležitá, nedostatek světla při fotografování vyřeší stativ nebo položení aparátu na pevný podklad a samospoušť. Dokonce je lepší být od okna dále, protože je pak rovnoměrnější osvětlení, a případně ještě lze projasnit stíny odraznou plochou (často stačí blízká bílá zeď nebo bílý papír).
Pro dokumentaci podmínek pěstování jsou přiložené fotky plně dostačující.
Nejobtížnější je, pokud chci zachytit podmínky pěstování, a současně chci, aby ta fotka vypadala trochu k světu, anebo z nějakého důvodu nemohu rostlinou hýbat, a přesto chci vytvořit esteticky působivou fotku. V tomto případě je hlavním problémem složité pozadí s mnoha objekty a velkým rozdílem jasů. To je potřeba zjednodušit. Určitě souhlasím s panem Zárubou, že bych fotil večer, kdy je venku tma. Zbavit se příliš jasného okna by fotce rozhodně prospělo a přítomnost okna by dostatečně indikovala záclona. Pan Záruba má pravdu i v tom, že pozadí lze ztmavit (a tím zjednodušit) selektivním nasvícením samotného květu. S bleskem bych ale byl opatrný, paphiopedila mají většinou hodně lesklý povrch květů a blesk na nich často zanechá ošklivé odlesky. Odraz blesku o strop nebo o zeď by je sice přinejmenším zmírnil, ale zase by se ztratil efekt ztmavení pozadí. Spíše bych proto použil stolní lampičku s difuzérem (často stačí větší bílý papírový pytlík, do jakých třeba v Kauflandu balí uzeniny). Další možnosti, jak pozadí zjednodušit, jsou:
a) práce s hloubkou ostrosti - dnes i laciné kompakty a lepší mobily toto dovedou softwarově použitím správného nastavení;
b) použití delšího ohniska a tedy užšího úhlu záběru;
c) vhodnou kompozicí fotky a správným ořezem (v příloze jsem si dovolil oříznout jednu z Vizirových fotek).
Lukáš Křesina


Přílohy:
100_0334-A.jpg
100_0334-A.jpg [ 186.2 KiB | Zobrazeno 2804 krát ]
úte 13. lis 2018 12:17:41
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Paphiopedilum spicerianum
Pane Křesino, děkuji za sdělené užitečné informace. Já se snažím vždy najít tak nějak kompromis, tedy mezi efektní fotkou a fotkou dokumentující podmínky kultury. S fotoaparátem jsem se očividně nenarodil, tak to vždy nedopadne :( . Také dík za úpravu fotografie, skutečně to vypadá mnohem lépe.


úte 13. lis 2018 13:07:46
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: