Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 14:57:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Pinocchio 
Autor Zpráva

Registrován: stř 21. dub 2010 12:31:08
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Pinokio
ahoj..tak se hlásím asi tak po roce :roll: ...tenkrát se list opravdu narovnal,z ničeho nic,ale od té doby nekvete, zkusila jsem chladnější místnost,teplejší, výsledek je ten,že růžice přirůstají jedna radost,ale prostě nekvete...prosím, poraďte, co ještě lze udělat,aby vykvetl...


čtv 10. bře 2011 11:41:49
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Pinokio
A nebyla by fotečka? Jsou růžice dostatečně narostlé? Myslím si, že zrovna teneto hybrid by neměl mít problémy s nakvétáním ;)
Hezký den
Pavel


čtv 10. bře 2011 11:52:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 24. bře 2013 10:00:58
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Pinokio
Tak jsem se vcera dozvedela, ze mam vlastne taky P.pinocchio, tak se chci podelit o vlastni zkusenosti. Vzhledem ke stari diskuze to bude odkaz budoucim generacim. :)
Kytuli jsem zakoupila v Hornbachu po sleve (uz odkvetala) a umistila pobliz vychodniho okna (sviti na nej slunicko chvilku rano, pak uz ne). Asi po 2 mesicich p. dokvetl a vytvoril se mladoch vedle te stare rostliny. Mlada rostlinka se asi rok zvetsovala a vloni pred Vanoci konecne nasadila na kvet. Jak tady nekdo psal, bylo to o nervy, protoze v jednu chvili se ten kvet uplne prestal vyvijet a ja jen cekala, co se bude dit. K dnesnimu dni se vytvoril uz asi 6. kvet (tak 14 dnu tam drzi 2 pohromade, pak vzdycky ten stary odpadne a zacne dorustat novy).
Co se teploty tyce, mam ho umisteny v kuchyni v panelhauzu. Pres zimu i pres leto je tu tak 20-24 stupnu. Takze ten muj je taky teplomil.


pon 25. bře 2013 14:06:13
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Pinocchio
Stále nasazuje nové květy, jeden odkvete další jsou v záloze. Což o to mně se to líbí, ale přemýšlím jestli se neukvete... :? ObrázekObrázek


sob 01. úno 2014 15:03:59
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Pinocchio
evulka píše:
Stále nasazuje nové květy, jeden odkvete další jsou v záloze. Což o to mně se to líbí, ale přemýšlím jestli se neukvete... :? ObrázekObrázek

Pokud není rostlina dostatečně silná, tak je lepší stvol po několika květech odstřihnout.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 01. úno 2014 16:08:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Pinocchio
Copak o to rostlina ,je to pěkná, přirůstají nové růžice , ale stejně si myslím, že ji to dost vysiluje...až se k tomu přemluvím tak stvol asi ustřihnu.. :cry: děkuji za názor ;)


sob 01. úno 2014 16:27:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: