Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:50:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
 Phragmipedium pearcei 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Tak Vám držím palce ať kytka prosperuje. U Luda jsem byl a teď mne mrzí, že jsem si koupil pouze jeden pytlík piniovky. Nějak jsem se dal do přesazování a kůra už mi dochází. Je to pro mne ale trochu z ruky.


stř 14. zář 2016 8:16:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
zaruba píše:
Tak Vám držím palce ať kytka prosperuje. U Luda jsem byl a teď mne mrzí, že jsem si koupil pouze jeden pytlík piniovky. Nějak jsem se dal do přesazování a kůra už mi dochází. Je to pro mne ale trochu z ruky.

Tak vždyť tam dorazíte na tu Stanopeu.....jinak manžel mi řezal kůru akatovou a ještě borovou a pěkně mi v těch velkých kusech jdou vandovité.......Věra


stř 14. zář 2016 8:44:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
No vidíte a já jedinou Vandu "trápím" s kořeny ve vzduchu, protože se mi to tak líbí. Musím ji často rosit, když je teplo tak i 2x denně. Letos se ale překonává. Nasazuje od jara už druhý květní stvol, což dříve nebylo. Mám tu "Blue Magic" a ty obrovské květy si drží skoro dva měsíce. Dá do toho vždy neskutečně energie a s těmi volnými kořeny to trvá dlouho než vše doplní.

V jakém stavu růstu ta poupata jsou? Minule mi paní říkala, že jsou ještě malá a že až to rozkvete tak mi zavolá.


stř 14. zář 2016 13:10:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
zaruba píše:
No vidíte a já jedinou Vandu "trápím" s kořeny ve vzduchu, protože se mi to tak líbí. Musím ji často rosit, když je teplo tak i 2x denně. Letos se ale překonává. Nasazuje od jara už druhý květní stvol, což dříve nebylo. Mám tu "Blue Magic" a ty obrovské květy si drží skoro dva měsíce. Dá do toho vždy neskutečně energie a s těmi volnými kořeny to trvá dlouho než vše doplní.

V jakém stavu růstu ta poupata jsou? Minule mi paní říkala, že jsou ještě malá a že až to rozkvete tak mi zavolá.

Popatajsou tak 8-10cm.....jinak z práce se vracím až v 16.30 tak rosit ji tak nemůžu, proto jsem díky Mírovi(Mandlík) zvolila tuto techniku a jdou mi tak moc dobře....možná až vykvete Stanopea tak se uvidíme....Věra


stř 14. zář 2016 13:33:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Tak jsem ho prosadila bylo dost mokré,dolj větší kůra,zasypala jsem ho substrátem pro cymbidia s podílem vláknité raseliny, nahoru jemnější kůru, stojí v obalu kde je vlhký keramzit, tak co myslíte půjde?


stř 14. zář 2016 17:00:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Nevím zda to tam nebylo, ale když se jeden kořen od Vandy dá do malé zkumavky, tak stihne vyživovat celou rostlinu. Je to takové neestetické, ale praktické.
A to pearcei mám tam perlit, pemzu, dřevěné uhli a borovou kůru. Nyní jsem na jednom oddělku zkusil českou akadamu čistou, jen se to musí hnojit, přidal jsem granuli kravince.
No uvidíme co to udělá, ale zatím se má čile k světu. No chce to teplo.


stř 14. zář 2016 19:39:28
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
samamalo píše:
Nevím zda to tam nebylo, ale když se jeden kořen od Vandy dá do malé zkumavky, tak stihne vyživovat celou rostlinu. Je to takové neestetické, ale praktické.

To jsem také někde četl a byl tam i obrázek. Pokud bych ale přestal pravidelně rosit tak by se ostatní kořeny přestaly vyvíjet a ten jeden by to asi nezachránil. Chtělo by to pak na všech špičkách.
Určitě nejlepší způsob jak mít doma nádhernou Vandu je jak píše p. Věra - v květníku s hrubou kůrou. Pak si udělá hodně kořenů a je silná. Nedavno mi Míra posílal snímek své Vandy, která mu kvete dokonce dvěma stvoly najednou. Má ji také v kůře v květináči.
Já ale bohužel chci pozorovat ty kořeny, tak jsem ji odsoudil k střídmější stravě. Ale i tak pokvete asi čtyři měsíce v roce :cry:


stř 14. zář 2016 20:00:22
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Jasně, ten jeden kořen to je taková rezerva, kytka není taková žíznivá.


stř 14. zář 2016 20:10:24
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Tak pearsei je dole v kvetniku pemza hrubá nad ní hrubý keramzit a zasazeno v kurovem substrátu se zeminou a černým uhlím ....tak se uvidí budu ho drzet vlhceji dým si tam i špejli i když jsem to Nikdy nedělala....


ned 18. zář 2016 16:33:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Špejle je zbytečná, když je květínáč do třetiny až půlky ponořený ve vodě.


ned 18. zář 2016 20:08:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: