Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 06. čer 2024 17:08:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
 Paphiopedilum - alba formy 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Paphiopedilum - alba formy
radzak píše:
Tyhle albinický formy pafipedil nerostou moc dobře (pár už jsem jich zahubil :( ). Jsem zvědavý jak se s nimi vypořádáte.

radzak píše:
HAKI píše:
Aha ...no ...třeba nejsou všechny stejný :| :) leda že by byla řeč přímo o esquirolei?V podvědomí mám teda zasunuto ,že albinický formy nemají pafíčkáři moc rádi.A nevím proč.

Myslel jsem to všeobecně a důvod je ten o kterém píši. Pokud vám rostou, tak buďte ráda za každého dobře rostoucího albína. Samozřejmě jsou mezi nimi rozdíly (to je patrné i na ceně rostlin).

Je to možný že jedna z mých úchylek mě zlomí vaz. No albíni mám velice krátce a už ted to zhodnotit je bláznovství. Ale to mě nezabrání ty neřády neukázat.Kdo máte také ještě živé exempláře-přidejte se.
Takže Paph.esquirolei alba ´Jade´a var CHiuvanum album-přišli v pěkném stavu zatím rostou nenápadně nic rychlého.Asi bez záruky pravosti pafíček-může to být cokoliv. Hodně jsem zvažovala.
Pak byla příležitost koupit zaručeně-appletonianum var.aureum –na něj jsem zvědavá –roste ,charleswothii a villosum –jsou ještě malinký –nevím co bude dál,
villosum –ještě jednou koupeno ze zvědavosti a v naději že snad tento druh poroste lépe-také nevím zatím žije,
delenatii-no neroste-mám takový pocit že strakatolistý mě moc nejdou,je to takový můj 6smysl.Jo ještě venustum album.
No co víc říci –ceny zapomínám. Ale předloni v Dráždanech jsem viděla u Popowa nádherný albíni za 75euro.Au.Byl to kusanec kytky.Spekulace o tom že místo více malých rostlin by bylo lepší mít jednu rozrostlou –tuhle myšlenku házím za sebe.I když……


Přílohy:
Poznámka: pafíčko spadlo proto ty dva flíčky
esquirolei alba ´Jade´.jpg
esquirolei alba ´Jade´.jpg [ 199.75 KiB | Zobrazeno 6124 krát ]
Poznámka: podívám se na kořeny jestli není velká miska
var Chiuvanum album.jpg
var Chiuvanum album.jpg [ 198.54 KiB | Zobrazeno 6124 krát ]
appletonianum var.aureum.jpg
appletonianum var.aureum.jpg [ 191.73 KiB | Zobrazeno 6124 krát ]
charleswothii a villosum var. aureum-koupeno znovu.jpg
charleswothii a villosum var. aureum-koupeno znovu.jpg [ 197.11 KiB | Zobrazeno 6124 krát ]
villosum alba.jpg
villosum alba.jpg [ 189.21 KiB | Zobrazeno 6124 krát ]
sob 26. led 2013 10:45:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum album
Ještě přidávám.


Přílohy:
delenatii alba.jpg
delenatii alba.jpg [ 194.31 KiB | Zobrazeno 6123 krát ]
Poznámka: docela roste ale novou růžici ještě nemá
venustum album.jpg
venustum album.jpg [ 198.32 KiB | Zobrazeno 6123 krát ]
sob 26. led 2013 10:48:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum album
Tyhle rostliny nerostou špatně. Já měl kdysi pár albinických brachypetal a ta rostla na ho... :( Ale bylo to možná i jejich stavem, rostliny nebyly zrovna v nejlepší kondici. Teď jsem si pár albínů zase pořídil a když porostou, tak (rád) změním názor :|

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 26. led 2013 11:53:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum album
Rozumím.Radku a jaké že máte ty pafíčka?Asi zase brachypetala...... :)v tom případě škoda ,zajímalo by mne porovnání stejných rostlin od stejného zdroje.Ten růst ukáže až čas.


sob 26. led 2013 12:20:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Paphiopedilum album
HAKI,také jsem jich loni několik koupil,fascinují mne ... :roll:
Nejdůležitější podle mne bude,jestli jsou podmínky růstu barevných forem totožné,jako u albínů.Myslím,že albíni nebudou tak tolerantní k chybám.No-uvidíme,zatím rostou... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 26. led 2013 19:58:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum album
Mě zajímá jestli mám z někým stejný pafíčka můžeš prosím napsat jaké máš? Ale nenutím tě -dík.Nebo jinak jestli máš třeba stejné jak já.


sob 26. led 2013 20:19:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Paphiopedilum album
Jestli mne paměť nešálí,tak phlippinense,fairrieanum,glaucophyllum a esquirolei- no a vlastně i primulinum... :!: :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 26. led 2013 20:34:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum album
DOBŘE pak tedy se zeptám jen na esquirolei.Mám dvě pafíčka a to Paph.esquirolei alba ´Jade´-květen 2012 Schwester od Pokojovek-to bychom mohli mít stejné -možná . Paph. esquirolei Var CHiuvanum album x Sib.-Popow duben 2012 .Paph.fairrieanum no pěknej výběr.


sob 26. led 2013 20:40:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Paphiopedilum album
HAKI,esquirolei mám od Schwertera ,fairrieanum od Popowa-ale mlaďounký.Ty mám dvě,tak zkouším-jedno cool a jedno intermed... 8-).Uvidíme,jak se to těm veličenstvům bude líbit... :mrgreen:
Budu rád,když mně letos vykvete alespoň jeden albín,a těším se i na ty tvoje,nebo Radkovy,nebo jakékoliv jiné...Pro mne naprosto úžasný kytky... :o :!: :geek:

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 26. led 2013 20:47:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum album
AHA jestli se teda nepletu máš také Paph.esquirolei alba ´Jade´ -víc albínů myslím u Schwertera nebylo k mání.Mohu se mýlit.Mohla bych tě poprosit zítra o foto jestli tedy máme stejné.K tomu květu -já raději nic neplánuju ;)


sob 26. led 2013 20:57:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron