Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 20:01:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Paphiopedilum tigrinum 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
Tušil jsem, že cena bude nádherná. Asi si nechám zajít chuť :(

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 18. led 2015 15:53:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
No tigrinum levnější nebude teda myslí dobře narostlé a s jistotou totožnosti. Já jsem na něj dlouho koukala už jedno jsem si chtěla v Drážďanech koupit. Pafíčko bylo v mističce myslím keramický bylo tam i hodně mechu To se mě nezdálo a kvetlo docela drobným květem nějak jsem to pak skousla a nekoupila. Šla jsem okolo něj asi 100x.Radku máš tam slůvko „asi“.


ned 18. led 2015 17:00:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
lukas.kresina píše:
Tady se asi spletly dva druhy. Paphiopedilum markianum je synonymum pro tigrinum. Viz http://www.orchidspecies.com nebo http://www.plantphoto.cn, odkud jsou převzaty i fotky na tom thajském webu.
Přeji dobrou noc.
Lukáš Křesina

Jasně Lukáši dala jsem info do jiného vlákna a ještě jsem to pomotala- to se omlouvám. ;)
Ale ještě toto-
No pojmenování a místo nálezu je zřejmě provázeno bojem o prvenství . Alespoň tak jsem to pochopila. Koopowitz +Norito Hasegawa popsal v roce 1990 jako Paphiopedilum tigrinum -poslal zprávu faxem. Udal ale nejasnou,špatnou polohu nálezu hranice Laos a Kambodža.Stejná rostlina byla pojmenována od Fowlie v roce1990 jako Paphiopedilum markianum.Místo naleziště Yunnan Čína.
Jsou tam nějaký dohady v označení správného naleziště i oznámení nálezu v podobě tiskovin .Ale to je prý dovoleno.Platný název podle J.Braem je Paphiopedilum markianum.
V KEW je napsáno toto .http://apps.kew.org/wcsp/qsearch.do
No nakonec jsem z toho jelen zmínění pánové popsali pafičko v jeden rok 1990 ale jeden později-Fowlie .Proto je podle pravidel markianum synonymem.Jestli víte něco jinýho budu ráda ,asi si název můžeme vybrat.


pon 19. led 2015 10:03:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
HAKI píše:
No tigrinum levnější nebude teda myslí dobře narostlé a s jistotou totožnosti. Já jsem na něj dlouho koukala už jedno jsem si chtěla v Drážďanech koupit. Pafíčko bylo v mističce myslím keramický bylo tam i hodně mechu To se mě nezdálo a kvetlo docela drobným květem nějak jsem to pak skousla a nekoupila. Šla jsem okolo něj asi 100x.Radku máš tam slůvko „asi“.

Jistotu nebudeš mít, dokud neuvidíš květ. Už mi vykvetlo pár "zaručených" kytek :(

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 20. led 2015 0:16:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
radzak píše:
Už mi vykvetlo pár "zaručených" kytek :(

Radku tak to je vážná řeč. V Orchid Inn (Sam Tsui) -stalo se ti to tady u nich? Oni sami kříží a pěstují nemají žádný dovoz flašek z Thajska jak jiní už se to tu řešilo .Jejich rostliny mají různá ocenění .Řekla bych na 100% nejasnost -záměna nemožná. Leda to se dá připustit selhání lidského faktoru. Někdo kdo balí přibalí jiný pafíčko .V tom případě dostávám se svým přesvědčením po pr.... Ale nepočítám s tím. Nebo jsem těžce naivní. :|


úte 20. led 2015 8:13:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
HAKI píše:
radzak píše:
Už mi vykvetlo pár "zaručených" kytek :(

Radku tak to je vážná řeč. V Orchid Inn (Sam Tsui) -stalo se ti to tady u nich? Oni sami kříží a pěstují nemají žádný dovoz flašek z Thajska jak jiní už se to tu řešilo .Jejich rostliny mají různá ocenění .Řekla bych na 100% nejasnost -záměna nemožná. Leda to se dá připustit selhání lidského faktoru. Někdo kdo balí přibalí jiný pafíčko .V tom případě dostávám se svým přesvědčením po pr.... Ale nepočítám s tím. Nebo jsem těžce naivní. :|

Kvetly mi kytky od jiných "zaručených" firem. Od Orchids Inn jsem si vloni nechal poslat Paph. kolopakingii a druryi a můžu říct, že to byly nejhorší rostliny, které v tom roce přišly. Měly úplně v háji kořeny, takže se zatím pomalu vzpamatovávají a přitom nebyly nejlevnější. To že mají rodiče samé FCC je sice hezké, ale co přišlo to přišlo :x

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 20. led 2015 17:07:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
Je čas přesazení tak ukážu něco a poprosím o názor.
V září 2013 koupen Paph. tigrinum zasazen do substrátu + dost oddenků Osladiče. A teď nevím co si myslet. Oddenky osladiče zůstaly skoro v původní velikosti ale jemný kořínky ještě stačily prorůst substrát. Jak je to možný že pak Osldič nepokračoval v nějakém růstu ,zbyly jen prázdný oddenky. Jak se to dělalo dříve ? ;)
Další věc je něco na špičce jednoho listu u pafíčka. Možná málo vápníku. Zdá se že je to ohraničený útvar ale ne hnilobný .Kytka byla pod růstovou ledkou. Jinak napočítala jsem 10 živých růstových špiček a to nekecám :) .Kořeny v cajku.


Přílohy:
Paph.tigrinum.jpg
Paph.tigrinum.jpg [ 191.04 KiB | Zobrazeno 3600 krát ]
Poznámka: Polypodium vulgare
2.jpg
2.jpg [ 193.84 KiB | Zobrazeno 3600 krát ]
utvar.jpg
utvar.jpg [ 107.83 KiB | Zobrazeno 3600 krát ]
čtv 04. úno 2016 9:34:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
Příloha:
WP_20160204_005.jpg
WP_20160204_005.jpg [ 100.6 KiB | Zobrazeno 3578 krát ]
No vidím, že jsem v orchidejích ještě dost břídil :P Já když vidím na snímku se skvrnou na listu jak jsou buňky pletiva napjaté tak bych řekl jako laik, že je to více vody v tomto zimním období, než rostlina snese. Charakterizoval bych to jako počínající hnilobu listu, které se ale jinak zdravá rostlina zatím úspěšně brání. Něco o vápníku by mne ani nenapadlo :lol: Vím, že v zimě přisvětluješ, ale ta malá cirkulace vzduchu a nedostatečná výměna se přeci jenom na zdraví rostlin podepíše. Mě se začaly podobné fleky dělat asi před měsícem na Laelii, tak jsem omezil zálivku, nechal částečně scvrknout pahlízy a zarazilo se to. Snímek posílám. Nějaký ten flek na listech k orchidejím i patří. Musím se přiznat, že se mi to i líbí :lol:
Myslím, že se nad mou amatérskou diagnosou pobavíš, ale to je také dobré- občas se zasmát :lol:


čtv 04. úno 2016 10:59:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
U některých vícekvětých papučí mě to dělá taky. Může to být nadměrným hnojením obecně, taky nedostatkem draslíku nebo vápníku. Laelia gouldiana mi to dělala, ale když ji celou zimu vůbec nezalévám /a to má 20st./ tak to nedělá. Obecně záleží na rostlině, není-li to časté je nejlepší se rostliny zbavit- často jedna rostlina téhož druhu má odumřelé špičky listů a jiná ne- je v tom asi taky genetika.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 04. úno 2016 17:43:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum tigrinum
Paphio píše: není-li to časté je nejlepší se rostliny zbavit.
Rozumím tomu dobře, že pokud se to na rostlině děje, je lepší ji vyhodit?
Asi jsem trochu "ujetý" když mi to na orchidejích vůbec nevadí :P . V přírodě je zcela běžné, že listy jsou nějak flekaté či jinak poškozené- ať mechanicky nebo vlivem jiných extrémních podmínek. Kdyby jsme tam přenesli naše bezdefektní jedince, tak by asi dlouho nepřežily.
Mě se líbí spíše rostliny které se podobají těm v přírodě, tedy tvrdě pěstované, byť i trochu flekaté, nežli křehotinky načančané bezdefektní :P .

Až to budeš Hanko vyhazovat tak u mě na zahrádce je hezkej kompost tak já bych si to tam s dovolením odvezl :lol: :lol:


čtv 04. úno 2016 20:25:23
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: