Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:12:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
 Paphiopedilum fairrieanum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Nakonec to netrvalo tak dlouho. :lol:


Přílohy:
Poznámka: Paphiopedilum fairrieanum
1.jpg
1.jpg [ 184.96 KiB | Zobrazeno 3443 krát ]
čtv 29. pro 2016 12:23:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Moc hezky vybarvenej kousek. Je vidět, že to nejsou jen obyčejné výpěstky ale je zde vidět snaha křížit ty nejlepší selektované rostliny.


čtv 29. pro 2016 12:51:31
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Skvostný


čtv 29. pro 2016 13:53:46
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
To je krasavec ;)


čtv 29. pro 2016 14:28:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Śla jsem porovnat barvu květu .Na fotce vyšla barva spíš červeně ,barva květu je víc fialová.Takže ještě o fousek tmavší .
Pafíčko šlo na květ tak v poklesu k 12°C .Stopka vyrostla i poupě bylo , nic se nedělo. Bylo mě to divný tak paph. šlo tak o 20cm výš kde není taková klandra. Pak se to konečně hnulo. :)


čtv 29. pro 2016 15:01:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
HAKI píše:
Śla jsem porovnat barvu květu .Na fotce vyšla barva spíš červeně ,barva květu je víc fialová.Takže ještě o fousek tmavší .
Pafíčko šlo na květ tak v poklesu k 12°C .Stopka vyrostla i poupě bylo , nic se nedělo. Bylo mě to divný tak paph. šlo tak o 20cm výš kde není taková klandra. Pak se to konečně hnulo. :)

Kvete Ti fakt hezky! Ta barva je super.
Ty rostliny nějak dokážou přibrzdit nebo úplně zastavit vývoj poupat, pokud nastanou nepříznivé podmínky. Já jsem na podzim zjistil, že mám na druhu Dendrobium bellatulum dvě malá asi půlcentimetrová poupata, jinak ale neměla rostlina nasazeno nic dalšího. Spolu s ostatními orchidejemi jsem ho přenesl do kaktusového skleníku k odpočinku a také k větší násadě poupat. Říkal jsem si, že ale asi přijdu o ta nasazená poupata, která v chladu asi zplesniví. Postupně jsem zjistil, že vývoj těch nasazených poupat se úplně zastavil. Očekával jsem, že odpadnou. Ta poupata jsou ale již déle než měsíc stále v pořádku ale nezvětšují se. Mezitím se začalo na trsíku klubat asi 15 dalších poupat, která jsou sice menší, ale postupně se pomaloučku zvětšují. Ještě ho nechám tak měsíc na zimovišti a pak půjde opět do tepla. Skoro to vypadá tak, že ostatní poupata se budou pomalu zvětšovat a pak to vykvete v teple skoro souběžně. Pro rostlinu pod určitou teplotu- kdy ještě nelétají opylovači- nemá smysl aby kvetla. Poupě které ale nasadila je škoda ztratit a tak pozastaví jeho vývoj do doby než bude tepleji. Myslím ale, že v této schopnosti jsou různé druhy značně variabilní a také asi záleží na tom, jaké velikosti poupě dosáhlo. I tak je myslím docela zajímavý fakt, že tuto schopnost rostliny vůbec mají.


čtv 29. pro 2016 15:45:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Jen dodám některý pafíčka jsou prudiči klidně poupě zaschne bez nějaké příčiny i na vyšší stopce.To je pak vždycky neštěstí :)


čtv 29. pro 2016 16:37:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
HAKI píše:
Jen dodám některý pafíčka jsou prudiči klidně poupě zaschne bez nějaké příčiny i na vyšší stopce.To je pak vždycky neštěstí :)

Souhlas, pafíčka jsou větší prudiči než některé jiné druhy orchidejí, ale myslím že proto, že jim podmínky pěstování v uzavřených prostorech vyhovují méně než těm jiným druhům orchidejí. Už to, že se pěstují v trvale vlhkém substrátu způsobuje v uzavřeném prostoru více komplikací než u druhů kde substrát mezi zálivkami prosýchá.
Žádná rostlina ale neztratí poupě bez příčiny, když už do toho investovala více energie. To co pro rostlinu je ale vážná příčina, pro pěstitele může být nepostřehnutelné a v tom je problém. Myslím, že v očích rostliny jsme stále jako pěstitelé dost nevšímaví :lol: :lol:


čtv 29. pro 2016 18:10:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
HAKI píše:
Nakonec to netrvalo tak dlouho. :lol:

Je nádherný, já už jsem také v očekávání, jen mu to trvá tedy dlouho :-D

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pon 02. led 2017 21:57:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
orchidejky píše:
jen mu to trvá tedy dlouho :-D

No jo jsou to potvory :) ale to čekání ,hlavně první květenství stojí za to.


úte 03. led 2017 13:48:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron