Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 0:18:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Paphiopedilum gratrixianum 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
Haki, konečně byly hvězdy i jiné aspekty v konjunkci a já urobil fotku co sis už před 3 měsíci přála.
Takže s omluvou za zpoždění posílám. :oops:
hezký den
Pavel


Přílohy:
DSC_3151upr.jpg
DSC_3151upr.jpg [ 78.26 KiB | Zobrazeno 3856 krát ]
čtv 07. dub 2016 7:08:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
V pohodě. Děkuji za foto -pěkná kytka.
Mě se s tím mým moc nedaří může za to asi moje zálivka přehnaná. Je raději přesazenej do nižší misky. Tak se uvidí. V jedné růžici se něco podezřelého klube snad to bude co čekám .Vloni to cosi v zárodku uschlo. Kdoví jak se daří u Petra 48 s jeho střevíci .... ;)


čtv 07. dub 2016 17:36:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. pro 2016 13:47:08
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
Zdravíčko,

mohli by jste mi poradit, prosím? Babička má nějaké Paphiopedilum (pravděpodobně Paphiopedilum gratrixianum - viz foto).
Kytička je po dva roky na jiho-východním okně. Pěkně vykvetla až nyní začínají listy ztrácet barvu a světlat. Fotky jsou z 25.12.16 Nemyslím, že by se jednalo o popálení světlem. Teplotu mají stabilní kolem asi 18-20 stupňů, substrát kupovaný - orchidejový. Nemáte někdo zkušenost, co to a co s tím? Díky. :oops:


Přílohy:
1.jpg
1.jpg [ 45.59 KiB | Zobrazeno 3564 krát ]
2.jpg
2.jpg [ 56.16 KiB | Zobrazeno 3564 krát ]

_________________
Matka Příroda mě nikdy nepřestane udivovat.
stř 28. pro 2016 13:59:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
Zdravím
Paph. je spíš hybrid ale to nevadí. Asi nejsem ten správný radil . Ono se to špatně určuje co je přímo příčina. Stabilní teplota po celý rok je myslím dost vysoká - měření teploty přímo u kytky ukáže jiný teplotní rozdíl-den ,noc.
Já bych začala přesazením a to je možné i hned .Ten ozdobný květník do kterého je paph. postaven není dobrý řešení. Nechat jen v květináči který bude pasovat ke kořenům. Velký květináč- málo kořenů je špatně.Paph. může být přelité přehnojené s málo kořeny.No -věc která se babičce nebude líbit je odstranění květu . Ten substrát koupený je většinou dost drobný může špatně vysychat. Substrát si každý pěstitel dělá sám ,myslím že by tady v tom případě stačila jen kůra z borovic. Uvidíte jak budou vypadat kořeny to je ta nejdůležitější věc. Tady na foru je o substrátu rad dost.Ještě bych babičku moc neudržovala v přesvědčení ,že to je tutovka záchrana- ale přesazení je nutný. Pak nepřelévat a nehnojit -až po růstu nových kořenů. Tak to je tak na okraj.


čtv 29. pro 2016 12:31:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. pro 2016 13:47:08
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
Děkuju, Haki. Myslím, že jej právě nedávno přesadila. Jasně, květ odebírá sílu rostlině (snaha o poslední rozmnožení/zachování druhu, před smrtí mateřské rostliny - to asi ale nebude zrovna případ téhle kytičky (snad :-) )).
Každopádně já používám čistě jen kokosové chipsy. To je asi málo, podle toho, co jsem tu četl výše. Mám to zkusit smíchat s tou kůrou, co užíváte Vy, nebo spíš tomu dodat jinou složku? Mluvila jste o molitanu. V jakém poměru máte zhruba ten substrát, prosím?

Děkuji a přeju vše nejlepší do nového roku.

_________________
Matka Příroda mě nikdy nepřestane udivovat.


pát 30. pro 2016 8:31:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
PŘESUNUTO ;)
viewtopic.php?f=58&t=773&p=87700#p87700


pát 30. pro 2016 8:58:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
MikeŠ píše:
Zdravíčko,

mohli by jste mi poradit, prosím? Babička má nějaké Paphiopedilum (pravděpodobně Paphiopedilum gratrixianum - viz foto).
Kytička je po dva roky na jiho-východním okně. Pěkně vykvetla až nyní začínají listy ztrácet barvu a světlat. Fotky jsou z 25.12.16 Nemyslím, že by se jednalo o popálení světlem. Teplotu mají stabilní kolem asi 18-20 stupňů, substrát kupovaný - orchidejový. Nemáte někdo zkušenost, co to a co s tím? Díky. :oops:


nepíšete, zda má babička možnost zalévat dešťovkou a zda rostlinu hnojí. Mohlo by jít o zasolené kořeny z vodovodní vody. A určitě bych teď vůbec nehnojila. Pokud jste přesadil do kokočipsů, je třeba aby byly opravdu hodně proprané.


pát 30. pro 2016 11:06:44
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. pro 2016 13:47:08
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
Díky. Ten střevíček je v kupovaném substrátu a tuším, že babička hnojila. Jinak vodu používá tedy kohoutkovou, to je pravda, avšak vždy ji převaří 15 minut.
Myslím, že kytičku přesadila nějakou dobu zpět. Mohlo by se tedy jednat i na reakci na substrát. Zkusíme tedy přesadit do něčeho jiného a uvidíme. Díky za rady.


Kokočipsy používám zdárně já na svou Phalaenopsis a zdá se, že mě chce kytička potěšit brzo květy. Vidím odrůstající část o které se domnívám, že asi není vzdušný kořen.

_________________
Matka Příroda mě nikdy nepřestane udivovat.


pon 02. led 2017 9:44:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
MikeŠ píše:
Díky. Ten střevíček je v kupovaném substrátu a tuším, že babička hnojila. Jinak vodu používá tedy kohoutkovou, to je pravda, avšak vždy ji převaří 15 minut.
Myslím, že kytičku přesadila nějakou dobu zpět. Mohlo by se tedy jednat i na reakci na substrát. Zkusíme tedy přesadit do něčeho jiného a uvidíme. Díky za rady.


Kokočipsy používám zdárně já na svou Phalaenopsis a zdá se, že mě chce kytička potěšit brzo květy. Vidím odrůstající část o které se domnívám, že asi není vzdušný kořen.


Střevíčníky jsou na zasolení podstatně citlivější než Phalaenopsisy a hlavně vyžadují podstatně slabší roztok hnojiva. Pokud nemáte konduktometr (a předpokládám, že ne), hnojení bych se u střevíčníku zcela vyhnula a jen doplnila substrát vápencovým štěrkem nebo troškou dolomitického vápence. Květináč by měl být jen o kousek větší než místo, které zaberou kořeny, na dno a pod bázi rostliny (doprostřed kořenů) se mi osvědčilo dát kousky polystyrénu.


pon 02. led 2017 10:57:56
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Paphiopedilum gratrixianum
...a jedna současná.
Hezký den
Pavel


Přílohy:
6792_Paphiopedilum gratrixianum.jpg
6792_Paphiopedilum gratrixianum.jpg [ 183.83 KiB | Zobrazeno 3284 krát ]
pát 13. led 2017 20:30:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron