Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 12:36:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další
 Phragmipedium kovachii 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
No, ten kdo ho prvně spatřil (objevil), ten musel "padnout držkou do bláta" Jinak si to nedovedu představit. Jak probůh mohlo tohle vzniknout?
Musel to být masakr být jeho objevitelem. Bůhví, co se tam ještě v těch pralesech skrývá.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 05. kvě 2012 17:26:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
To je nádhera, nutně ho potřebuju. Jen kdyby bylo líp k sehnání. Za ty peníze, kolik za něj chtějí by to chtělo mít jistotu, že je to opravdu ono.


sob 05. kvě 2012 17:53:12
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Cožpak o to. Sehnat ho není problém. S penězma je to ale horší. Myslím si ale že tak během 5 let bude i za rozumné peníze. Podle mě ho má už celkem dost lidí a budou se ho snažit namnožit. Konkurenční tlak by pak měl snížit i jeho cenu. Navíc roste lépe než takové rothschildianum nebo sanderianum. Jen se do toho asi budou hodně plést ty hybridy :(
Hezký den
Pavel


sob 05. kvě 2012 17:59:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
No nic o tomto rodu nevím asi bude důležité- výška vody a substrát . Možná i že se voda mění -cirkuluje. Já poprosím je ve videích něco o tomto řečeno?Je to zajímavý. MOHL BY TO PROSÍM NĚKDO PŘELOŽIT
;)


sob 05. kvě 2012 18:01:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
to Kajmii-od Peruflory by to měla být tutovka.Byli jedni z prvních,kdo je začal pěstovat.Prodávají i spoustu zajímavých hybridů (kovachii x richterii,d´alessandroi,
fischerii).Tedy-pokud se dá věřit fotkám,naživo jsem zatím žádnýho neviděl... 8-)

Jinak ještě pár slov k tomu objevu století... :shock:
Našel ho peruánec Faustino Medina Bautista v říjnu 2001 na své farmě,nebo v jejím okolí.
17.-19 března 2002 ho peruánci vystavovali na Redland International Orchid Show v Miami na Floridě.
No- a 26. března 2002 koupil Mr.Kovach,ctihodný americký občan, v květinovém stánku páně Bautisty v Peru 3 rostliny, a zaregistroval je v USA pod svým jménem... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne sob 05. kvě 2012 18:22:15, celkově upraveno 3



sob 05. kvě 2012 18:15:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
pavelheger píše:
Cožpak o to. Sehnat ho není problém. S penězma je to ale horší. Myslím si ale že tak během 5 let bude i za rozumné peníze. Podle mě ho má už celkem dost lidí a budou se ho snažit namnožit. Konkurenční tlak by pak měl snížit i jeho cenu. Navíc roste lépe než takové rothschildianum nebo sanderianum. Jen se do toho asi budou hodně plést ty hybridy :(
Hezký den
Pavel

P. rothschildianum nebo sanderianum mi rostou dobře. Jen to chce se praštit přes kapsu a nekupovat malé semenáče. Rostliny cca 20 cm v rozpětí jdou už dobře, jedna mi dokonce kvetla rok po nákupu, fotka už tu byla. Problém je jen v zálivkové vodě a hnojení, hodně pěstitelů uhnojí sanderianum k smrti. Kovachii jsem koupil u Peruflory letos za 90Euro, a pokud začne růst mohlo by za rok kvést.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 05. kvě 2012 18:17:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
to HAKI -prakticky všechna phragmipedia si "koupou nohy" ve vodě-rostou na kamenitých březích potoků a říček.Viděl jsem kovachii pěstovat v obrovských drátěných koších v říčním štěrku napůl ponořených ve vodě.Vyschnutí je pro ně konečná stanice... :roll:
Jelikož jsou zvyklá na čerstvou proudící vodu,začínám přemýšlet,kudy povede přes obyvák potok... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 05. kvě 2012 19:24:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Marťan , tzn. že by mělo mít stále v misce vodu jako Pinguiculy?Věra


sob 05. kvě 2012 19:43:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
marťan píše:
Viděl jsem kovachii pěstovat v obrovských drátěných koších v říčním štěrku napůl ponořených ve vodě.

Hm ....to by byla fotka.Máš?
marťan píše:
Jelikož jsou zvyklá na čerstvou proudící vodu,začínám přemýšlet,kudy povede přes obyvák potok... :mrgreen:

To by pro šikulu tvého formátu neměl být problém :mrgreen: :twisted: ale doma budeš za to tvrdě bojovat--pro mě představa něčeho takového je úchvatná-víš jak by to asi fungovalo.


sob 05. kvě 2012 19:48:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
to Věrka - já to tak pěstuju-každý květináč má svou misku s vodou,tu jednou až dvakrát týdně měním.Z mé hlavy to není - návod je v knize "Orchideje"-Ned Nash a Isobyl la Croix... :P
to HAKI- vždyť říkám,že jsem manuálně nezručný... :mrgreen:
(Vodopád byl náhoda... :lol: )
Představa je to úžasná...To by se ale museli sejít dva takoví cvoci,u nás doma to nehrozí... :mrgreen:
Mám známýho,ten celej život toužil mít na zahradě potok.Jenže bydlel na kopci,samozřejmě nikde ani kapka.
A tak si ten potok udělal.Koryto,štěrk,vrby,tůně,lávky-krásnej potok... :!: :shock:
Ovšem - bez vody... :P
P.S...fotka těch košů byla na fóru-www.slipperorchidforum.com-v sekci phragmipedia a phr.kovachii... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 05. kvě 2012 20:05:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: