Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 1:54:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další
 Phragmipedium kovachii 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
S tím známým to je masakr.
Dám sem odkázek který jsem zatím na stránkách našla http://www.phragmipediumkovachii.com/Photogallery/photo-gallery.htmjsou tam i zajímavé fotky z domoviny.


sob 05. kvě 2012 20:38:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
marťan píše:
to Věrka - já to tak pěstuju-každý květináč má svou misku s vodou,tu jednou až dvakrát týdně měním.Z mé hlavy to není - návod je v knize "Orchideje"-Ned Nash a Isobyl la Croix... :P
to HAKI- vždyť říkám,že jsem manuálně nezručný... :mrgreen:
(Vodopád byl náhoda... :lol: )
Představa je to úžasná...To by se ale museli sejít dva takoví cvoci,u nás doma to nehrozí... :mrgreen:
Mám známýho,ten celej život toužil mít na zahradě potok.Jenže bydlel na kopci,samozřejmě nikde ani kapka.
A tak si ten potok udělal.Koryto,štěrk,vrby,tůně,lávky-krásnej potok... :!: :shock:
Ovšem - bez vody... :P
P.S...fotka těch košů byla na fóru-www.slipperorchidforum.com-v sekci phragmipedia a phr.kovachii... 8-)

Marťan, díky za radu a s potůčkem uprostřed obýváku tě podpořím, k tomu ta nádherná skála, co víc si přát, než krasnou přírodu v klidu domova....Věra


ned 06. kvě 2012 13:12:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
marťan píše:
Jinak ještě pár slov k tomu objevu století... :shock:
Našel ho peruánec Faustino Medina Bautista v říjnu 2001 na své farmě,nebo v jejím okolí.
17.-19 března 2002 ho peruánci vystavovali na Redland International Orchid Show v Miami na Floridě.
No- a 26. března 2002 koupil Mr.Kovach,ctihodný americký občan, v květinovém stánku páně Bautisty v Peru 3 rostliny, a zaregistroval je v USA pod svým jménem... :mrgreen:
Není to moc důležité, ale pro pořádek ;) : registrují se jen hybridy vytvořené člověkem, přírodní druhy jde pouze popsat. V případě Phr. kovachii to udělal nikoli pan Kovach, ale Atwood, Dalström a Fernández. Možná to jsou kámoši pana Kovacha :mrgreen: .
T.


ned 06. kvě 2012 20:00:36
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
to tommy-dík za upřesnění... 8-)

Mr.Kovach jednu z těch koupených rostlin poslal do "Marie Selby Botanical Gardens" v Sarasotě na Floridě 5.června 2002.No a tady byla orchidej formálně popsána dvěma členy Selby´s Orchid Identification Center - J.T. Atwood-em a S.Dalstromem a jedním peruáncem R.Fernardez-em.

Mne jenom pobaviilo,jak Mr. J.M.Kovach "objevil" tento skvost -koupí v kiosku s kytkama u pravého objevitele... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 06. kvě 2012 20:30:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Docela mě tohle téma zaujalo, tak jsem popátral a našel následující: Kovach skutečně navrhl Atwoodovi a spol., aby se nové fragmipedium jmenovalo po něm. Pár dní po vyjití Selbyana, ve které bylo takto popsáno, vyšel v Orchids magazine článek Christensona (na jeho počest myslím náš J. R. Haager popsal Christensonia vietnamica a Ascocentrum christensonianum) s popisem téhož, ovšem pod jménem Phr. peruvianum - Selbyana vyšla 12. června 2002, Orchids 17. června... Toto jméno bylo ale považováno za nesprávné, protože bylo už použito v jiném tvaru (Phr. peruviana) pro kytku, která ale následně byla pojmenována platně jako Phr. richteri.
20. června 2002 pak peruánská vláda požádala vládu USA o zahájení vyšetřování proti Marie Selby Botanical Gardens, kam Kovach svou kytku donesl a odkud vzešel popis Atwooda a spol., kvůli porušení CITES. Následně, o dva roky později, byl Kovach soudem v Tampa na Floridě uznán vinným z pašování a porušení CITES a dostal dvouletou podmínku a pokutu 1000 USD.
V letech 2006 a 2007 pak v časopise Taxon probíhala diskuse o tom, zda by nebylo vhodné jméno Phr. kovachii označit za nepřípustné a provést popis znova pod jiným jménem. Tolik Wikipedia.
pro HAKI: pěstují to (mimo jiné) v drcené hornině (myslím, že zmínil diatomit, což by byly metamorfované schránky rozsivek) s pH 7,5, kterou Jerry Fisher označil jako "cosi podobného křídě" - to je logické, jestliže v přírodě roste na alkalickém podkladě; zálivka prováděna podmokem tak, že voda vystoupá až k dolnímu okraji límce květináče a následně je zase vypuštěna zpět do rezervoáru. Po třech cyklech vodu vyměňují. Bohužel moje schopnosti odposlechnout už nestačí na to, abych chytil, jak dlouho to tam nechávají, resp. jaká pauza je mezi jednotlivými zavodněními - mám dojem, že zaplavují každý den, ale to hádám.
T.


ned 06. kvě 2012 22:00:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Tak s těmi horninami je to trošku zmatené. Diatomit není metamorfovaná hornina, ale usazená, pouze s různým stupněm zpevnění. To je ale detail. Podstatnější je, že rozhodně nejde o "cosi podobného křídě". Křída je tvořena mikroskopickými schránkami z uhličitanu vápenatého CaCO3, kdežto diatomit je ze schránek rozsivek, a ty jsou z opálu, tedy SiO2 . nH2O, což je zásadní rozdíl v chemismu. Podobnost může být snad jenom v tom, že snad jde o nějakou méně zpevněnou varietu.
A aby to bylo ještě složitější, diatomity nemusí být čisté, k označení horniny jako diatomit stačí, když má těch opálových schránek více než 50%. Zbytek může být např. jílovitá příměs, tufitický materiál atd. Zcela čistý diatomit (jaký se používá např. jako filtrační materiál) přitom nemůže mít alkalickou reakci, zcela jistě tedy musí být používán nějaký ne zcela čistý. A pokud se neví, jaký přesně, je to problém. Diatomit z jiného zdroje totiž může mít zcela odlišný chemismus a jeho použití může náročnou kytičku zničit.
Lukáš Křesina


pon 07. kvě 2012 10:10:38
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Aha, tak teď zase musím za upřesnění poděkovat já. :oops:
T.


pon 07. kvě 2012 11:39:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Tomáši -děkuju
To lukas.kresina-hm...koukám že to nebude jednoduchý .


pon 07. kvě 2012 19:12:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Paphio píše:
pavelheger píše:
Cožpak o to. Sehnat ho není problém. S penězma je to ale horší. Myslím si ale že tak během 5 let bude i za rozumné peníze. Podle mě ho má už celkem dost lidí a budou se ho snažit namnožit. Konkurenční tlak by pak měl snížit i jeho cenu. Navíc roste lépe než takové rothschildianum nebo sanderianum. Jen se do toho asi budou hodně plést ty hybridy :(
Hezký den
Pavel

P. rothschildianum nebo sanderianum mi rostou dobře. Jen to chce se praštit přes kapsu a nekupovat malé semenáče. Rostliny cca 20 cm v rozpětí jdou už dobře, jedna mi dokonce kvetla rok po nákupu, fotka už tu byla. Problém je jen v zálivkové vodě a hnojení, hodně pěstitelů uhnojí sanderianum k smrti. Kovachii jsem koupil u Peruflory letos za 90Euro, a pokud začne růst mohlo by za rok kvést.

Paphio prosím, mohl byste rostlinu vyfotit? Abych měla představu, jak je za těch 90 narostlá?


sob 12. kvě 2012 22:13:29
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Má 5 listů 25-30 cm.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 13. kvě 2012 8:43:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: