Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 15:50:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
 Paphiopedilum roebelenii x sanderianum 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Chladné období by mělo být 4-6 týdnů a noční teploty do 10°C . Ale ani to u mne moc nepomohlo. Zřejmě taky musí být
v tomto období i dost světla. Známý "nekvět" Paph. D´Artagnan ( Paph. rothschildianum hybr.) vzdoroval mnohdy dva roky i když rostl výtečně. Jeho potomek Paph. concolor x Paph. D´Artagnan pokvete možná letos poprvé. Jeho druhý potomek
Paph. (Procrustes x Black Rook) x Paph. D´Artagnan kvete bez problémů.


úte 01. lis 2011 8:47:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
virens píše:
Na jedno bych tady rád upozornil, takřka všechna křížení s Paph. rothschildianum potřebují na nasazení na květ chladné období.
V křížení s Paph rothschildianum by mělo být Paph. rothschildianum vždy otec.

Tak to křížení je vlastně v pořádku Paph. parishii x rotschildianum-no lepší varianta.
Taky jsem se koukala na ty teploty. Indukce je na podzim nebo na jaře- teploty jsou 10-13 ° C .Podle překladu jsem nějak nepochopila jak dlouho snad 2-4měsíce to musí být?Jo už to čtu už to píšeš :)


úte 01. lis 2011 9:04:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
virens píše:
Na jedno bych tady rád upozornil, takřka všechna křížení s Paph. rothschildianum potřebují na nasazení na květ chladné období.
Jsou to velmi nespolehlivě kvetoucí rostliny. Zmínka na jednom fóru z Floridy. " Bylo tam několik set silných rostlin křížení Paph. rothschildianum x Paph. micranthum a nikde známka po květu ". A ještě jedna málo známá věc. V křížení s Paph rothschildianum by mělo být Paph. rothschildianum vždy otec. Rostlina je menší a mírně lépe nasazuje na květ.

Ono to chce někdy čas. Rotschildianum x philippinense mi zakvetlo poprvé po 10 letech. Rostlina je obří a veliké jsou i květy, větší nežli u rotschildiana. Ještě jsem tak velký papuč u nikoho neviděl. Opačná křížení- philippinense matka- jsou míň než poloviční a i květy jsou podstatně menší.


Přílohy:
P. Saint Swithin.jpg
P. Saint Swithin.jpg [ 54.79 KiB | Zobrazeno 4461 krát ]
P.SaintSwithin.jpg
P.SaintSwithin.jpg [ 97.68 KiB | Zobrazeno 4458 krát ]

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


Naposledy upravil Paphio dne úte 01. lis 2011 9:59:01, celkově upraveno 1

úte 01. lis 2011 9:55:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Někdo uvádí délku chladného období 3-8 týdnů . Myslím , že pokud rostlina nezakvete , příští rok chladné období prodloužíme.
Často kvetou koncem léta takže s letněním je problém ale vyzkoušet by se to dalo.


úte 01. lis 2011 9:57:51
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Paphio, nádherný květy.


úte 01. lis 2011 10:00:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
virens píše:
Někdo uvádí délku chladného období 3-8 týdnů . Myslím , že pokud se rostlina nezakvete , příští rok chladné období prodloužíme.
Často kvetou koncem léta takže s letněním je problém ale vyzkoušet by se to dalo.

Virens, jenže já se bojím,že mi uschnou.....takhle trápím i odontoglosa, má to svůj efekt, jdou na květ. Jedině to vychytat na víkend, kdy jsem doma a ráno je trochu přestříknout......Věra


úte 01. lis 2011 12:37:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Paphio,máte ty papučky fakt překrásné! :P


úte 01. lis 2011 18:22:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Protože poupě malinko povyrostlo a já mám zrovna chvilku čas prásknu na sebe prohřešky aneb „ co vše jsem z kytkou prováděla“
Příběh začíná rokem 2006 to jsou nakonec i moje začátky .Některé věci bych změnila, ale bohužel ne vždy to jde. Kdo máte čas koukněte –http://haki1.rajce.idnes.cz/Paphiopedilum_roebelinii_x_sanderianum/
První zasazení bylo v r.06 do darů lesa .Další přesazení únor r. 08 pouze do coco chipsu. Rostlina jakoby sedí na děrovaném košíčku, který je v substrátu. V tomto roce začala rostlina více růst. V r.09 začaly růst dvě nové růžice. Za rok vypadalo pafíčko pěkně –silně o třech růžicích. Rázem jsem se stala nejštastnějším pěstitelem. Umístila jsem rostlinu do své zimní zahrady pod lampu z poklesem zimních teplot k 13-14°C. Za to jsem měla asi za 14dní u kořene rostliny houbový flek. Hm…..vím jak to chodí. Nejsilnější původní růžici jsem celou (pro jistotu) odstranila.Ošetřeno chemicky.Přemístěno na původní místo .Do bytu na jižní okno. Za nějaký čas i další růžice měla trochu houbové onemocnění. Něco jsem odtrhla-ořezala. Zdá se vám to úděsné?Hm ……..taky když vás to popadne jdete se večer podívat na kytky? Rostlinu jsem po prohlédnutí špatně umístila do pucláku kde visí v půlce okna. Spadla. Nemluvila jsem dva dny. Nejvíc bolí když to pos…..sami. Ale zase konečně došlo k přesazení do kterého se mě moc nechtělo. Kořeny byly v pořádku a bylo jich dost.Další růst začal docela rychle –mám opět jednu starší a dvě nové růžice. Přiznávám když jsem viděla něco hnědého v růžici měla jsem velké nutkání útvar vytrhnout. Ale řekla jsem si že hůř snad ani nemůže být, že počkám co to udělá……


ned 06. lis 2011 20:46:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Vůbec si netroufám odhadnout co z toho vyleze......asi něco strašnýho a úplně jinýho :mrgreen:


Přílohy:
Paph..jpg
Paph..jpg [ 193.53 KiB | Zobrazeno 4287 krát ]
úte 22. lis 2011 18:14:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Omlouvám se ,že zase votravuju, ale prostě poupata jsou nejlepší. Z mnoha důvodů –stále se něco děje –nevíte kdy se to pohne konečně -v případě že je to prvně je to napětí co z toho vyleze. Když se květ konečně rozvine už žádný překvapení nebývá- jo vlastně byla tu fotka okousaná slimákem. :)


Přílohy:
Poznámka: Škoda že to jeden květ vzdal
1.jpg
1.jpg [ 190.99 KiB | Zobrazeno 4218 krát ]
úte 29. lis 2011 10:22:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: