Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 15:03:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
 Paphiopedilum roebelenii x sanderianum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Paphiopedilum roebelenii x sanderianum
V roce 2006 jsem si pořídila dvě vícekvětá pafíčka asi 3letá. Pap.roebelini x sanderianum a Paph.gigantofolium x St.Swithin. Mám už jen jednu rostlinu .Snad zůstalo křížení Pap.roebelini x sanderianum a o tom bude řeč . Všimla jsem si že na vrcholovém listu je cosi znepokojujícího -snad je to suché-foto. A v růžici je ještě něco.Nevím jestli je to takto správně květní půk? je tmavě fialový (myslela jsem že má být zelený)i to trošku roste.Posílám foto - jestli vykvete prásknu na sebe i prohřešky na tomhle mém prvním pafíčku. A nebo ta tmavá barva značí že je to v ......no až tam daleko. 8-)


Přílohy:
květní obal.jpg
květní obal.jpg [ 199.26 KiB | Zobrazeno 6353 krát ]
Vícekvěté.jpg
Vícekvěté.jpg [ 196.6 KiB | Zobrazeno 6353 krát ]
pon 31. říj 2011 11:15:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 30. zář 2008 23:57:14
Příspěvky: 96
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Přesně tak to vypadalo u mých vicekvětých.......


Přílohy:
AUT_2598.JPG
AUT_2598.JPG [ 104.51 KiB | Zobrazeno 6328 krát ]
pon 31. říj 2011 14:32:07
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Jisté je , že to jde na květ. Jestli vykvete je ještě brzo předpovídat. V tomto stadiu často květ zhnědne a končí. Doporučuji s rostlinou nehýbat , neotáčet a nehledat lepší místo. V této fázy kvetení je to mnohdy hodně problematické. Teď mám v přecpaném skleníku tmu a nejmíň třem rostlinám zhnědly poupata. Jsou to rostliny které ještě nekvetly a tak mne to pěkně štve. Ta tmavá barva poupěte nic neznamená. Květy bývají různé. Z rostliny se tlačí falešný listen z kterého potom vyrůstají
květy. Je to jak u jiných střevíců.


pon 31. říj 2011 18:37:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Je to P. Michael Koopovitz, viz video: http://www.youtube.com/watch?v=Krcizld40RI

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 31. říj 2011 18:48:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Paphio píše:
Je to P. Michael Koopovitz, viz video: http://www.youtube.com/watch?v=Krcizld40RI

Krásné video, moje krevní skupina.....děkuji Věra


pon 31. říj 2011 19:28:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
virens píše:
Jisté je , že to jde na květ.


Tak uvidíme co to udělá jasný-Beďo děkuju .Tuhle kytku mám stále na jednou místě to jest v ložnici v půlce okna na jižní straně.Nepřisvětluji.

Paphio píše:
Je to P. Michael Koopovitz

Pane Klát tyhle dva střevičníky jste mě vlastně kupoval vy u Terra koruny.To by pak museli mýt špatné označení rostlin.Na cedulkách bylo tedy něco jiného -výběr jsem nechala tenkrát na Vás.Jo už mě to trklo to je název křížení.

VLADAS píše:
Přesně tak to vypadalo u mých vicekvětých.......

Co ty to máš za křížení Vlaďasi?


pon 31. říj 2011 21:38:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 30. zář 2008 23:57:14
Příspěvky: 96
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
HAKI píše:
virens píše:
Jisté je , že to jde na květ.


Tak uvidíme co to udělá jasný-Beďo děkuju .Tuhle kytku mám stále na jednou místě to jest v ložnici v půlce okna na jižní straně.Nepřisvětluji.

Paphio píše:
Je to P. Michael Koopovitz

Pane Klát tyhle dva střevičníky jste mě vlastně kupoval vy u Terra koruny.To by pak museli mýt špatné označení rostlin.Na cedulkách bylo tedy něco jiného -výběr jsem nechala tenkrát na Vás.Jo už mě to trklo to je název křížení.

VLADAS píše:
Přesně tak to vypadalo u mých vicekvětých.......

Co ty to máš za křížení Vlaďasi?


Jedno vícekvěté Paph. parishii x rotschildianum a ještě jedno .....x rotschildianum, ale přesný název
se dozvím až pojedu příští rok k prodejci. Nemělo cedulku...........


pon 31. říj 2011 22:08:20
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
Na jedno bych tady rád upozornil, takřka všechna křížení s Paph. rothschildianum potřebují na nasazení na květ chladné období.
Jsou to velmi nespolehlivě kvetoucí rostliny. Zmínka na jednom fóru z Floridy. " Bylo tam několik set silných rostlin křížení Paph. rothschildianum x Paph. micranthum a nikde známka po květu ". A ještě jedna málo známá věc. V křížení s Paph rothschildianum by mělo být Paph. rothschildianum vždy otec. Rostlina je menší a mírně lépe nasazuje na květ.


úte 01. lis 2011 0:08:54
Profil

Registrován: úte 30. zář 2008 23:57:14
Příspěvky: 96
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
virens píše:
Na jedno bych tady rád upozornil, takřka všechna křížení s Paph. rothschildianum potřebují na nasazení na květ chladné období.
Jsou to velmi nespolehlivě kvetoucí rostliny. Zmínka na jednom fóru z Floridy. " Bylo tam několik set silných rostlin křížení Paph. rothschildianum x Paph. micranthum a nikde známka po květu ". A ještě jedna málo známá věc. V křížení s Paph rothschildianum by mělo být Paph. rothschildianum vždy otec. Rostlina je menší a mírně lépe nasazuje na květ.


Dovedeš potěšit!


úte 01. lis 2011 0:40:12
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Pap.roebelini x sanderianum
To se lehce řekne chladné období, ale jak moc chladné by to období mělo být? ;)
Hezký den
Pavel


úte 01. lis 2011 8:08:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron