Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 22:48:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 phragmipedium rada 
Autor Zpráva

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: phragmipedium rada
radzak píše:
Tohle phragmipedium není zrovna snadný. Má svá specifika hlavně v zálivce. Roste na místech částečně zaplavovaných a tomu je třeba přizpůsobit kulturu. Také bývá problém substrát, protože ve vlhku se rychle rozkládá. Na druhou stranu je fakt, že kdo to má vychytaný, tak mu roste jak zelí. V každém případě je to krásná kytka.

Je to nádherná kytička, ale zatím si na ni netroufám. Ale jednou, možná .... :P


sob 02. črc 2011 14:54:35
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: phragmipedium rada
Dnes jsem po delší době prohlížel Phragmipedium pearcei a udělalo mi velikou radost. Na jaře jsem si ho objednával trochu s nedůvěrou, jak mi poroste. Přece jen se kultura od ostatních orchidejí více liší a ohlasy tady na fóru jsou dost rozporuplné. Od dubna, kdy přišlo, takhle krásně zaklořenilo (kořen se tlačí i z odtokové dírky). Zasadil jsem ho do čisté lávy bez drenáže do průsvitného květináče právě proto, abych mohl kontrolovat stav kořenů. Zalévám tak, aby miska ve které rostlina stojí byla naplněná vodou a další zálivku provádím, až když v ní není voda a povrch substrátu je oschlý. Rostlina je umístěna volně v bytě před oknem. Doufám, že tento popis kultury, který se mi (snad) osvědčil někomu pomůže při pěstování tohoto druhu.


Přílohy:
Phrag. pearcei-kořeny.JPG
Phrag. pearcei-kořeny.JPG [ 59.04 KiB | Zobrazeno 3812 krát ]
Phrag. pearcei-kořeny2.JPG
Phrag. pearcei-kořeny2.JPG [ 76.08 KiB | Zobrazeno 3812 krát ]
Phrag. pearcei-rostlina.JPG
Phrag. pearcei-rostlina.JPG [ 78.93 KiB | Zobrazeno 3811 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


Naposledy upravil radzak dne pát 08. črc 2011 15:42:49, celkově upraveno 1

pát 08. črc 2011 14:40:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: phragmipedium rada
radzak píše:
Dnes jsem po delší době prohlížel Phragmipedium pearcei a udělalo mi velikou radost. Na jaře jsem si ho objednával trochu s nedůvěrou, jak mi poroste. Přece jen se kultura od ostatních orchidejí více liší a ohlasy tady na fóru jsou dost rozporuplné. Od dubna, kdy přišlo, takhle krásně zaklořenilo (kořen se tlačí i z odtokové dírky). Zasadil jsem ho do čisté lávy bez drenáže do průsvitného květináče právě proto, abych mohl kontrolovat stav kořenů. Zalévám tak, aby miska ve které rostlina stojí byla naplněná vodou a další zálivku provádím, až když v ní není voda a povrch rostliny je oschlý. Rostlina je umístěna volně v bytě před oknem. Doufám, že tento popis kultury, který se mi (snad) osvědčil někomu pomůže při pěstování tohoto druhu.


Díky díky díky :D , chystám se na něj a tohle je něco, co jsem potřebovala číst ;) .


pát 08. črc 2011 14:55:49
Profil

Registrován: pát 07. kvě 2010 13:05:31
Příspěvky: 182
Bydliště: praha-východ
Příspěvek Re: phragmipedium rada
Taky díky, mám malinký semenáček, měsíc a mám ho v podobných podmínkách. tak snad se mi také bude dařit :)


pát 08. črc 2011 15:39:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: phragmipedium rada
pěstuji ho také stejně a dokud jsem ho nedělila, tak mi i kvetl. Dělení zřejmě nemá moc rádo, takže dělit nedoporučuji.


pát 08. črc 2011 17:13:40
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: phragmipedium rada
Radku, klobouk dolů. To je opravdu nádhera. Já mám tuhle kytku od jara, kdy se ke mně dostala v naprosto zuboženém stavu bez kořenů a ošklivě flekatými listy. Přesadil jsem ji a už jsou vidět nové kořeny. I když je pravda, že zdaleka ne tolik jako máš Ty.
hezký den
Pavel


pát 08. črc 2011 21:51:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: phragmipedium rada
Tak je společnými silami (a zkušenostmi) nějak zvládneme. To by bylo, aby nám ty orchideje nerostly! Vždyť pro ně děláme všechno, co je v našich silách a možnostech.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 08. črc 2011 22:22:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: phragmipedium rada
Jen nesmíš odjet na dovolenou a svěřit je někomu, kdo si myslí, že jsou to vodní rostliny. :evil: :evil: :evil: :evil:
Asi si ho pořídím znovu. Jen to bude trvat déle, než si myslím. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 08. črc 2011 22:27:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: phragmipedium rada
Vždyť právě kvůli kytkám se nemůžu hnout z baráku. Asi by tu mou nepřítomnost přežily lépe nežli já :roll:

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 08. črc 2011 22:32:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: