Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 19:33:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Paphiopedilum parishii 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
radzak píše:
Celkem bude mít sedm květů :D .

Tenhle střevíc se vyvedl-pěkný moc pěkný.Trošku(jestli trošku) štěstí je vítáno vždy. ;)


čtv 09. srp 2012 9:11:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 30. črc 2015 9:43:03
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
dobrý den
tak trochu nedopatřením jsem přišla k této rostlince- objednala jsem si phalaenopsis parishii a přišla mi od Pokojovek omylem tahle papuč. Zmiňujete (Radzak ) v tomto vláknu že se jedná o chladnou kytku ale Ježek jej uvádí jako tepĺomilné? Prosím tedy o radu a vaše zkušenosti jak se k němu teď přes zimu chovat- zatím je v teplejší místnosti - koupelna v noci 17-18, přes den 20-22 °C vlhkost mezi 70-80% - jestli je chladné mohu mu nabídnout temperovanou místnost kde se teplota pohybuje mezi 15-17°C vlhkost stejná, nebo skleník kde mám chladné kytky při 10-12°C. Rostlina moc v kondici nevypadá- má starou růžici a jednu mladou ale kořenů poskrovnu.
Přiznávám, že s papučemi nijak velkou zkušenost nemám - pouze nějaké Maudii a pár velkokvětých hybridů ale botanika žádná -tak bych ho nerada zahubila když už se mi takhle narodilo.
díky za radu a všem na tomto fóru krásné svátky a kytičky ať rostou
Hanka


pát 25. pro 2015 20:55:40
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
Kdysi před 27 lety jsem z Brna objednal jedno P. parischi a protože, jak řikali odborníci je to stromový druh, epifyt, je třeba mu v květináči vytvořit toto zdání. K jedné stěně kontejneru se vloží velký kus kůry sahající až na dno a kytka se tam vloží a zasype kůrovým substrátem. Teplota temperovaná a kouká přímo z půlmetrové výšky na Prag. kovachii, které nedávno kvetlo. Zálivka přímo do květináče .


pát 25. pro 2015 21:14:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
HankaH píše:
Zmiňujete (Radzak ) v tomto vláknu že se jedná o chladnou kytku ale Ježek jej uvádí jako tepĺomilné?

RADZAK psal že je "TOLERANTNÍ" ;)
radzak píše:
Haki, haynaldianum je k teplotám dost tolerantní, roste dobře i v chladnějších podmínkách. Z vícekvětých jsou to ještě Paph. parishii a dianthum.

Já parishii zatím nemám.Ale jak jsou ty náhody mám od září tohoto roku Paph.parishii var .dianthum a teď ta náhoda-je to albín.


sob 26. pro 2015 11:06:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
samamalo píše:
Kdysi před 27 lety jsem z Brna objednal jedno P. parischi

Tohle mě zajímá -před 27lety, znamená to tedy, že je pafíčko takto stále pěstováno? Jasně asi z novou kůrou i když já bych se té kůry bála :) Tak proto mě to zajímá jeéé a fotka by mohla být.


sob 26. pro 2015 11:11:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
HAKI píše:
HankaH píše:
Zmiňujete (Radzak ) v tomto vláknu že se jedná o chladnou kytku ale Ježek jej uvádí jako tepĺomilné?

RADZAK psal že je "TOLERANTNÍ" ;)
radzak píše:
Haki, haynaldianum je k teplotám dost tolerantní, roste dobře i v chladnějších podmínkách. Z vícekvětých jsou to ještě Paph. parishii a dianthum.

Já parishii zatím nemám.Ale jak jsou ty náhody mám od září tohoto roku Paph.parishii var .dianthum a teď ta náhoda-je to albín.

Hanko, to je potom překvapení


sob 26. pro 2015 12:57:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
mohla bych vás požádat o celkové foto rostliny s něčím na porovnání? Mám ho doma skoro rok. Zatím stagnuje a neroste. Ale vypadá dobře a zdravě. Uvidím jestli ho probudí jaro. Já pevně věřím že ano. Teď ho jdu akorát přesadit, tak snad budou v dobrém stavu i kořeny.

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


sob 06. úno 2016 8:20:10
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
Tak jsem zjistil, že dlužim jedno foto někdy z prosince, jak vypadá 27 let stará kytka. No vypadá stejně jako, když přišla dvě růžice, jedna stará a jedna nová.
Je nasazená v 15 cm kontejneru a rozpětí rúžice je cca 40 cm. Kvetla loni, jen tří květy, asi málo hnojení a nějak krátce, že jsem ji ani nestihl vyfotit.


Přílohy:
Paph. parishii.jpg
Paph. parishii.jpg [ 123.52 KiB | Zobrazeno 3813 krát ]
sob 06. úno 2016 17:15:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
Tak já taky ukážu o čem jsem psala je to ale Paph.parishii var .dianthum .Má dvě růžice maličkato povyrost ale mám ho krátce od září 2015.Vlastně se ještě moc neznáme.
kaacka3 píše:
Teď ho jdu akorát přesadit, tak snad budou v dobrém stavu i kořeny.
Jak dopadlo přesazení? ;)
samamalo píše:
Tak jsem zjistil, že dlužim jedno foto někdy z prosince, jak vypadá 27 let stará kytka.

Děkuji za fotku ,pěkná kytka .Škoda že není z květem tak bude příště.Můžu ještě poprosit v jakých teplotách pafíčko žije?


Přílohy:
Poznámka: večerní-Paph.parishii var .dianthum
Paph..jpg
Paph..jpg [ 200.25 KiB | Zobrazeno 3801 krát ]
sob 06. úno 2016 18:52:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Paphiopedilum parishii
Tak přesazeno, kořeny jsou, ale oproti jiným papučkám nejsou tak narostlý. Ale asi mu to stačí, listy má krásný pevný.

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


ned 07. úno 2016 7:28:22
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: