Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 20:38:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
 Paphiopedilum tranlienianum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Že to není Marti to samé pafíčko co ti kvetlo v prosinci 2013 :) asi ano njn ... u mě tedy ke květu daleko.Pěknej.


pon 09. bře 2015 19:08:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Je to ono...mám jen jedno..


pon 09. bře 2015 20:28:38
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Opět moc krásný!


úte 10. bře 2015 0:23:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Já se vrátím k tomuto. Nejprve mám Paph.  tranlienianum 2x jako snad v tom bude rozdíl až vykvetou jednou naráz .Nebo lepší myšlenka každý pafíčkář musí mít víc kousku od jednoho druhu aby měl co porovnávat. :mrgreen:
Jedno pafíčko o dvou růžicích mělo květní pouzdra takové malé špičky když bylo koupeno. Květ nepokračoval -roste dál pafíčko vlevo. Druhá rostlina vpravo už je snad květuschopná a nic. I když možná ještě není růžice dorostlá .Toto  tranlienianum už kvetlo prosinec 2013 fotka je tu na foru.
Tak se tě chci Marti zeptat jaký pokles teplot jsi měla přes zimu. Můžeš mě napsat pro zajímavost.Dík


Přílohy:
Paph.t.jpg
Paph.t.jpg [ 191.74 KiB | Zobrazeno 3650 krát ]
stř 11. bře 2015 20:35:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 24. úno 2015 18:02:47
Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Také jsem čekala několik let, než se moje tranl. odhodlalo kvést. Růst nových růžic trvá hodně dlouho, podle toho mého kousku stojí, aniž by se s růstem namáhalo, i několik měsíců. To moje mělo na podzim studený odchov v nevytápěném skleníku, kdy noční teploty už byly pod 10st. Doma potom na parapetu byly teploty v noci kolem 15 stupňů, přes den asi o 3 st.více. Mám ještě jednu rostlinu, byly totiž obě v květináčku při koupi a to druhé docela živoří. Teď jsem ho přesadila do maličkého květináčku a dala k němu několik kousků vápence, tak uvidím. Ještě k obrázku. Myslím, že růžice ještě dorostlé nejsou.


stř 11. bře 2015 23:27:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Asi ano růžice dorostou tak za dva roky -by měly .I pafíčko vpravo má spodní růžici větší -ta už kvetla.No tak si počkáám :)
To oddělení rostlin bych nedělala lépe porostou spolu. I když zmenšení květináčku je určitě dobrá volba.


čtv 12. bře 2015 15:55:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
HAKI píše:
Já se vrátím k tomuto. Nejprve mám Paph.  tranlienianum 2x jako snad v tom bude rozdíl až vykvetou jednou naráz .Nebo lepší myšlenka každý pafíčkář musí mít víc kousku od jednoho druhu aby měl co porovnávat. :mrgreen:
Jedno pafíčko o dvou růžicích mělo květní pouzdra takové malé špičky když bylo koupeno. Květ nepokračoval -roste dál pafíčko vlevo. Druhá rostlina vpravo už je snad květuschopná a nic. I když možná ještě není růžice dorostlá .Toto  tranlienianum už kvetlo prosinec 2013 fotka je tu na foru.
Tak se tě chci Marti zeptat jaký pokles teplot jsi měla přes zimu. Můžeš mě napsat pro zajímavost.Dík

moje rostlina je od Pokojovek,zakoupená 08/2013
podotýkám,že to byla pěkná r...je v malém 7 cm hliněném květníčku..substrát kombinace Haki a Paphio...jak se to povedlo...přes léto je za barákem,prostor bez slunce,..chladněji..zálivka přiměřená..na podzim spolu s ostatními domů..listopad,prosinec,leden na chladnějším místě ,světla nic moc,pokles noční10-8..přes den tak do 15..bez vody...pak jsem jí přenesla do ložnice,tam je tak 15 přes noc a lehce pustím na zavlažení přes den,jen chvíli,občas postříknu substrát dešť. + hnojivo tak 50 ms...je na okně v 1. řadě,svetla taky nic moc..je to tedy druhé kvetení...nejdelší jeden list má 11 cm..jinak tak 6-8 cm..má ještě 3 nové r....ta 1. odkvetlá r. má jen 2 listy...ta co kvete má 2 malé zdeformované a 2 normální listy.. ...asi jsem špatný pafíčkář...mám od všech jen jeden kousek...


pát 13. bře 2015 14:19:10
Profil

Registrován: úte 24. úno 2015 18:02:47
Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Haki, já jsem je nedělila, ony tam byly dokonce rostlinky 3, ale ta jedna byla tak slabá, že nepřežila. Koupila jsem ho před několika v Drážďanech od Popowa.


pát 13. bře 2015 16:28:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Daniela píše:
Haki, já jsem je nedělila, ony tam byly dokonce rostlinky 3, ale ta jedna byla tak slabá, že nepřežila. Koupila jsem ho před několika v Drážďanech od Popowa.

Jasně přemýšlela jsem o tom (při cestě do práce) jak sesazují pafíčka aby kytka vypadala vzrostlejší můžou být v pucláčku teplotně rozdílné rostliny -mám taky pár takových .No tak mezi teplými může -nemusí být chladný a naopak .Tak uvidíš jak porostou.


pát 13. bře 2015 16:40:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Děkuju Marti takovej vzornej popis i Daniele dík.U mě jsou listy nejdelší15cm ale tam květní obaly uschly bylo to hned jak jsem koupila.
Tak to vidím jako ideál máš-te pokles teplot i rozdíl teplot k 8°C to by mělo stačit Marta i hliněný květináček .Doufala jsem teda , že nebude tak náročné na pokles teplot když už není přímo z přírody. Nebo plaším a musí dorůst.
A teď teda se nabízí strašlivá otázka. Když zvýším denní zimní teplotu(není problém) na 21-22 °C abych měla rozdíl teplot tak těch 8 °C při poklesu nočním zimním k 13°C změní se něco? Mohlo by- co myslíte? Nevím teda jak to přesně pafíčka mají jestli chtějí pokles nebo rozdíl teplot. Možná že obojí ehm.....


pát 13. bře 2015 16:43:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: