Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 19:28:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Paphiopedilum exul 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
radzak píše:
HAKI píše:
Vykonáno -mírnou formou.Jen mě vrtá v hlavě proč poslali dvě rostliny.Jako odškodnění za stav ?Jako že něco vyjde?To mě vadí nejvíc je to trošku podvůdek ne?Dneska jsem si říkala mám mu napsat,nemám- no tak uvidíme. Vlastně ani nereklamuji jen konstatuju co mě bylo zasláno.Poslala jsem i ten šílenej substrát.

Já dostal od Röllkeho také dvě mizerné C. walkeriany místo jedné pěkné :cry:

ano, řekla bych, že Röellke měl letos v Drážďanech rostliny úplně nejhorší. A ty Radkovo jsem vyzvedávala, tak vím, jak vypadaly, byly fakt nic moc. Doufám, že to rozchodí.


čtv 05. kvě 2011 22:44:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
Dávám k přečtení zajímavou odpověď pana Ivánka. No ........už mě nezbyly žádný eura abych si pěknou květuschopnou rostlinu o několika růžicích koupila v Dráždanech -škoda.Myslím že stála okolo 20euro. Tak příště zase a opět v Drážďanech :lol:

Dobrý den,
reaguji na váš e-mail. Co se týče rostliny, myslím, že byla v pořádku - byl to import, ne rostlina z laboratoře vyhnaná na hormonech. Myslím, že velikost odpovídala ceně, nemluvě o tom, že importy velmi pomalu rostou. Tu druhou jsem Vám tam dal jen tak. Co se týče substrátu - tyto rostliny jsou terestrity a v přírodě rostou právě na takových substrátech, což vzhledem k tomu, že zde byla zavedena kultura borové kůry, asi ne všichni ví. A importy jsem do kůry dávat nechtěl.Co se týče rozpadnutí rostliny, no ono se samo většinou nic nerozpadne, samozřejmě nevylučuji,že se mohly růžice od sebe oddělit, nicméně pravidlem u německých pěstitelů je, že v dané ceně nabízejí pouze jednu růžici listů, ne trs, takže nakonec plus pro Vás. V danou hcvíli možná bylo lepší rostlinu vrátit před zásahem, akceptoval bych to. Co se týče "skvrn" na listech, naprosto to není způsobeno chladem ani vlhkostí, u importů daného drunu jsou skvrny na bázi listů běžnou věcí. Je mi líto, že jsem Vám nemohl posloužit lépe, ale každý má své zkušenosti a jakýkoli názor je k věci a jsem za něj rád.
S pozdravem, Ivan Ivánek.


úte 10. kvě 2011 16:33:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
Haki: já teda nevím, ale podle mě se za tu cenu dá koupit i lepší rostlina. Tahle se mi moc dobrá nezdá a odpověd p. Ivánka se mi taky nezdá moc vstřícná :( . Já od něj koupila jen jednou a taky se mi rostlinky zdály spíš horší.


úte 10. kvě 2011 16:38:40
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
Víš co jasně -souhlas jen jsem si říkala taky jsem OSVČ a konkurence je strašně silná...... ;)


úte 10. kvě 2011 16:41:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
Ne že bych do toho chtěl nějak strkat nos, ale mělo tam být import odkud? (Německo, Itálie, atd.) Je to jen oblbování málo informovaných lidí. Byla by pro mne novinka kdyby to byl import z Thajska. MŽP nepovoluje dovoz Paphiopedil ze států kde je podezření že jde o rostliny z přírody. Jistě má na tu rostlinu CITES a FYTO. A pokud to je rostlina z Thajska tak Haki by si měla obstarat na tuto rostlinu náležitý papír.


úte 10. kvě 2011 20:28:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
Pokud to je import z přírody tak bych se takovým nákupům vyhnul. Nejen že to je nezákonné, ale takové rostliny často zacházejí hlavně u papučí.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 10. kvě 2011 20:40:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
Zajímavá odpověď. Na MŽP by se asi divili. Také moc nevěřím tomu, že jsou to nové importy. Vypadá to spíš na nevalnou kulturu poslaných rostlin. Alespoň si můžeme udělat nějaký názor.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 10. kvě 2011 20:57:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
No chlapci zajímalo by mne hodně věcí. ;) Na faktuře nemám razítko ani podpis -u svých dodavatelů to tedy znám jinak. Označení dodávky zní -1 Orchidej. Jj tomu se říká každá zkušenost dobrá.


úte 10. kvě 2011 21:24:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
Ještě něco doplním .Paph. exul o kterém byla řeč je z Thajska a to z pěstíren pop širým nebem pan Ivánek má na obchod povolení .Byla mě v týdnu poslána kopie CITES i faktura z podpisem i názvem rostliny.( což není prý nutné -Zákon o účetnictví)Takže koneček -jen abych nezpůsobila nějaké nedorozumění. Tak teď už jen zbývá -vzhůru do pěstování. ;)


ned 15. kvě 2011 18:33:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Paphiopedilum exul
Spíš vzhůru do zachraňování. :cry: :evil: :evil:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 15. kvě 2011 18:38:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: