Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 5:20:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
 Paphiopedilum druryi 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
HAKI píše:
Karlos píše:
Kytka skoro nad hrobem, a jak se snaží:-).



Někdy střevíce dokáží neskutečný věci -uznávám. Prevít to bude.
Asi jsem měla kliku při koupi -to byla rozrostlejší kytka .Jestli umírá ? To je otázka .Ještě jednu fotku posílám je ještě zataženo tak ty žlutý listy nevypadají tak strašlivě :) . Má 4 růžice i když ta kvetoucí odejde je ještě šance 3 růžic . Po květu ji přesadím, ale až k podzimu -uvidíme nic jinýho se nedá říct. Jo květ jsem tady na foru ještě neviděla -ale to nic neznamená ,moc pafíčkářů tu není nebo mlčí.


zaruba píše:
Vedle se také něco klube, takže by mělo pokračovat v životní dráze u Tebe v ZZ :P :P

To by bylo fajn.Uvidíme, uvidíme.....

Kytku nad hrobem si tedy představuju jinak, ten nový silný výhon nevypadá na strádající kytku. Je fakt, že kytky někdy kvetou jako záchrana před smrtí, ale tohle mi tak nepřipadá. Je fakt, že Haki má ty střevíce zvláštně žlutý, ale nemyslím, že by očividně nějak extra trpěly, kvetou, uspokojivě rostou. Nad tou žlutou bych se pozastavil, ale určitě bych to neviděl hned na pohřeb.
Už tu Holku taky konečně aspoň trošku povzbuďte, to je pořád řečí, však se snaží, tak by bylo fajn říct i něco ve stylu "Hani, je to paráda, nové výhony jsou evidentně zelenější a krásné květy jsou odměnou za péči, kterou jim dáváš. Chválím ;-) " To říkám já ;-)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 31. kvě 2016 17:18:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Ježiši tak dík Romane. Není to tak strašný fakt ne . Ale i tímhle vším se učím.Strašný by bylo kdyby mě to řekl někdo koho fakt uznávám jako pafíčkáře , že to mám strašný a strašlivý a nejstrašnější.
Paph.druryi nebude dlouho kvést o víkendu jdeme na námluvy k Paph. parishii .Tím květ odstraním kytka si odpočine no a tak bude alespoň květ k užitku . Třeba z toho budou hezký dětičky-no blbnu. :mrgreen:Musím si květ ještě pořádně vyfotit .


úte 31. kvě 2016 18:56:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Hmmm, a je to tady. Dotáhla to! Gratulace pěstitelce. Ta nažloutlá barva to bude problém buď přesvětlení ledkami, nebo něco s výživou, substrátem a td, třeba se to časem podá.
Roman: proč to pitvat, to nebylo myšleno až tak vážně, ale každej musí uznat, že kytka úplně v pohodě není.
Někdy se snažím být vtipný a koukám to každý pochopí jinak:-) Holt každý nepřkládá za text deset smajlíků.


úte 31. kvě 2016 19:41:45
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Jejda nic se nestalo .Já Karlosovi rozumím taky jsme oba stejného znamení (to vím tady z fora)a máme pravda trošku jinej humor než ostatní .Docela je to znát. Smajlící za to nemůžou.
Uznávám v pohodě ta kytka není. Přesadím ji a jsem zvědavá na kořeny. Jasně, bylo by dobrý kdyby se zmátořila.


úte 31. kvě 2016 19:55:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 05. led 2011 17:30:40
Příspěvky: 143
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
K tomu květu:letos v Drážďanech jsem po této kytce koukal,jako kdo ji vystavuje a kolik jich uvidím.No byl jsem zklamaný,akorát fy.Asendorfer měla jednu rostlinu s jedním květem,což mě udivilo.A vlastně jsem byl překvapený velikostí květu.Pokud člověk nemá s čím fotografii srovnat,pak je i překvapený.Ten květ je opravdu malý,zmiňovaný měl tak na výšku maximálně 5 cm.Ale protože se mi rostlina moc líbí(a co je malé je hezké),tak jsem si ji od Radzaka když ji nabízel koupil.(Mimochodem jak je na tom se zdravím?)Jestli čte fórum tak moc pozdravuji!Rostlina je to pěkná,jestli se dožiju ji vidět kvést to nevím.Nemám totiž tak,, zelené" prsty jako Haki!


úte 31. kvě 2016 20:12:51
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Tuším jsem někde četl, že roste v dost jílovité zemině, na rozdíl od ostatních pafíků! Snad jsem to nepopletl. Možná Cribb?..... Tím nechci říct, že se má sadit do drnovky:-)
Haki: jo mám s pochopení mých vtípků stále problémy:-) Ne, nepolevím!


úte 31. kvě 2016 20:33:58
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Karlos: Mě to přišlo docela vtipné přirovnání a bylo mi jasné že to myslíte nadneseně.
Orchidejky: I trocha povzbuzení pěstitele mi připadá dobrá.
Haki: Já myslím, že tato rostlina určitě poroste dále :P Ze snímků je patrné, že do hrobu má hodně daleko.


úte 31. kvě 2016 21:47:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Karlos píše:
Hmmm, a je to tady. Dotáhla to! Gratulace pěstitelce. Ta nažloutlá barva to bude problém buď přesvětlení ledkami, nebo něco s výživou, substrátem a td, třeba se to časem podá.
Roman: proč to pitvat, to nebylo myšleno až tak vážně, ale každej musí uznat, že kytka úplně v pohodě není.
Někdy se snažím být vtipný a koukám to každý pochopí jinak:-) Holt každý nepřkládá za text deset smajlíků.

Však já to taky nemyslel nijak extra ostře, spíš jsem chtěl Haki zvednout náladu :-)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


stř 01. čer 2016 10:07:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Nejprve dík všem klukům za podporu.Sakra to nesmím zklamat,ale jak to udělat ... :mrgreen:
Petr48


Radzak tady na foru píše ,že měl jen jedno druryi .Můžu se zeptat je to toto v odkazu? (květen 2013)
viewtopic.php?f=58&t=1257&start=20
Mě by strašně zajímalo jak vypadá pafíčko dnes a v čem je zasazený.

Ještě k tomu růstu v domovině .Píše o tom i Braem ale to je přece jen v přírodě. Příloha-


Přílohy:
Paph. druryi-.jpg
Paph. druryi-.jpg [ 193.68 KiB | Zobrazeno 3602 krát ]
stř 01. čer 2016 18:37:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 05. led 2011 17:30:40
Příspěvky: 143
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Toto je od Radzaka P.druryi.Růžice má největší průměr 40 cm,šířka listu max.21mm.Barva listu tmavě zelená,listy jsou tuhé,lesklé.Listy jsou tuhé jak u P.exul.Zasazeno ve směsi kůry,chipsů,vápence,rašeliníku.


Přílohy:
002.JPG
002.JPG [ 104.27 KiB | Zobrazeno 3570 krát ]
001.JPG
001.JPG [ 153.98 KiB | Zobrazeno 3570 krát ]
pát 03. čer 2016 9:13:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: