Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 10:46:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
 Paphiopedilum druryi 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Příloha:
Bez názvu 1.jpg
Bez názvu 1.jpg [ 87.31 KiB | Zobrazeno 4239 krát ]
Příloha:
WP_20160602_010.jpg
WP_20160602_010.jpg [ 82.52 KiB | Zobrazeno 4239 krát ]
Haki: Na výstavě v Chotči jsem si na Tebe vzpomněl, když jsem kupoval rostlinu Paphiopedilum acmodontum. Rostlina mne zaujala barvou květu na přiložené fotografii a také strakatými listy. Tak jsem si řekl, že si ho pořídím. Do té doby jsem nevěděl, že nějaké acmodontum vůbec existuje. Proč to ale píši: Botanické orchideje tam měli na plném slunci a ta pafíčka měla takové nažloutlé listy. Říkal jsem si, že to asi bude takový žlutozelený druh. Doma jsem ale koukal na Google a tam je většina rostlin zelenějších a tak mne napadlo, jestli to není také z nadměrného osvětlení. Posílám foto.
PS: Tak už jsem takový minipafíčkář a fušuju Ti do rodu :lol: :lol:


pát 03. čer 2016 15:28:08
Profil

Registrován: stř 05. led 2011 17:30:40
Příspěvky: 143
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Zarubo,drž se tématu,najdi si pro své příspěvky VŽDY(!!) správný chlívek!


pát 03. čer 2016 15:41:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Petr48 píše:
Toto je od Radzaka P.druryi.

No to čumím. To pafíčko je nádherný,ještě nikdy nekvetl? Děkuju za foto. Ten substrát je už váš? Substrát máme skoro stejný já mám ještě přidanou kapradinu. Max.šířka listu 25mm ,do délky (rozpětí růžice) je slabota max. 23 cm , barva nic moc. Velikost květináče jakou máte -já mám 8cm. Tou fotkou jste mě dostal skoro do kolen-dobrý . :)


Naposledy upravil HAKI dne pát 03. čer 2016 16:15:32, celkově upraveno 1



pát 03. čer 2016 16:05:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Petr48 píše:
Zarubo,drž se tématu,najdi si pro své příspěvky VŽDY(!!) správný chlívek!

Když on je tu Miloš nováček :mrgreen:


pát 03. čer 2016 16:06:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Ještě pošlu poslední foto ,květ se malinko víc otevřel.


Přílohy:
Paph. druryi (2).jpg
Paph. druryi (2).jpg [ 197.79 KiB | Zobrazeno 4225 krát ]
pát 03. čer 2016 16:52:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Petr48: Chtěl jsem jenom napsat něco Hance do aktivní diskuse. Nevím který chlívek je ten správný, jestli ten kde se řešily žluté listy nebo Paphiopedilum acmodontum či výstava v Chotči nebo jiná sdělení? Podle Vás by asi každá věta patřila jinam! Alespoň bych při takové neadekvátní reakci napsal před jméno oslovení Pane48 a lidem které neznám Vykám. Tak mě moji rodiče vychovali.


pát 03. čer 2016 19:09:29
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Haki: Jo, máš pravdu, nováček jsem, to uznávám. Mohl jsem Ti sdělení napsat i soukromě. Mě tady docela jako nováčka překvapuje, že něco řeším a pak mi ten dotyčný pošle sdělení soukromě a diskuse pokračuje někdy mimo fórum. Připadá mi to, jako by ten člověk nechtěl, aby si to mohli ostatní přečíst. Vyvolává to ve mne zvláštní pocit, že něco je pro všechny a něco jen mezi námi. Je to zase mimo téma tak doufám, že to Pan Petr48 přežije :P


pát 03. čer 2016 19:25:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Možná že si Petr48 vzpomněl na dobu kdy forum začínalo. To se muselo psát do příslušných vláken a byla tvrdá cenzura- nevhodné i nevinné příspěvky se mazaly-fakt . Špatně napsané příspěvky přesouvaly- ale to myslím mělo smysl. Omlouvám se Pavlovi že to teď píšu -to mazání mě vždycky udivovalo.Ve vedení bylo víc lidí -kdo mazal netuším.Přes sz jsme se domlouvali co bylo vymazáno . :mrgreen:
Já jsem tvůj příspěvek zařadila do Paphiopedilum acmodontum máš tam i fotku jo a bacha jedna je stažená z netu a to se tu taky pranýřovalo kvůli autorským právům .To se nesmí měl by být jen odkaz. No vidíš jak jsem už vychovaná -pořádek musí prostě být a šlus.
Petr48 to přežije určitě ;) V současné době je tu "lehááro"


pát 03. čer 2016 20:02:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 03. úno 2015 15:35:53
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
To je jeden z nejhezčich paphiopedilumu,ja taky se moc těšim na takove nádherne květenství!


pát 03. čer 2016 23:49:18
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum druryi
Haki: To, že mi někdo zkopíruje příspěvek ještě do jiných rubrik mi ani nevadí- když uzná za vhodné že by tam měl být také. Na fórum kde mi někdo maže to co jsem napsal a je to v mezích slušného jednání bych nechodil :cry:
Já jsem ale uznal, že nejlepší bude, když to napíši právě do Tvé aktivní diskuse abych měl jistotu že si to přečteš. Ten příspěvek měl být pro Tebe na zamyšlení ohledně žlutozelených listů které jsme nedávno řešily v jiné rubrice a také to nebylo v rubrice o pěstování- kde by to asi mělo být. To, že se to týkalo P. acmodontum bylo v příspěvku to nepodstatné. Takže podle mne by měl být spíše v rubrice "pěstování orchidejí"- to bylo to, proč jsem příspěvek napsal.
Petr48 mi klidně mohl zkopírovat text kam se mu zlíbí a nevadilo by mi to. Mě vadila ta neslušná reakce. Vychovávat se od jakéhosi "Praotce fóra" tímto způsobem se určitě nenechám!
Jistě znáš rčení že pořádek je pro blbce a ono na každém rčení trocha pravdy je. Hned dodávám že je to myšleno OBECNĚ, aby to nerozjelo jinou diskusi tohoto typu. Každý si také pod pojmem "pořádek" představuje něco jiného!
Taková cenzura o které píšeš by fórum vracela do dob dávno minulých....... .
No vidíš, já jsem Ti chtěl pouze sdělit něco, co by pomohlo orchidejím a díky "usměrňování" je s toho hašteřivá diskuse, která je kytkám a dalším čtenářům úplně k ničemu a stojí nás akorát čas, který můžeme věnovat orchidejím :P

Někdy ale opravdu nevím: Má být právě kvetoucí Coelogyne dayana v rubrice "právě kvete", nebo je správnější aby byl obrázek u tohoto druhu? Nebo pokud to nenapíši do obojího tak jsem hříšník? Já se ale těmito nepodstatnými věcmi nezabývám, protože se starám o rozsáhlejší sbírku rostlin. Jak ale vidím jsou tu i tací, kterým to vadí.


sob 04. čer 2016 8:30:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: