Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 15:25:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Paphiopedilum hangianum 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
Ten můj odešel loni. Čest jeho památce :(
Myslím, že teploty okolo 10st. v zimě by měl zvládat. Samozřejmostí také bude suchá zimní perioda.
Hezký den
Pavel


stř 04. dub 2012 9:22:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
AU .....tak to jsem nechtěla vyzvědět -ale děkuju za upřímnost. To je škoda sakra.
Koupila jsem si ještě jednu rostlinu (to víš) pod názvem Paphiopedilum Hangianum Red X Red jestli to bude až tak pravda, že "red" se možná nikdy nedozvím. Ale foto pošlu je od Popowa.S tou suchou zimou je to u tohoto pafíčka dost o pravdě skoro vůbec nechce zalévat-nebo nemá potřebu to je přesnější výraz.


Přílohy:
Poznámka: Paphiopedilum Hangianum Red X Red
P.jpg
P.jpg [ 197.38 KiB | Zobrazeno 3984 krát ]
stř 04. dub 2012 9:46:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
mám doma vylahvované potomky tohoto popowova červeného jedince. Jsou ale výrazně menší než ty Tvoje. Snad se někdy květů taky dočkám ;)
Hezký den
PAvel


stř 04. dub 2012 9:59:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
HAKI píše:
radzak píše:
Tento druh pochází z Vietnamu, kde roste od 450 do 750m. Podle nomogramu teploty letní 20-27, zimní 15-22.

Co když je to- musí být méně -koukněte http://www.slipperorchids.info/paphdatasheets/parvisepalum/hangianum/index.html
U mě po přesazení trošiníííínku růst zaznamenán ,nová růžice narostla skoro za dva roky-dávám foto. Možná to je ten problém nekvětu?Květ by měl být duben-květen -třeba vám to už někomu nakvétá :)

Samozřejmě, že každá kytka snese větší interval od optimálních teplot.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 04. dub 2012 13:38:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
radzak píše:
Samozřejmě, že každá kytka snese větší interval od optimálních teplot.

Myslela jsem spíš ,že bude potřebovat,vyžadovat nižší teplotu než těch 15°C(podle nomogramu)-pro indukci na květ .


stř 04. dub 2012 21:15:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
HAKI píše:
radzak píše:
Samozřejmě, že každá kytka snese větší interval od optimálních teplot.

Myslela jsem spíš ,že bude potřebovat,vyžadovat nižší teplotu než těch 15°C(podle nomogramu)-pro indukci na květ .

To nevím. Ta má ještě není květuschopná. Mám ji na parapetu a roste celkem dobře, ale pomalu.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 05. dub 2012 8:40:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
radzak píše:
Ta má ještě není květuschopná.


Můžu to rozvinout?
Jak vypadá vlastně květuschopný pafíčko? Je to dosaženou délkou listu nebo počtem listů?Tady konkrétně u Paph.hangianum spodní odkvetlá růžice má nejdelší list 12cm ,mladá nová 10cm.Počet listu 4 –to stačí ,kořeny myslím ok(no smělé tvrzení ;) ).Je tedy už květuschopné?Snad? Jestli to tento rok prošvejkuju tak mám zase další dva roky než nová růžice naroste .Ojééé.Doba květu se možná může posouvat ale do příštího roku asi těžko.JEŠTĚ jsem koukala na rajče- pafíčko mělo 3páry listů když kvetlo v r. 2010 hm.......


Přílohy:
0020-25.2..jpg
0020-25.2..jpg [ 115.54 KiB | Zobrazeno 3884 krát ]
čtv 05. dub 2012 11:01:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
HAKI píše:
radzak píše:
Ta má ještě není květuschopná.


Můžu to rozvinout?
Jak vypadá vlastně květuschopný pafíčko? Je to dosaženou délkou listu nebo počtem listů?Tady konkrétně u Paph.hangianum spodní odkvetlá růžice má nejdelší list 12cm ,mladá nová 10cm.Počet listu 4 –to stačí ,kořeny myslím ok(no smělé tvrzení ;) ).Je tedy už květuschopné?Snad? Jestli to tento rok prošvejkuju tak mám zase další dva roky než nová růžice naroste .Ojééé.Doba květu se možná může posouvat ale do příštího roku asi těžko.JEŠTĚ jsem koukala na rajče- pafíčko mělo 3páry listů když kvetlo v r. 2010 hm.......

Květuschopná růžice mívá většinou tak pět listů, ale je to individuální. Když roste od semenáčku, tak listů bývá víc. Záleží také na velikosti růžice. Někdy vykvete nedorostlá, což si myslím, že není optimální. Také dost záleží na osvětlení. Ve větším stínu narostou rostliny větší. Je to hodně o pozorování rostlin a odhadu, zda je rostlina dospělá. Ta vaše rozhodně ještě není (myslím nový výhon). Paphiopedila nakvétají celkem dobře (pokud přežijí), až na některé mrchy.Tohle bude asi jedna z nich.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 05. dub 2012 14:06:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
radzak píše:
až na některé mrchy.

Rozumím a stejně si je člověk bláhovec pořídí.........K tomu počtu listů , myslela jsem že je spíš pravidlem sudý počet.Budu věřit-máte více zkušeností.Jinak děkuju za vysvětlení.


pát 06. dub 2012 6:39:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum hangianum
Jen ukážu přesazení-je to moje zkušenost.Určitě neřeknu nic překvapujícího. :) Paph.hangianum mám od 24.9.09.Po vyklopení (poslední přesazení 30.8.11)-6smysl mě říkal ,že mám velký květináč nakonec i nerůst pafíčka nic moc .Kořeny docela ok na fotu jsou všechny živé ,ale kořeny které šly ze středu a obtáčely květináč dole nebyly v pořádku.Viz.foto. Jak se dělá dole v květináči řasa je tam občas pěkné bahýnko. Mohlo to být lepší –kořenů špatných pár bylo. Myslím žádná velká tragedie.Takže měním květináč za menší(na dně je č.9) substrát stejný jen hrubší ve spodní části. Kapradiny-no a uvidí se,co mě na to poví příště.
Životopis pafíčka http://haki1.rajce.idnes.cz/Paphiopedilum_hangianum/# ;)


Přílohy:
Poznámka: Kořeny -všechny už ok
Paph .hangianum.jpg
Paph .hangianum.jpg [ 191.38 KiB | Zobrazeno 3444 krát ]
Poznámka: špatné kořeny-pár jich bylo
kořeny -.jpg
kořeny -.jpg [ 119.94 KiB | Zobrazeno 3444 krát ]
Poznámka: přesazen
Paph.h-přesazen.jpg
Paph.h-přesazen.jpg [ 191.49 KiB | Zobrazeno 3443 krát ]
sob 02. úno 2013 13:52:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: