Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 18:52:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další
 Paphiopedilum venustum 
Autor Zpráva

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
orchidejky píše:
Marta1 píše:
krásný květ...mně umřel...

To je škoda, když se mi rozroste, tak ti nechám ;-)

Romane,je to velkorysá nabídka,ale tak moc zavazující,že vlastně nevím co na to říci..děkuji


úte 06. pro 2016 13:26:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
HAKI píše:
orchidejky píše:
To je škoda, když se mi rozroste, tak ti nechám ;-)





No Romane tohle mě dostalo -máš srdce na dlani.
Předpokládejme, že pafíčko poroste bude mít jednou 6 růžic , krásný kořeny k dělení. Není to přece jen škoda rozdělit , taková kytka to už by bylo něco.
Jinak dobrý , roste ti bez problémů což se o tom mém nedá říci. Ale čeká mě v lednu přesazování tak snad se nakopne nebo tak něco :)

Mám rád velké trsy, ale víc mě potěší udělat radost někomu, kdo si to opravdu zaslouží a to Martička rozhodně je, nedám na ni dopustit. Navíc i já jí jsem zavázán a před časem i ona potěšila mě. Srdce na dlani, to asi mám i když jsem někdy protivnej a otravnej a vím, že příliš lpím na taktnosti, lidskosti a slušnosti, protože ji stále častěji postrádám a někdy to přeháním.
Tvoje se určitě taky dá dohromady, neboj ;-)
Dostal jsem radu a docela to kytkám vyhovuje, míchám do substrátu pomačkamé slupky z arašídů, je to celkem fajn, kůra, dřevěné uhlí trochu mechu, trochu drobného štěrku a ty slupky a kytky v tom jdou, dokonce jsem slyšel o kytkách pěstovaných jen v těch slupkách a prý je to bomba.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 06. pro 2016 22:02:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
Marta1 píše:
orchidejky píše:
Marta1 píše:
krásný květ...mně umřel...

To je škoda, když se mi rozroste, tak ti nechám ;-)

Romane,je to velkorysá nabídka,ale tak moc zavazující,že vlastně nevím co na to říci..děkuji

I prd, nic není zavazující, snad jen přátelské, rozhodně to nebude hned, ale když to půjde, moc rád tě potěším oddělkem ;-)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 06. pro 2016 22:05:05
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
Příloha:
P1200549a.jpg
P1200549a.jpg [ 54.77 KiB | Zobrazeno 3465 krát ]
Příloha:
P1200561a.jpg
P1200561a.jpg [ 55.73 KiB | Zobrazeno 3465 krát ]
Tak mi vykvetlo 2x Paphiopedilum venustum. Obě rostliny jsem koupil na jaře od p. Zimy. Jedna kvetla hned na jaře a druhá byla po koupi bez kořenů. Obě jak jinak než zasazené v rašeliníku :P Ta co kvetla na jaře udělala novou růžici a z ní kvete. Ta co neměla kořeny tak zakořenila a rozhodla se odměnit mne také květem. Jedna otevřela květ asi o 14dní dříve než ta druhá. Na snímku je vidět odlišná barva květů. Dříve jsem si myslel, že jsou to různé formy, ale jak jsem při jarním kvetení zjistil, tak nově otevřený květ má okrajové plátky takové vínové barvy a postupně jak kvete tak se vínová přeměňuje v jakousi žlutohnědou a květ se postupně dostává do té mé "vysněné barvy". Na snímku je vidět odlišnost částečně. Ještě je jednou nafotím asi po měsíci kvetení aby bylo vidět, jak se barevně květy mění. Kresba listů se nakonec ve shodných podmínkách srovnala takže ta bez kořenů co měla kresbu extrémně krásnou má nakonec kresbu stejnou jako ta kvetoucí na jaře, která tehdy neměla kresbu nic moc. Zřejmě ten rozdíl byl způsobený pouze intenzitou světla či jinými podmínkami při předchozím pěstování.
Tenhle druh je u mne pafíčko s velkým P. Nádherně kvete, má krásné žíhané listy a snadno se pěstuje a přivádí do květu. Takových druhů v tomto rodě moc není :P


ned 01. led 2017 17:51:03
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
Krásný pafík


ned 01. led 2017 21:18:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
pěkné, venustum patří také mezi mé oblíbené pafíky.


pon 02. led 2017 10:51:50
Profil ICQ

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
Krásné rostliny, krásné květy..


pon 02. led 2017 12:05:53
Profil

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
evulka píše:
Krásné rostliny, krásné květy..

ano,ano...obdivuji...


pon 02. led 2017 12:09:02
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
Díky za pochvaly. Chtěl bych si napěstovat trsíky které pokvetou více květy najednou. Asi to ale potrvá delší dobu. Ty pafíčka to je něco podobného jako pleyonky. Jedna růžice odkvete a jedna, maximálně dvě nové se z ní utvoří. Ta stará pak po čase zajde. Tímhle způsobem se to rozrůstá velmi pomalu :cry:


úte 03. led 2017 7:10:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum venustum
No a když se k tomu přidá růst úplně nové růžice- může to někdy trvat i dva roky než vyroste. Není to vůbec jednoduchý . ;) A stejně ty potvory člověk pěstuje.


úte 03. led 2017 13:44:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: