Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 30. čer 2024 12:10:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další
 Paphiopedilum tranlienianum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Asi to tu nevyznělo -fotky mého pafíčka poslal už HONZA.S.
V tomle případě mám stejný názor jako Eva.
Ještě se jednou pokusím jim vše napsat .............jak říkám vyjde nevyjde.To je vše. ;)


čtv 18. říj 2012 9:03:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
EvaJ píše:
Honzo, nejsi. Já mám dva takové případy od Schwertera, a taky ho to naprosto nevzrušuje. Místo objednaného D.yeagerii vykvetlo (sice moc hezlé, ale) Den. victoria-reginae - rozdíl v ceně téměř 15 € a Holcoglossum s cedulkou wangii je nyní po vykvetení také běžnější Holcoglossum kimbalianum. Řekla bych, že němečtí prodejci využívají toho, že se až tak nedomluvíme a že nám reklamace nebude stát za ty vynaložené náklady. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Záměny se vyskytly téměř u všech firem, od kterých jsem nakupoval já nebo známí. Nemyslím, že by to byl úmysl. V Evropě se výsevy moc nevyplatí, zvláště u Paphiopedil. Vysévá je např. p. Bauch http://www.paphiopedilumworld.com/assbb/pi1/index.html kde bych řekl že je proto téměř 100% záruka pravosti. Rostliny jsou ale malé a dosti drahé. Jinak většina firem nakupuje kytky od Asijců a dopěstovává je, chyby tedy jsou většinou na straně Asiatů. Když jsem kupoval P. sanderianum, koupil jsem dvě rostliny od různých firem. Téměř mě překvapilo, že když rozkvetly, byly obě pravé. Bohužel některé firmy mají ve sbírkách bordel, a tak mi C. rex od Ecuagenery vykvetla jako C. dowiana v. aurea. Myslím, že to je maření času ztratit nervy a psát firmám rozhořčené dopisy. Jak to vystihuje Marťan: Pokud bych totiž měl ze seznamu škrtnout tyhle velký pěstitele kvůli chybě v dodávce,kde budu potom nakupovat...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 19. říj 2012 15:30:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Hm....zase kytka z takovýmhle příběhem no nemá to sílu?Nechám si ji ale pozor to neznamená že se bráním odškodnění .Přece jen trošku předražené.A nebo odměnu -vlastně jsem jim odhalila škodnou v revíru.
Jo a k těm nervům ty já mám v pořádku to bych nemohla dělat to co dělám.


sob 20. říj 2012 16:41:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. dub 2011 10:11:52
Příspěvky: 79
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Ještě přidám pohled zhora. Tvoří pěkný kornout. (snad Paph.barbigerum v.coccineum)


Přílohy:
P1010343.JPG
P1010343.JPG [ 137.38 KiB | Zobrazeno 3924 krát ]
P1010344.JPG
P1010344.JPG [ 142.92 KiB | Zobrazeno 3924 krát ]
sob 20. říj 2012 22:38:47
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
to Paphio-díky za odkaz,ten jsem neznal... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 21. říj 2012 9:41:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. lis 2012 12:38:02
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
for Paphio.... stalo se mi naprosto to samé. Koupil jsem od Ecuagenery C. Rex a dnes mi vykvetla C. Dowiana var. Aurea. Zajímavé na tom je, že oni snad C.D. var. Aurea ani nemají v nabídce a sám nevím, zda od nich vzít dalšího Rexe. Byl bych nerad, kdyby se mi doma hromadily Dowiany.:-))


sob 03. lis 2012 12:42:28
Profil

Registrován: pon 20. pro 2010 21:42:56
Příspěvky: 48
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Ahoj,
nemate uz nekdo rozkvetly kvet papucku co v tomto vlakne nabizela Marenka? Zatim se mi tlaci ven 2 poupata, ale chtel bych uz vedet co to vlastne je :o)))

dikes, Kembis


čtv 15. lis 2012 13:50:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
To Honza.S
Čus tak jak to vypadá u tebe?Já zatím vidím malý stínek poupěte v květním obalu tak snad už se blíží doba odhalení co to bude ;)pro sichr mám ještě jedno stejné pafíčko .


Přílohy:
Paph.t.jpg
Paph.t.jpg [ 198.48 KiB | Zobrazeno 3454 krát ]
stř 18. zář 2013 9:47:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Marti -DOUFÁM ŽE TO NEVADÍ - Přesouvám sem aby se pafíčko nezašumlovalo v davu fotek. ;) To by byla škoda.

Marta1 píše:
Čas a počasí/trocha světla/ .. mi dovolily něco vyfotit
Obrázek Obrázek

A dodám. Tak ten se povedl –moc pěknej.Nevím čím to je u mě jsou stále jen poupata tak čekám i na tohoto.Majitelem jsem od října 2012.
Marti mě by zajímalo jestli nemáš foto jak se květ měnil.Nebo spíš když se čerstvě rozvil. Pafíčko musí udělat hodně změn v petalech i sepalu.To mě vždycky baví pozorovat jak se s tím nadře :lol: Možná čerstvě vykvetený není ani k poznání .Ještě moje pafíčko je od Schwertera (je to ta reklamace tenkrát) tak by mne zajímalo ,abych se mohla těšit odkud je tvoje rostlina .Možná máme ze stejného zdroje-je to přes Pokojovky.


stř 20. lis 2013 18:24:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Paphiopedilum tranlienianum
Pochvala od pafíkového odborníka potěší..ale,já ho mám teprve od srpna letošního r...asi bude ze stejného zdroje..velice rychle po koupi vytlačil poupátko,já ho sice začala fotit,ale dnes jsem to vymazala,protože si myslím,že to lidi moc nezajímá..slibuji pro příště..pokud nějaké příště bude..ale dělá dojem,že mu je u nás dobře..rostlina je to pěkná..


stř 20. lis 2013 19:03:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: