Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 03. črc 2024 1:31:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 227 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Další
 Paphiopedilum hainanense 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paph.hainanense
Tak dávám k posouzení svoje pafíčko Paph.appletonianum .Myslím že už se asi víc nerozvine- možná víc ztuhne. No pro porovnání to snad bude stačit. Barvevně -fotky mohou být hodně zkreslený- tak foto celé rostliny je asi to nejvíc barevně podobno skutečnosti.Jak tady probíráme vhodnou nádobu-květník atd.Tak toto pafíčko jsem si chtěla dát do větší plastový misky-jak to má někdy i pan Klát.Protože se mě to líbí. Pak neseženete ten pravý rozměr ,nebo vůbec neseženete a nebo se vám kořeny vůbec nechtějí rozplétat do jiného tvaru misky - tak to je nakonec v tom v čem je.
ObrázekObrázekObrázekObrázek


čtv 06. led 2011 15:25:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Paph.hainanense
Haki,ten je taky moc krásný,má nádherně sytou zelenou barvu a s tou růžovou je dokonalý! :P


čtv 06. led 2011 15:43:32
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Paph.hainanense
Moc pěkný květ (se širokými petaly) na dlouhém stvolu. :P Celkově je appletonianum robustnější než hainanense, ale v květech velký rozdíl není. Výrazně odlišné je zbarvení listů. Je to dosti variabilní druh díky velkému rozšíření.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 06. led 2011 15:47:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paph.hainanense
Právě jsem to chtěla napsat -nejlepší je ta stopka je 43cm dlouhá.Vždycky jsem koukala u Paphia že má někde květ a kytka je v nedohlednu.Tak já to mám taky tak. Jinak je to hodná kytička, dobře roste - v mých podmínkách více náročná na zálivku.


čtv 06. led 2011 15:56:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Paph.hainanense
Do jakých teplot se hodí? Začínám nad ním čím dál víc přemýšlet. Je naprosto nádherný......

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 06. led 2011 18:10:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Paph.hainanense
I když název s jabkem nemá nic společného, stejně mi to asociuje jablečnou zeleň - takové to Granny Smith. Je povedené. Gratuluju


čtv 06. led 2011 19:58:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paph.hainanense
olaw píše:
Do jakých teplot se hodí? Začínám nad ním čím dál víc přemýšlet. Je naprosto nádherný......

Nevím jak p.Klát pěstuje-protože pafíčko je od něj. Já si počínám takto-
Paph appletonianum -výskyt Thajsko ,Kambodža ,Laos ,Vietnam a Hainan Island (Čína) Rostou od 400 do 1500 m.n.m.prý stačí jen 2měsíce k indukci na květ .Posílám tabulku z meteorologické stanice Thajsko z 640m.n.m. AVG-max a min teploty-Diurnal range-teplotní rozdíl .Takže tak nějak .Řídím se tím poklesem kam až jít teplotně u mě je to do těch 13-14°C .Tak vytápím skleník v zimě.Ta tabulka je jen jako "berlička "k pěstování -nemusí se otrocky napodobovat. Ale tak nějak.
Obrázek


čtv 06. led 2011 20:07:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Paph.hainanense
hanka2 píše:
Na šířku 10,výška 6cm.Ten tvůj?


Můj jen 8,5 x 6. Ale i tak jsem spokojená.


čtv 06. led 2011 22:18:12
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Paph.hainanense
HAKI píše:
olaw píše:
Do jakých teplot se hodí? Začínám nad ním čím dál víc přemýšlet. Je naprosto nádherný......

Nevím jak p.Klát pěstuje-protože pafíčko je od něj. Já si počínám takto-
Paph appletonianum -výskyt Thajsko ,Kambodža ,Laos ,Vietnam a Hainan Island (Čína) Rostou od 400 do 1500 m.n.m.prý stačí jen 2měsíce k indukci na květ .Posílám tabulku z meteorologické stanice Thajsko z 640m.n.m. AVG-max a min teploty-Diurnal range-teplotní rozdíl .Takže tak nějak .Řídím se tím poklesem kam až jít teplotně u mě je to do těch 13-14°C .Tak vytápím skleník v zimě.Ta tabulka je jen jako "berlička "k pěstování -nemusí se otrocky napodobovat. Ale tak nějak.
Obrázek

Haki a kde pak bereš takové pěkné tabulky?

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 06. led 2011 22:23:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Paph.hainanense
HAKI píše:
Tak dávám k posouzení svoje pafíčko Paph.appletonianum .Myslím že už se asi víc nerozvine- možná víc ztuhne. No pro porovnání to snad bude stačit. Barvevně -fotky mohou být hodně zkreslený- tak foto celé rostliny je asi to nejvíc barevně podobno skutečnosti.Jak tady probíráme vhodnou nádobu-květník atd.Tak toto pafíčko jsem si chtěla dát do větší plastový misky-jak to má někdy i pan Klát.Protože se mě to líbí. Pak neseženete ten pravý rozměr ,nebo vůbec neseženete a nebo se vám kořeny vůbec nechtějí rozplétat do jiného tvaru misky - tak to je nakonec v tom v čem je.
ObrázekObrázekObrázekObrázek


HAKI, moc se povedlo. Hezké vybarvení a ta velikost ... o jé, jsem ráda, že na těch svých parapetech mám prcka :lol:


čtv 06. led 2011 22:27:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 227 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: