Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 25. čer 2024 8:06:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Další
 Paphiopedilum fairrieanum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Radku, velice si vážím každé rady od zkušeného pěstitele.Určitě mě pochopí více lidí,nechodím sem tak často ne proto,že bych nechtěla,ale mám více práce kolem kytiček(pelargonií a orchidejí).Hodně jsem se naučila od Vládi Kalouse a Vládi Mandlíka,proto vím o čem mluvíte,nikdy nebudu mít orchideje jako on,ale mám radost díky jeho radám, mi kvetou skoro všechna Odontoglossa a Masdevalie. Je to samozřejmě v rukách, podmínkách pěstování a klima, kde každý bydlíme. Přímo nesnáším lidi, kteří si myslí, že znají všechno....a týká se to nejen orchidejí.Jsem ráda, když se každému daří a tak by to mělo být. A díky takovým lidem,že mezi námi jsou.........Věra


ned 03. úno 2013 16:35:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Paphio něco se děje v růžici ta potvora zřejmě chce kvést -koukněte to jsem teda vůbec nečekala.Samo jestli opravdu vytlačí květ půjde pryč.Je stále umístěná aby měla co nejvíc světla ráno i odpoledne zálivka je taky zvláštní -dalo by se říci skoro žádná -to jsem na to teda zvědavá jak pak poroste dál.


Přílohy:
Paph.f.jpg
Paph.f.jpg [ 193.44 KiB | Zobrazeno 3740 krát ]
pát 06. zář 2013 9:13:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Třeba se mu konečně začne dařit. Je to nádherná kytka, nyní prakticky nesehnatelná (var. giganteum). Viděl jsem ho před lety kvést. mělo tříkvěté stvoly. Pokud půjde na květ, stvol bych vyštípnul, aby rostlina zesílila. Při příštím kvetení bych ji chtěl opylit se sanderianem nebo rotschildianem, jestli dovolíte.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 06. zář 2013 10:02:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Paphio píše:
Při příštím kvetení bych ji chtěl opylit se sanderianem nebo rotschildianem, jestli dovolíte.

Jestli nám to ta potvora dovolí a umožní- jasně je domluveno.


pát 06. zář 2013 10:44:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Protože nemůžu otravovat z květem budu ještě chvilku otravovat z poupětem.Foceno doma-to je i vidět.Pijeme tady spolu kafe a říkám si jak bys asi vypadal …neřáde. ;)


Přílohy:
Poznámka: Paphiopedilum fairrieanum
poupátko.jpg
poupátko.jpg [ 182.81 KiB | Zobrazeno 3634 krát ]
stř 18. zář 2013 10:30:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
No květní obal se otevřel a poupátko se dere ven.Kdyby vědělo co ho čeká...asi v neděli bude poprava- až to půjde chytit a vyštípnout .Třeba pinzetou :? ;)


Přílohy:
Poznámka: Paphiopedilum fairrieanum
Paph.f.jpg
Paph.f.jpg [ 181.8 KiB | Zobrazeno 3563 krát ]
stř 02. říj 2013 12:07:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Tak to by mi utrhlo srdce - vyštípnout květ :o (vím , že to má svůj účel) ale stejně .. :cry:


stř 02. říj 2013 17:33:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Tahle kytička je Paphia i když vlastně už moje. On rozhoduje a je proto v tomto případě „kruťasem“ Ale rozumím i mě to nebude moc dělat dobře navíc jsem nikde neslyšela teorii odstranění prvního květu pro lepší následující růst.Myslím ,že to nikdo nedělá a i já budu mít premieru.Na druhou stranu když tak rychle nasadila na květ asi s tím nebude problém –a zbývá už jen vyladit růst. ;) No uvidíme....


čtv 03. říj 2013 10:12:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Věra píše:
nikdy nebudu mít orchideje jako on,

Já mám dneska nějakou přemýšlivou ,asi to sem nepatří ale vrznu to sem -no …to si Věrko nemyslím .Ta věta se mě moc nelíbí já bych to napsala takto- "jednou budu mít orchideje jako on."Protože orchideje jsou potvory a to znamená ,že ne jen u tebe ;) Lepší je vidět cestu vpřed :)


pát 04. říj 2013 10:57:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
HAKI píše:
Věra píše:
nikdy nebudu mít orchideje jako on,

Já mám dneska nějakou přemýšlivou ,asi to sem nepatří ale vrznu to sem -no …to si Věrko nemyslím .Ta věta se mě moc nelíbí já bych to napsala takto- "jednou budu mít orchideje jako on."Protože orchideje jsou potvory a to znamená ,že ne jen u tebe ;) Lepší je vidět cestu vpřed :)

Hanko, kdes to vyhrabala? Já se snažím jen počkej až uvidíš příští rok.....ale nejde mít všechno, kam bych to dala? Ale mezery jsou....Věra


pát 04. říj 2013 11:12:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron