Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 23. zář 2024 11:54:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další
 Phragmipedium pearcei 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Tak včera jsem neodolala a koupila si Phragmipedium pearcei, je menší tak ho zkusím k těm mým pafíčkům.......Věra


pát 16. říj 2015 6:01:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Ještě se zeptam: mělo by tedy stát na keramzitu, aby byl vlhký nebo trošičku prolít vodou, aby v misce zůstalo minimum vody? Díky Věra


pát 16. říj 2015 8:07:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 16. lis 2010 15:02:08
Příspěvky: 73
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Vierka, mne pravidelne kvitne určite si na FB videla. Mám ho v košíku na vodné rastliny a ten mám v ozdobnom obale naplnenom asi do polovice vodou.Na tento spôsob pestovania som prišla keď nechcelo kvitnúť, čítala som v múdrych knihách, že v prírode rastie na brehoch riek a v čase prívalových dažďov a rozvodnených riek vydrží pod vodou aj dva týždne. Takže voda, voda.


pát 16. říj 2015 14:21:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Eva píše:
Vierka, mne pravidelne kvitne určite si na FB videla. Mám ho v košíku na vodné rastliny a ten mám v ozdobnom obale naplnenom asi do polovice vodou.Na tento spôsob pestovania som prišla keď nechcelo kvitnúť, čítala som v múdrych knihách, že v prírode rastie na brehoch riek a v čase prívalových dažďov a rozvodnených riek vydrží pod vodou aj dva týždne. Takže voda, voda.

Děkuji za zprávu, ale aby miz neuhnilo :roll:


pát 16. říj 2015 17:03:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Nikdo mi ještě neporadí zálivku? Bojím se, abych ho neulila, stát ve vodě se mi moc nechce.... :o :o :o :o a co 3x za týden prolít? Nestačilo by? Moc děkuji Věra


pon 19. říj 2015 6:41:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1564
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Jenže příroda funguje jinak. Rostliny jsou tam silné, odolné, těžce zkoušené, otužilé, voda protékající o určité teplotě, půdní mikroorganismy a chemismus který se těžko napodobuje a z praktického hlediska ani vlastně není potřeba.
To že nějaká kytka vydrží týdny pod vodou je sice hezké, ale zkuste si to udělat na okně, nebo ve skleníku a tutově vám chcípne.
Udržování trvale vlhkého, nepřemokřeného substrátu bývá v amatérských podmínkách většinou ta správná volba, obzvlášť u přesazených, neprokořenělých rostlin. V létě se prolévat může, ale teď v zimě to rozhodně nelze doporučit. Zálivka je jedna věc, namíchat substrát tak, aby rostlině vyhovoval věc druhá.


pon 19. říj 2015 9:23:17
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Karlos píše:
Jenže příroda funguje jinak. Rostliny jsou tam silné, odolné, těžce zkoušené, otužilé, voda protékající o určité teplotě, půdní mikroorganismy a chemismus který se těžko napodobuje a z praktického hlediska ani vlastně není potřeba.
To že nějaká kytka vydrží týdny pod vodou je sice hezké, ale zkuste si to udělat na okně, nebo ve skleníku a tutově vám chcípne.
Udržování trvale vlhkého, nepřemokřeného substrátu bývá v amatérských podmínkách většinou ta správná volba, obzvlášť u přesazených, neprokořenělých rostlin. V létě se prolévat může, ale teď v zimě to rozhodně nelze doporučit. Zálivka je jedna věc, namíchat substrát tak, aby rostlině vyhovoval věc druhá.

Takže radíte zalívat spolu se střevíčníky? S těmi mám dobrou zkušenost a jdou mi moc dobře? Rašeliník mám jen sušený,ale moc ho nepoužívám. Živý není ani v našem okolí....Věra


pon 19. říj 2015 9:50:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1564
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Phragmipedia jsou obecně vlhkomilnější, to je známá věc, ale s mokrem bych to v umělých podmínkách nepřeháněl. Zakořenělé trsy snesou i nějakou vrstvu vody v podmisce, ale spíše se to nedoporučuje u všech druhů, rozhodně ne v zimě. Pokud někdo nechává v misce vodu, měl by znovu zalít až když kytka vodu z misky vysaje. Podmok může bt samozřejmě výhodný v horkých letních dnech.....
Sphagnum není třeba postačí hrubá rašelina asi do 20% objemových, pak kůra a strukturní složky jako perlit, pemza, písek, keramzit a jiné.

https://www.flickr.com/photos/frogdr/15423683172


pon 19. říj 2015 10:57:30
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Karlos píše:
Phragmipedia jsou obecně vlhkomilnější, to je známá věc, ale s mokrem bych to v umělých podmínkách nepřeháněl. Zakořenělé trsy snesou i nějakou vrstvu vody v podmisce, ale spíše se to nedoporučuje u všech druhů, rozhodně ne v zimě. Pokud někdo nechává v misce vodu, měl by znovu zalít až když kytka vodu z misky vysaje. Podmok může bt samozřejmě výhodný v horkých letních dnech.....
Sphagnum není třeba postačí hrubá rašelina asi do 20% objemových, pak kůra a strukturní složky jako perlit, pemza, písek, keramzit a jiné.

https://www.flickr.com/photos/frogdr/15423683172

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď.....Věra


pon 19. říj 2015 10:58:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Phragmipedium pearcei
Po neblahé zkušenosti s Phrag. Sedeni , které jsem pěstoval s ostaními pafíky "nasucho", jsem si nechal vyrobit nerezové tácy cca 3 cm hluboké a všechny jsem podrobil této kultuře, zima léto jen jsem proléval květináče nebo doléval vodu do misek. Substát čistá borovicová kůra. Kytky rostly jako divé i kořeny vyrazily z květináčů do misek. Niméně kůra se proměnila v mazlavou hmotu a už to tak nerostlo. Začal jsem experimentovat s pemzou, dřevěným uhlím jako přídavek do borovicová kůra a na dno kačírek.
Pak přišlo caudatum a tomu se ve vodě nechtělo tak jsem ho dal nasucho (tz. není v misce při zálivce vše vyteče ) a výrazně se to zlepšilo a začalo opět růst.
Pearcei jsem přestěhoval do tepla, zimní teplota 16 i zakvetlo. Nyní po čtení příspěvku kytky "pod vodu" jsem jej umístil do misky kdy mohu zatopit květináč do poloviny výšky.
Uvidím, co to udělá.
Na vebu jsou videa, kdy na spodek květináče je nasazená nějaká miska a množství zadržené vody je limitováno, řasy nemají čas narůst, protože jsou při zálivce vyplavovány.


pon 19. říj 2015 19:04:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron