Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 21:01:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
 Phragmipedium kovachii 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Phragm. kovachii roste na vápenci (viz. http://www.slipperorchids.info/phragdat ... index.html ) , takže vápenec by mu rozhodně vadit neměl, spíš naopak.
Myslím, že jako jediné z dosud popsaných.
Hezký den
Pavel


pon 24. úno 2020 23:30:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 21. lis 2016 20:32:14
Příspěvky: 92
Bydliště: Lupenice
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
pavelheger píše:
Phragm. kovachii roste na vápenci (viz. http://www.slipperorchids.info/phragdat ... index.html ) , takže vápenec by mu rozhodně vadit neměl, spíš naopak.
Myslím, že jako jediné z dosud popsaných.
Hezký den
Pavel


Děkuji za informaci. A nějaké poznatky z vlastního pěstování? Jaký květináč? Plast,nebo teracota,výška normální,nebo vysoký,či nízký a široký - žardiniéra? Přečetl jsem si všechny příspěvky na fóru,ale jsou staršího data a majitelé možná mají nyní trochu jiný pohled na pěstování Phragm. kovachii.


úte 25. úno 2020 17:15:39
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
Žádné kouzla, klasický kontejner 16x16 cm, trvale stojí ve vodě, při zálivce přebytečná voda vytéká na zem. Jak už jsem psal nahradil jsem část drceného vápence drceným korálem (akvaristika). Nyní někoho napadalo to dát do CITESu, tak problém. Když znáte někoho, kdo má mořské akvárium, tak ten to může zakoupit. No a trochu borové kůry a dřevěného uhlí.


úte 25. úno 2020 18:43:17
Profil

Registrován: pon 21. lis 2016 20:32:14
Příspěvky: 92
Bydliště: Lupenice
Příspěvek Re: Phragmipedium kovachii
samamalo píše:
Žádné kouzla, klasický kontejner 16x16 cm, trvale stojí ve vodě, při zálivce přebytečná voda vytéká na zem. Jak už jsem psal nahradil jsem část drceného vápence drceným korálem (akvaristika). Nyní někoho napadalo to dát do CITESu, tak problém. Když znáte někoho, kdo má mořské akvárium, tak ten to může zakoupit. No a trochu borové kůry a dřevěného uhlí.


Děkuji za informace. Dnes jsem si objednal 2 kg 20-80 mm z Brna i s dopravou za 200 korun. Jinak co jsem našel jiné nabídky,tak to je spíš písek a prach od 1 do 5 mm.


stř 26. úno 2020 16:48:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: