Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:17:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 harmonikové listy 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek harmonikové listy
Zvlnění a deformace listů u B. longissima se u mě ztratily po hnojení jednou týdně hnojivem na květ 1,6 : 2,4:2,6 400uS jednou týdně. Nejspíš, jak tu psal M., lze tedy toto odstranit také jen vydatným hnojením draslíkem.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 05. pro 2019 10:16:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: harmonikové listy
Příloha:
P1340851.JPG
P1340851.JPG [ 83.24 KiB | Zobrazeno 4421 krát ]
Příloha:
P1340852.JPG
P1340852.JPG [ 117.43 KiB | Zobrazeno 4421 krát ]
Přispěl bych také trochou. Ono asi těch příčin "harmonik" bude více. Každopádně si myslím že to je nedostatečná výživa nového přírůstku způsobená buďto sušením, špatným hnojením nebo ztrátou kořenů rostliny spíše částečnou. Před nedávnem se mi začal klubat nový list u Stanhopea tigrina. Nyní je málo světla a rostliny mám již přisušené. Na novém listu je harmonika, ale listy které se klubaly o měsíc dříve jsou ok, i když menší velikostí než normální. Přitom celá rostlina byla hnojena stejně při namáčení košů. Většinou se takový list ani neotevře a při rosení uhnije. Trsu to ale vadit ani nebude.


čtv 05. pro 2019 15:16:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: harmonikové listy
zaruba píše:
Příloha:
P1340851.JPG
Příloha:
P1340852.JPG
Přispěl bych také trochou. Ono asi těch příčin "harmonik" bude více. Každopádně si myslím že to je nedostatečná výživa nového přírůstku způsobená buďto sušením, špatným hnojením nebo ztrátou kořenů rostliny spíše částečnou. Před nedávnem se mi začal klubat nový list u Stanhopea tigrina. Nyní je málo světla a rostliny mám již přisušené. Na novém listu je harmonika, ale listy které se klubaly o měsíc dříve jsou ok, i když menší velikostí než normální. Přitom celá rostlina byla hnojena stejně při namáčení košů. Většinou se takový list ani neotevře a při rosení uhnije. Trsu to ale vadit ani nebude.

Podle jednoho německého pěstitele je prý příčin 16 různých. U Brassie jsem se domníval, že to je suchý vzduch a moc tepla, jak to dělají různé chladnomilné orchideje. Ale ten draslík zřejmě pomáhá.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 05. pro 2019 19:27:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: harmonikové listy
Ono je to jedno s druhým ... Bojoval som s Miltoniopsis (hybridy) - 2 som umoril, 1 prežila. Podľa rôznych rád, že vyžaduje trvalé vlhko (nie mokro) som ju držal v plast. kvetináči a nenechával ju úplne vyschnúť. Skúšal som pestovať ju v zeolite a dokonca aj v hydropónii. Nič nepomáhalo. Ani hnojenie K. Korene vplyvom vlhka odchádzali a rastl. nebola schopná sa napiť. Tak som sa rozhodol pre zmenu - vybral Mitonku z plastu a dal ju do kvetináča pre vodné rastl. s trochou kôry a rašeliníku. Po zaliatí pomerne rýchlo vyschne, korene rastú pekne a nové rastl. už vyrástli bez výrazných deformácii. Menšia harmonika sa síce objavila, ale to je zase dôsledok presušenia počas letnej dovolenky, keď musela 2x vydržať 4 dni bez vody v tých horúčavách ... Inak samozrejme hnojím hnojivom s vyšším obsahom K (Kristalon plod a kvet) raz za 2 týždne dávkou 200uS.


čtv 05. pro 2019 21:42:14
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: harmonikové listy
Prostě člověk musí experimentovat s tou konkrétní kytkou co má doma. Buď se kultura nějak vychytá a nebo ať odejde do věčných lovišť. Ostatně nejkrásnější kaktusove sbírky jsou nespecializovane kde si sběratel nechá co mu dobře roste a co hapruje vyhodí. Myslím že u orchidejí to bude podobné :-) .


čtv 05. pro 2019 22:08:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron