Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 8:40:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Oncidium sphacelatum 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
A kveteme na plno. Nechal jsem si jen malý oddělek a matečnou rostlinu o průměru cca 80cm jsem daroval do botanické zahrady Teplice.


Přílohy:
orchideje 1704.jpg
orchideje 1704.jpg [ 135.46 KiB | Zobrazeno 3806 krát ]
stř 15. kvě 2013 21:18:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 21. čer 2013 23:24:47
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
Dobrý den, doma mám také Oncidium a nechce mi kvest, co mám změnit? Je na severnim okně v bytě, několikrát denně rosím a do vody při namočení přidávám hnojivo naa orchidejky. Mám ji teď dát na balkón-máme na jižní straně. Vaše fotky kvetoucích jsou nádherné. Děkuji.


pát 21. čer 2013 23:30:48
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
Nejzásadnější otázka je, jaké oncidium máte. Sphacelatum se letnit dá celkem s úspěchem, pokud není v noci příliš chladno. Pokud máte nějaké hybridní, tak bych ho ven asi nedávala, ale severní okno taky nic moc. Dejte vědět, jaké máte


sob 22. čer 2013 10:22:21
Profil

Registrován: pát 21. čer 2013 23:24:47
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
Dostala jsem ji uz nekvetouci-znama ji chtela vyhodit a me ji bylo lito, tak jsem si ji vzala. Starala jsem se o ni jako o Phalaneopsis, ale listy ji zacaly svetlat a po kvetu ani pamatky. Podle listku, co je u ni to vpada na tu, co tu ma vyfocenou Mira. Fot se mi sem nepodarilo vlozit-muzu poslat mailem. Budu moc rada, kdyz mi s ni pomuzete. Diky.


sob 22. čer 2013 23:03:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
silvik píše:
Dostala jsem ji uz nekvetouci-znama ji chtela vyhodit a me ji bylo lito, tak jsem si ji vzala. Starala jsem se o ni jako o Phalaneopsis, ale listy ji zacaly svetlat a po kvetu ani pamatky. Podle listku, co je u ni to vpada na tu, co tu ma vyfocenou Mira. Fot se mi sem nepodarilo vlozit-muzu poslat mailem. Budu moc rada, kdyz mi s ni pomuzete. Diky.


návod, jak vkládat fotky je tady viewtopic.php?f=9&t=132


sob 22. čer 2013 23:12:23
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
Možná nám napoví, když budeme vědět, kde ji vaše známá získala. Pokud je z běžného marketu, bude to pravděpodobně hybrid Oncidium Sweet Sugar. Ony se ty jejich květy dost podobají. Pokud to není nějaká pěstitelka, zabývající se botanickými orchidejemi, bude to nejspíš hybrid. Napište nám nějaké podrobnosti a zkuste vložit tu fotku.


sob 22. čer 2013 23:51:24
Profil

Registrován: pát 21. čer 2013 23:24:47
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
Ahojte, tak jsem se ptala a je normalne kupovana v kvetinarstvi, takze asi to fakt bude ten hybrid. Kdyz jsem se ptala u nas v kvetinarstvi co s ni, tak mi pani rekla, ze je tezko aby vykvetla a ze nevi co s ni-tak nic... Jo, a jste, muzet mi poradit jakou orchidejkusi muzu koupit abych to zvladla i ja lajk? Mam klasicke Phalaenopsis. Dnes si zajedu na zahradu na destovou vodu. Vecer se pokusim sem vlozit foto. Diky Vam z pomoc.


ned 23. čer 2013 11:06:22
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
Moudřejší budeme, až uvidíme foto. Jestli listy žloutnou, může být několik příčin - z přirozených důvodů - list je starý a odpadne, zůstane po něm bezlistá pahlíza, obvykle poněkud zcvrklá. Nebo má rostlina příliš mnoho světla, pak bych ji přesunula na stinnější místo. A nakonec - ale možná nejdůležitější důvod - kořeny ve špatném stavu. Počkáme na obrázek a budeme pokračovat. Pokud je to jeden z prvních dvou důvodů, není nutno lámat nad rostlinou hůl. Pokud je to ten třetí způsob, i tak se potom dá rostlina zachránit (většinou), ale vyžaduje to jiný přístup. Ještě mne napadlo důkladně prohlédnout listy, jestli není napadnutá sviluškou, v tom případě samozřejmě ošetřit proti škůdcům.


ned 23. čer 2013 12:08:40
Profil

Registrován: pát 21. čer 2013 23:24:47
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
Dobry den, jestli je potreba prefotim ji znovu, popr. vytahnu z kvetinace. Dala jsem ji dal od okna. Nezloutne jeden list, ale spise sesvetlala cela rostlina. Listy jsem prohledla a nic nich neni. Koreny, myslim, budou v poradku, protoze behe doby co ji mam doma tam vyrustly nove listy. Tak mrknete na foto, neni prblem prefotit. Pekny den.


Přílohy:
oncidium 2.gif
oncidium 2.gif [ 141.78 KiB | Zobrazeno 3604 krát ]
ned 23. čer 2013 19:18:18
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Oncidium sphacelatum
Když na ni koukám, zdá se mi být v pořádku. Jestli zesvětlala celá rostlina, bude to velkým množstvím světla. Tahle kytka kvete z dozrálé pahlízy, takže až doroste výhon, který se mi zdá, že tam roste, měla by vyhnat květní stvol. Někdy rostliny vynechají kvetení, když se jim významně změní pěstební podmínky, což by mohl být tento případ. Mám pocit, že jí nic zvláštního není. Dejte si pozor na zálivku - měkká voda. Občas přihnojte. Možná někdo něco doplní, ale pokud má kořeny v pořádku, nic dalšího bych s ní nedělala.


ned 23. čer 2013 20:16:43
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: